Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy az idő megszépít...

Az igaz, hogy az idő megszépíti az emlékeket, ha egy gyerek kiskorában borzasztó eleven és rossz volt?

Figyelt kérdés
Nektek milyen személyiségű gyermeketek volt/van? Sokat kell(ett) vele idegeskedni, megőrülni? Megszépültek a fárasztó emlékek?
2023. febr. 6. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Minden gyerek felnevelése fárasztó.

De rengeteg örömet is ad. Ha jól csinálja az ember, akkor az öröm dominál - kivéve persze ha egy életen át tartó betegség, fogyatékosság van.

2023. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Helyesen De rengeteg örömet is adHAT.

Köze nincs hozzá, hogy jól csinálja e az ember, ha a gyerek természete és személyisége nem jó.



Nekem nem szépítette meg az idő.

2023. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Olyan, hogy egy gyerek rossz természetűnek születik, olyan nincs. CSak magadat hibáztathatod, ha nem találtad meg vele a közös hangot. És magadat mentegeted, hogy nem rajtad múlt. Dehogynem!
2023. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Persze, 3. Az összes gyermekpszichologus, pszichiáter, nevelési tanácsadó akikhez hordtam hülye, ugye, hiszen ez az ő véleményük volt.
2023. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Na, ezt el nem hiszem! Hogy egy pszichológus vagy hasonló szakember azt mondja, hogy "a gyerek természete és személyisége nem jó".
2023. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

5! Kölcsönadnám a gyerekem egy hétre. De mivel nem menne el veled,gyere csak el ide egy hétre hozzánk.

Kíváncsi lennék 7 nap után a véleményedre....!!!


Ezeket az emlékeket,amennyit szenvedek az autista gyerekemmel,semmi nem fogja megszépíteni. Maximum a teljes amnézia.

2023. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

5!


Nos, miután látták mit csinál, hogyan viselkedik adott helyzetekben, bizony ez volt a konklúzió. Hogy te elhiszed e vagy sem, az a te dolgod. Akinek szobanövény vagy kisangyal típusú gyerek jutott, az el se tudja képzelni, hogy nem minden múlik a nevelésen

2023. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az első 2-3 válaszoló miért lett lepontozva?
2023. febr. 6. 15:24
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiamra 3 évesen azt mondta a gyermekpszichiáter, hogy ő az a típusú gyerek, akik szét szokták verni a házasságokat.

Még mindig együtt vagyunk, de mindenki csodálkozik. Adhd-s egyébként, és egészen elképesztő dolgai vannak. Nem, nem nevelés kérdése. De nyilván akinek egy jó természetű, angyali gyereke van, az meg van róla győződve, hogy mindez csakis azért alakult így, mert ő annyira tökéletes szülő. Mindenki más meg téved. A gyerekpszichiáter is, aki az egyetemen ezt tanulta, és 30 éve ebben dolgozik.

Nekem sem szépíti meg az idő a történteket. Szeretem a gyereket, persze, de rongyosra koptatta az idegeimet. Bármit odaadnék érte, ha nem ezzel a neurológiai problémával születik.

2023. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kettőt külön kéne választani.

A kérdező kérdése a rossz természetű gyerekere vonatkozott, többen pedig beteg gyerek szülőjeként szóltak hozzá.

Nyilván egy autista vagy egy Adhd-s gyerek felnevelése sokkal megterhelőbb, szerintem ezt senki sem vitatja.

Az már más, hogy egy teljesen egészséges kisgyerek hogy tud a szülei agyára menni és ki hogyan viseli ezt a fajta megpróbáltatást.

Nekem a kérdésből úgy tűnik, hogy a kérdező ez utóbbira kíváncsi.

2023. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!