Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál, ha gyereked 5...

Mit csinálnál, ha gyereked 5 kedvenc ételét készítenéd ebédre, amiket előre egyeztettél vele, majd utána közölné, hogy nem kéri, rossz, nem éhes, nem szereti, majd később eszik valami mást? Iskolás, nem kisbaba!

Figyelt kérdés
Az étel pont ugyanolyan, mint mindig, és 5-6 órája evett utoljára. Édesség is van közte, minden olyan, amit evett korábban, van, amelyiket tegnap is(frissen csináltad ma), akkor ízlett neki, ma már nem. A kóstolást is elutasítja, finnyázik, húzza a száját, szidja az ételt, alkudozna.
2023. febr. 1. 15:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
85%
Az egyik legjobb dolog a felnőtt létben, hogy akkor eszem, amikor éhes vagyok. Az étellel sakkban tartani a gyereket-kap/nem kap- csak az evészavaroknak ágyaz meg. Ha nincs otthon egészségtelen kaja, akkor hadd egyen, amikor éhes. Én csak két dolgot követeltem meg a gyerekemtől: az egyik, hogy reggeli nélkül nem indulhat el óvodába, iskolába, ha nem is sokat, de pár falatot kis hígított gyümölcslével, gabonakávéval vagy teával enni kell. A másik, hogy asztalnál eszünk, nem mászkálva. A reggelit eheti a kanapén ülve is. Erre szépen rá is szokott, nem erőltetéssel, rábeszéléssel értem el. Ha ebédkor éppen nem éhes, elteszem az ebédjét, később megmelegítjük. Ha szól délután, hogy éhes, csinálhat nyugodtan magának uzsonnát vagy együtt pucolunk gyümölcsöt, aztán megeszegetjük, néha sajttal, dióval.
2023. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%
Azért az, hogy elétettél egy pohár narancslét ebéd után, jár ne legyen már akkor dolog, hogy azt mondd rá, ötfélét kapott...
2023. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor a nővérem 9 éves lánya mondta, hogy nagyon kívánja a túrós palacsintát. Másnap csináltam, gondoltam meglepem vele. De nem kívánta már, nem is volt éhes, így nem evett. Kérdezte, hogy baj-e, haragszom-e rá stb. De mondtam, hogy természetesen nem, nekem is van olyan, hogy egyik nap majdnem megőrülök valami ételért, másik nap már nem is kívánom. Nem éreztem úgy, hogy átvert, hülyét csinált belőlem stb.

Ezzel az érzelmi zsarolással, a "rendszereddel" egyenes út vezet ahhoz, hogy evési zavara legyen. Nagyon káros a viselkedésed!

És amúgy mi van, ha tényleg nem ízlik neki? Nem azt mondta h te vagy szar anya, hanem az étel nem finom..

2023. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
26%

Hát figyelj, szerintem nagyon elkényeztetted.

Azt csináltál, amit előtte kért. Én ezt nem hagytam volna ennyiben, hanem kiszedtem volna belőle, miért párolgott el az étvágya, mire elkészült az ebéd. És nem hagynék hülyét csinálni magamból, hogy majd egy óra múlva lesz kedve, akkor előszedem. Elrakom a hűtőbe, és megmondom, hogy akkor ez a holnapi ebédje. Legközelebbi étkezés uzsonnaidőben lesz és természetesen nem meleg étel, hanem mondjuk egy gyümölcs, szóval uzsonnára való étel.

2023. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

3 éves a fiam de nem csinál belőlem hülyét így.

Csinálok 1 félét amit tudom hogy szeret. Ha nem eszi így járt. De míg nem evett normálisat addig nasi sincs. Aki éhes az eszik rendes ételt. Mondjuk én nem is megyek falnak ha nem adott időn belül eszik. Volt már hogy délután úgy feküdt le hogy nem ebédelt. 🤷 Ha nem hát nem. Ő tudja

2023. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kiskorban lehet elcseszni, vigyáztam gyerekekre. Anya úgy jött le hogy az 1 perces lépcső úton felsorolta a 2 évesnek az egész hűtőt mit kér, mire leértek csak üvöltött a gyerek és nem is evett.

Mikor velem volt mondtam kolbász van kenyérrel az nem jó, hát mondom ez van, ja ok, és megette.

2023. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
90%

Csóri kölyök náthás, ami tegnap ízlett neki, lehet, hogy ma egészen más emiatt.

Kretén szülő lehetsz.

2023. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
23%
Azért csinálja mert megteheti. Mert ugrálsz neki. Tudja hogy úgyis a kedvére fogsz tenni
2023. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Vagy szegény covidos a fiam leszarozta a sütim mindenki másnak ízlett, nem volt túl édes de rossz nem volt, ő covidos volt a héten és mondta is furák az ízek
2023. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
66%

Apum ilyen. Az anyukája mindig erőltette az evést. Most, ha megkérdezed, hogy “Éhes vagy?” Rávágja, hogy nem, most köszöni nem kér, nem éhes. Közben meg korog a gyomra.


Mi ezt úgy kezeljük a családban, hogy soha, semmilyen körülmények között nem kérdezünk rá, hogy éhes-e, csak elé rakjuk a megterített asztalt. Akkor vesz annyit, amennyi jól esik neki. Aztán elrakjuk.


Én is lehet, hogy evészavaros vagyok. Képes vagyok szeretni egy ételt annyira, hogy egy hétig csak azt eszem, majd ha a férjem megkérdezi, hogy kérek-e a következő alkalommal, közlöm, hogy nem, mert nem szeretem. Ő csak nevet rajta. Van elég jó tulajdonságom, hogy ezt a hülyeségemet elviselje, nem veszi magára.


Azt meg nem is értem, hogy mi köze ahhoz, hogy nem kér enni, hogy hogyan főzöl? Egyáltalán nem feléd irányuló kritika szerintem, és nem is kéne így felfognod. Tényleg nagyon túlreagálod. Menj, zuhizz le és nézzetek meg egy jó filmet. Ha meg ez évek óta előjön nálatok, mint konfliktusforrás, akkor lehet, hogy neked is érdemes lenne magadba nézni, hogy miért csinálsz belőle ekkora ügyet (pszichológussal, vagy önismereti csoporttal), mert ez konkrétan semmi (és mivel tökéletes gyerek nincs, gondolom a gyerekednek vannak más szokásai is, amik irritálnak, de abból nem csinálsz ügyet, szóval ez lehet, hogy nálad valami trauma).

2023. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!