Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koráig akar sokat...

Mennyi idős koráig akar sokat kézben lenni a gyerek?

Figyelt kérdés
Vagy inkább hány kilós koráig? Eléggé hátfájós vagyok sajnos és csak nagyjából èrdekelne hogy meddig kell még kitartani.
2023. febr. 5. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Amig nem tanult meg maszni.szoval 6 honapos koraig hurcoltam...ahogy mar maszott akkor ment mindenhova...jelenleg 9 honapos es mar nem erdekes neki,hogy a kezemben legyen.
2023. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Mivel hátfájós vagyok, soha nem volt többet ölben amennyit muszáj volt, csak ülve, volt a kezembe, másra is rászóltam ha elkezdte állva rázogatni, hogy üljön le.
2023. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Két évesem is végig az ölemben ül, ha kettesben a vagyunk itthon.
2023. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy meddig akar...A 4 éves kisebbikem is előszeretettel kéri, hogy vegyem fel, bújik, mászik az ölembe. Nyilván őt már nem cipelem, csak fel-felveszem.

Egyébként meg önálló járni tudásig nem opcionális, ha "önállóságra" is bàtorítod, akkor is vannak megkerülhetetlen helyzetek.

Na most, kinek mekkora súllyal indul el, változó. Kb. 9-14 kg.

Lányom félévesen 8,4 kg volt és 18 hónaposan indult el 12 kilóval.

2023. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Amíg nem tanult meg önállóan járni csakis kézben volt el.
2023. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Mindegyiket leraktam, ha dolgom volt, vagy ha elfáradt a karom/hátam/akármim, vagy ha csak szimplán nem volt kedvem cipelni. Nyilván voltak kézben, de közel sem állandóan. És igen, én is szóltam anyósomnak, amikor éppen járkálva-ringatva próbálta elaltatni a fiamat, hogy legyen szíves tegye le a kiságyba, utána nyugodtan ottmaradhat, simogathatja, énekelhet neki, stb, de ne erőltessük ezt a cipelgetést, mert egy 4 kilós babával még vicces, de egy 9 kilóssal már nem lesz az, és én semmi szín alatt nem leszek hajlandó egész nap hurcolni. Sosem volt gondunk ezzel, elvoltak mindketten lerakva is, mindig találtam nekik érdekes dolgot amivel eljátszhattak, így szokták meg.
2023. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez baromira gyerek függő.

Fiam 1 éves en már stabilan járt, 2 éves koráig cipeltette magátakkor is azért hagytuk el, mert már terhes voltam a kicsivel.

A kicsi 10hónaposan járt stabilan, most 16hónapos, most is rengeteget cipelem.

Eddig nem voltam hátfájós. De a 4 év gyerekcipelés megtette hatását.

2023. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hordozót. Sokat segít
2023. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 évesen már sétált a fiam mindenhova, de most 3 évesen az ovi kezdés után honapokig ölben vittem reggelente. 16 kg 🤣
2023. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányom még 2,5 évesen is sokszor felkérte magát. Kb 3 éves kora után változott. Akkor volt kb 12 kiló.
2023. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!