Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több 4-5 éves gyerek szájában látni mostanában cumit? Egészséges még ez? Nagy gyerek, és lóg a szájából a cumi.

Figyelt kérdés
A kisfiam 9 hós, és sajnos cumizik... Nem akarok én is így járni!!!
2010. febr. 26. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ne aggódj, ha nem akarsz, nem fogsz.:)
2010. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
A fiam 4 évesen rakta le!Akkor "érett meg rá"!2 évesen majdnem sikerült letenni de ekkor megszületett a tesó...
2010. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Hát szoktasd le időben a tiédet mondd hogy elvitte a mikulás.

De birom amikor mindenki ezzel jön hogy mit lát lógni a másik gyerek szájából. Valószínű oka van hogy cumizik és hidd el hogy az Ő anyukája se szeretné (szerintem).

Ugyhogy ne szóld le a másikat.

És mielőtt félreértenéd az én gyerekem sose cumizott.

2010. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Azt én sem szeretem, ha a cumit "unaloműzőnek" használják.

De nem kell így járni!

Nekem a nagy lányom 2,5 éves és csak alváshoz használ cumit, illetve ha beteg, napközben is van "engedmény".

Pont amikor 8-9 hónapos volt, akkor tanulta meg egyedül profin betenni a "szabadon lófráló" cumikat (mert több is volt) Láttam, hogy játékból csinálja. Ekkor elraktam minden elől levő cumit, és csak amikor nyűgösödött, alváshoz adtam oda. (A babakocsiról is leszedtem, és nézelődéshez nem kapta meg)

A leszokás mostanában lesz aktuális, tudja, ha a mostani tönkre megy, nem kap újat...

2010. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk szerencsénk volt ezzel kapcsolatban. Kislányom csak pár hónapig cumizott,ráunt és többet nem is vette a szájába. Sógornőméknél nagyon cumizós volt a kislány. Nekik úgy sikerült leszoktatni, hogy vágtak belőle ki egy kis darabot, aztán még egyet.Végül már nem volt olyan érdekes.Gyorsan leszokott róla.
2010. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Az én kislányom akkor hagyta el a cumit, amikor elkezdte az ovit, tehát 3 évesen!Egyik napról a másikra!Mondhattuk Neki, hogy a húsvéti nyuszinak adja oda a bicikliért cserébe, de nem akarta!Viszont 2 hónappal ovikezdés után kórházba kerültünk és visszakérte!Úgy gondolom egyfajta megnyugvást ad Neki, és behozattam párommal a cumit!Mióta hazajöttünk, azóta sem kéri!
2010. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Én teljesen megértelek, bennem is megfogalmazódott már ez a kérdés. Ezért nem adom a kisfiamnak csak alváshoz, így szoktattam. 23 hónapos, nem tudom mikor hagyja el. Egyelőre nincs szándékomban elvenni tőle. Unokatesó 3 éves, már pösze egy kicsit és a fogacskái is egy kicsit kintebb állnak a sok cumizástól. Ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy a szülő hibázik, mert egyszerűen csak szigorúbban kellett volna fogni ezt a dolgot vagy egyszerűen a gyerek ilyen, hogy tényleg nincs el cumi nélkül. Lehet fele-fele az arány.
2010. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
A kisfiam ovis csoporttársa is még cumizik 5 évesen. Szerintem ez már nem normális.
2010. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem reálisak a pontozások!!! ...szertintem...

Egyébként meg nem "leszólásnak" szántam a kérdést, csak érdeklődtem, hogy milyen ok vezet ahhoz, hogy egy gyerek még 4-5 évesen is cumizik... Mert ha valaki meg tudja mondani, akkor én igyekeznék elkerülni azt az okot/okokat, amelyek a hosszas (szerintem nem túl egészséges) cumizáshoz vezet... Ennek ellenére azért benne van a pakliban, hogy talán nekem sem menne, de azért próbálnám/om úgy alakítani a dolgokat, hogy a gyerek se sérüljön lelkileg, de ne is cumizzon még a ballagásán is... (mármint az óvodáson)

2010. febr. 26. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezt én sem értem,valahogy minden kicsit betegesen és irreálisan kitolódott.. cumiznak 5 évesen,szopnak 3 évesen, 20on éves emberek kamaszként viselkednek,35 évesen anya szoknyája mögött lógnak.. mondjuk nekem aztán teljesen mindegy. Úgy gondolom hogy egy kisgyerektől el kell venni a cumit 2-3 éves korában maximum,be lehet helyette vezetni pl meseolvasást,plüssmaci,ugyanúgy megnyugtatja csak nyilván könyebb beledugni a szájába a cumit még öt évesen is. Lustaság és nemtörődömség a szülők részéről.
2010. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!