Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valòban felelőtlensèg ezeket...

Valòban felelőtlensèg ezeket engednem a 2 èvesemnek?

Figyelt kérdés
Egy barátnő által lettem kissè "lehurrogva" hogy èn komolyan engedem ezeket csinálni a fiamnak, nem fèlek, hogy baja esik..?? Szoktunk egymásnak ìrni minden nap, videòk, kèpek mennek, egyidősek a fiaink, ìgy tud ezekről. Pèlda: Kisfiammal elkezdtünk vìzfestèkezni, ragasztani, nyìrni, rajzolni. Odaadtam neki az ovisoknak valò kisollòt nyirkászni, mert akarta, s èlvezi is. Termèszetesen segìtenek neki, de hagyom pròbálkozni, ott vagyok vele, de hagyom had csinálja. Az ujjunkat belemártottuk a festèkbe, s azzal alkottunk, az újjbegyünkkel festettünk, kenhette a ragasztòt a papìrra, matricazhatott a szobájában a szekrènyère.. Másik pèlda: főz, süt velem, a tanulòtoronyban van, de bevonom. Adok neki hámozòt, megkavarhatja a levest, fűszerezhet velem, pucolja a hagymát, nèha bele is harap, ilyesmi. 10 cm re vagyok tőle, s nagyon figyelek rá, termèszetesen. Mègegy pèlda: nyalòka ès egyedülhagyás. Adtam neki már, szigorúan olyat, ami stabil, s nem eshet le, s ő sem mászkálhat, ugrálhat, ha a szájában van. Másik dolog: mivel már egyedül eszik, èn otthagyom az etetőben enni, s csinálom a dolgom pl.pakolok, ilyesmi. Nyilván ha fèlre szaladna neki, köhög, ott vagyok. Rendszerint együtt eszünk, de ha egyedül eszik sem őrzöm már. Szerintetek ezek durva dolgok, ne engedjem? De olyan önállò, èrdeklődő minden iránt.
2023. febr. 7. 21:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Durvának azért nem mondanám. Bár nálunk nincs nyalóka még. 2,5 éves a fiam. Egyedül meg azért nem hagyom, ha eszik, mert úgy kb azonnal abbahagyja, én se szeretek pl egyedül enni. És egy félrenyelésnek, fulladásnak nem feltétlen van "hangja".
2023. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem csinálod rosszul.
2023. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mivel figyeled teljesen jó sőt ügyes is!!Valamint az én fiam 1.5 éves énis otrhagOm de pár méterre vagOk tőle ha eszik is és figyelgetem.

Szerintem ezekből a gyerekekből lesz talpraesett gyerek nem tutyimutyi semmit tevő :)SZERINTEM

2023. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

A többi dolog meg, tök jó hogy csinálod vele, engeded, tapasztalhat. Ragasztás, festés.

1.voltam

2023. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Derjaderja ***** válasza:
92%

Szerintem az egyetlen necces az a leves megkavarása, mert még a szülő mellett közvetlenül àllva is magára rángatja a fazekas. De Te vagy ott, látod a helyzetet.

Szerintem a barátnőd túlaggódik.

2023. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyalóka és kés nincs, a többi viszont szerintem teljesen jó.
2023. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Barátnőm kisfianak engedte ezeket.

Most lesz a napokban 3 éves, nagyon ügyes, talpra esett gyerek lett belőle (már most) ott all(t) az anyja mellett amikor főzött, sütött, vágta a dolgokat, kavarta a levest stb. Mindent együtt csináltak. Szerintem ezek nem rossz dolgok, sőt!

2023. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Nyalòka nagyon ritka dolog, s csakis ezt az egy fajtát engedem, ami stabil, a nagyièknál :) Itthon nem. A kavargatás valòban necces, oda kell figyelni, hogyha velem van úgy szoktam, hogy mindent a hátsò 2 indukciòs lapra teszek fel főni. Ha meg kell sòzni, bármi, közelebb húzom, s fogom egy kèzzel mindig, mìg megkavarja, ezután visszahúzom hátra, a onnantòl nem is èri el. Az ollòval sem hagyom sosem egyedül.
2023. febr. 7. 22:09
 9/22 A kérdező kommentje:
Az otthagyást úgy èrtem pl elfordulok bepakolni a mosogatògèpbe, ő addig eszik. Vagy bepakolok egy adag mosást. Mindig ránèzek azèrt. Kb percenkènt csekkolom, de van úgy, hogy nem együtt eszünk ès kiszaladok pisilni is pl.
2023. febr. 7. 22:11
 10/22 Derjaderja ***** válasza:
100%
Nem értem, mért ne fordulhatnál el bepakolni a mosogatógépet...
2023. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!