Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is felelőtlen...

Szerintetek is felelőtlen vagyok, mert itthon hagytam gyereket?

Figyelt kérdés

Tehát, ebbe a fantasztikus helyzetbe, ketten vagyunk itthon a lányommal, ő 7 éves. Apa 6kor elment dolgozni. Keltünk 8kor. A lányom májkrémes kenyeret szeretett volna enni,mikor kivettem a kenyeret láttam hogy penészes.

Megbeszéltem vele hogy akkor leszaladok a boltba,hozok kenyeret. Panelba lakunk,a bolt pont alattunk van, tehát csak 5 perc az egész. Én leszaladtam, ő maradt addig fent, mesét nézett. Nem is volt semmi gond. Megreggeliztünk, majd hív a nővérem telon,hogy hozzon e nekünk vmit a boltból,tudja hogy csak ketten vagyunk. Mondtam hogy nem kell,már voltam lent. Kérdezte hogy addig a gyerek,mondom fent mesézett...hát teljesen kiakadt. Azt mondta felelőtlen vagyok.

Ti mit gondoltok? Nem 3 éves, hanem 7,okos, jóravaló kislány, megbeszéltük hogy addig mesét néz,sietek.

Tényleg rossz anya vagyok,mert itthagytam 5 percre?


2020. márc. 23. 08:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Te ismered a saját gyerekeket, de a nővérednek annyiban mindenképpen igaza van, hogy 14 éves kor alatt ha magára hagyod és bármi történik vele, akkor gondatlan veszélyeztetés miatt börtönbe is kerülhetsz.
2020. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Alapesetben ez nem gond, egy ekkora gyerek már nem csecsemő.

Emellett te ismered a gyerekedet, tudod, mennyire megbízható, mennyira tartja be, amit megbeszéltek.

2020. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem, én 7 évesen egyedül jártam iskolába és ott át kellett menni úton, stb. az is kb ehy 5 perces séta volt. Sőegyedül mentem haza és néha a szüleim csak fél órával később értek haza.
2020. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy vagy rossz anya emiatt! Jó, nyilván rendszert nem kell ebből csinálni, de most hogy egyszer-egyszer előfordul... Ugyanmár, emiatt ne tépd magad!
2020. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
egy 7 éves gyermek, mondjuk második osztályos... szerintem egy második osztályos lehet úgymond annyira "önálló" hogy 5 percig otthon lehet hagyni. bár biztos gyermekfüggő, anyuka ismeri hogy milyen, de engem az én koromban már boltba is leküldtek, nem hogy otthon mertek hagyni.
2020. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ebben semmi felelőtlenség nincs. 7 éves nem kisbaba.
2020. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam 8 éves, múlt hèten én is àtugrottam a boltba, kb. 15 perc volt. Nem babák màr, én is ismerem a fiam, tudom, hogy megbízható. Sajnos ez nem normális állapot ami most van, bizonyos dolgokat meg kell oldani.
2020. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
7 évesen én mentem egyedül a boltba
2020. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Egyedül jártam oviba, 5 évesen. Mert anyámék 6ra jártak dolgozni. Amit te csináltál, hatodekkora felelőtlenség se volt.
2020. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ennyi idősen màr volt, hogy egyedül mentrm a boltba.
2020. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!