Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál, ha gyereked 5...

Mit csinálnál, ha gyereked 5 kedvenc ételét készítenéd ebédre, amiket előre egyeztettél vele, majd utána közölné, hogy nem kéri, rossz, nem éhes, nem szereti, majd később eszik valami mást? Iskolás, nem kisbaba!

Figyelt kérdés
Az étel pont ugyanolyan, mint mindig, és 5-6 órája evett utoljára. Édesség is van közte, minden olyan, amit evett korábban, van, amelyiket tegnap is(frissen csináltad ma), akkor ízlett neki, ma már nem. A kóstolást is elutasítja, finnyázik, húzza a száját, szidja az ételt, alkudozna.
2023. febr. 1. 15:11
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem mondta, hogy éhes, megkérdeztem mit enne, megcsináltam mindet. Kb 1 óra telt el a beszélgetés, és az evés között, és utána még vártam is, hátha kedvet kap, nem kellett egyből megennie, volt vagy egy órája rá, talán több is. És nem csak úgy elejtette, hanem "megrendelte", tudatta velem, hogy éhes és ilyeneket enne.


Ha reggel eszik, 4-5 óra kb, mire éhes lesz ebédre, ha ebédkor eszik, 5-6 óra múlva éhes lesz vacsorára. Nem idióták találták ezt ki, hogy reggeli ebéd vacsora, ráadásul a suliban is ez a rend, be van fizetve(amit nem eszik meg, ezért minden nap külön visz szendvicseket, mert derogál neki megenni a menzakaját, bezzeg ha tejbegríz van nyafog, hogy nincs befizetve.. amit egyébként három féle menüből választhat és elég jól főznek, de legtöbbször bele sem kóstol), de leviszik reggelizni fix időben, ebédeltetik fix időben, itthon meg vacsorázik este, itthon is csak ennyit vártam volna, ráadásul azt, hogy ne is menzakoszt legyen, hanem a kedvencei.


Azt mondta, hogy rossz az étel, nem finom. Ez nem volt igaz. A dínófasírtra is olyan szinten ügyelek, hogy a megfelelő színű legyen, különben nem eszi meg, "odaégett"--mikor nem is égett oda, csak barnább lett az egyik részen éppenhogycsak, de már húzza a száját, hogy neki nem felel meg. Vagy a zöldséget is mindig ugyanolyanra csinálom, ugyanannyi vízzel, sóval, ugyanazt a keveréket, mert különben nem eszi meg, mert "elázott" vagy még "nyers" vagy "fura íze van". Igenis "minőségre" akarta fogni, hogy nem eszi meg, mikor tényleg odatettem magam és nem játszik a nem finom sem, ezeket natúran szereti, és volt, amit meg sem kóstolt, csak ránézett és közölte, hogy nem kell, rossz, nem éhes. Borzalmas viselkedése van ilyen téren, de vékony is, gyerek is, nem lehet étel nélkül hagyni.


Egyébként ugyanezt képes eljátszani luxusétteremben is, úgyhogy már nem is járunk ilyen helyekre, ott is csak húzza a száját, mintha kínoznák, másnap meg megeszi ugyanazt jóízűen, amikor épp úgy tartja kedve. Ja üdítőből is csak kb 5 fajtát iszik meg, ebben van sárkánygyümölcs is, azért extra, neki külön kell bontani, hogy megigya, mert a többi nem finom, túl rostos, és tudod túl-vagy alul tölteni, mert "miért töltöttél ilyen keveset" vagy "túl sok van benne, ki fogom borítani" Vagy "miért ebben a pohárban van?" Szóval ja, külön fogás:D A lényeg, hogy megkérdeztem mit szeretne, tudom hogyan szereti ezeket, kitettem magamért extrán betegen, és ő dacból nem akarta megenni annyi idő alatt, amit mondtam, nemlétező kifogást gyártott és leszólt, mikor meg nem kértem, hogy egye meg, már meg akarta enni.


Ez egy játszma volt, és az agyamra megy vele, és a tök okés délelőtt után fogalmam sincs, mi ütött belé, amiért úgy gondolta most megint rájön a kötekedhetnék.

2023. febr. 1. 19:13
 32/38 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ez egy játszma és nem kéne partnernek lenned hozzá.

Velem ezt biztos nem csinálná.

Legközelebb csinálnám azt, ami magamnak jólesik. Nem kéri? Akkor nem eszik ebédet. Majd uzsonnára ehet egy almát, vacsorára meg egy szalámis kenyeret.

És meg is mondanám, hogy semmi értelme a kedvére főzni, mert mire elkészül, meggondolja magát és nem kéri.

2023. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
96%

Mint mondtam: Azért csinálja mert megteheti. Mert hagyod. Már ez is sokat elárul hogy kénye kedve szerint mindenre aprólékosan figyelve külön neki mindent. Ott b.sztad el mikor ezt elkezdted. Apja kukiját. Barnább lett a hús? Ez van. Nem kell? Akkor nem eszel. De nasi sincs meg vacsoráig semmi. Ja és vacsira is ez lesz. 🤷 Hidd el nem halt volna éhen. Csak nem lett volna ilyen kis finnyás. Azért nem jó neki semmi mert te be vagy fosva hogy éhen hal.

Igen ez játszma. De nem most kezdődött.

2023. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
95%

Engem az sem érdekelt, érdekel ha 2 napig nem eszik, tele hűtő mellett nem fog éhen halni egy gyerek sem

De nem is válogatós, megeszik mindent, mert nálunk nincs menüsor, azt eszi ami van, ha nem kell akkor nem eszik.

2023. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
96%
Most ez komoly? Ne ugráld már ennyire körül. Ha nem tetszik neki az ebéd, kenjen maganak egy vajas kenyeret, ott a hűtő. Akid megeszi vacsira. Ha akkor sem, akkor megint kenhet egy kenyeret. Nasi nincs. Nem jó a színe a pohárnak, vagy nem annyi van benne mint amit elképzelt? Akkor üdítő elrak, majd enged magának csapvizet. Aznap nincs semmilyen üdítő, majd esetleg másnap ha megtanult viselkedni és nem hisztizik. Egy iskolásról van szó, nem kisbabáról.
2023. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
70%

Egy átlagos napon alapból nem készítenék neki ennyiféle ételt. A születésnap, családi összejövetel az más. Ha sokféle étel van előtte, az enyém is válogat, pedig alapesetben jól eszik. Ha nem eszik, majd eszik a következő étkezéskor, édesség nincs.

Az egyik tesómnál van az, hogy az anya többféle ételt rendel minden napra, végigkínálja a gyerekeket és ha egyiket sem akarják enni, akkor kapnak édességet, hogy "nehogy üres hassal álljanak fel az asztaltól". Na, ennek az az eredménye, hogy egy családi ünnepen a nagymama direkt olyat szokott készíteni, amit ők elvileg megesznek (az egyiknél mostanra úgy 5 ételre szűkült ez le, de olyan szinten, hogy milyen tészta lehet), tizenpár ember (gyerekek is) gond nélkül megeszi az ő kedvencüket, ők általában csak beletúrnak és otthagyják. Édességet persze kapnak. Egyszer valaki azt mondta, hogy egy kisgyerek 3 dolgot irányíthat: az evést, az ürítést és az alvást. Ugyan a tied már nagyobb, simán azt mondanám, hogy játszmázik, de az okát látatlanban nehéz kideríteni. Elérhető (iskola)pszichológus nincs esetleg?

2023. febr. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, hogy bujkál benne valamilyen betegség?
2023. febr. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
73%

"Mit csinálnál, ha gyereked 5 kedvenc ételét készítenéd ebédre, amiket előre egyeztettél vele, majd utána közölné, hogy nem kéri, rossz, nem éhes, nem szereti, majd később eszik valami mást? Iskolás, nem kisbaba!"

Áruld már el, hogy mennyi ételt dobtok ki naponta? 😂

Vagy ki falja fel azt a sok hülyeséget, amit felsoroltál (rákfalatkák stb.). Anyuci meg apuci felfalja 2-3 naposan a hűtőből a csak frissen kisütve élvezhető ételt? Vagy kidobjátok?

A húsleves is max. másnapig jó, harmadnap már necces.

Egyedül az almás rétes áll el 3-4 napig.

Szüntesd be a gyereknek a csokit, gumicukrot, csipszet, nutellát és majd éhes lesz.

Kényezteted a gyerekedet, nyalod a hátsóját, közben elvárod, hogy ott és akkor legyen éhes, amikor te is. Egyszerre jutalmazod és bünteted, ennek semmi értelme.

2023. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!