Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb gyerekek simogatják a...

Nagyobb gyerekek simogatják a gyerekem?

Figyelt kérdés
Játszótéren stb. rendszeres, hogy kb 6 éves kisfiúk, játék közben folyton simogatják a 2,5 éves lánygyerekem arcát, meg fejét. Folyton akad egy, aki rászáll. Legutóbb pl. a kisfiú simogatta, meg tapizta, aztán nézett rám szemtelenül, hogy mit szólok hozzá. Lányok még sose csinálták vele, de igazából még a korabeliek se szokták. Ti rászólnátok az ilyen kisfiúkra? Vagy nem kell törődni a dologgal, mert csak gyerekek? Nekem egy 6 évestől ez már egy kicsit sok. Azok már "nagyok". De higiéniai szempontból is zavar, hogy tapogatják az arcát.
2023. febr. 7. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg tapiznák az zavarna, de csak az arcát simogattak meg, semmi baja nem lesz tőle, ha zavarja, akkor majd arrébb megy.
2023. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem cuki. Az enyémet is simizték néha. Persze ha letapizzák az nyilván más,de hogy megsimogatják a fejét az okè. Majd ha oviba jár, nem fog érdekelni a higiénia,bár járhatna bölcsibe és akkor nem lennél ilyen fura te se,hogy úrissten megérintették a gyerekemet wáá.
2023. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk az én kisfiammal (3 éves) csinálnák ezt folyton nagyobb lányok, de akaszkodoan, le se szállnak róla, kovetik. Egyáltalán nem aranyos, engem nagyon idegesít, ha nem értenek az arrébb menésből rájuk is szólok, kisfiam megijed tőlük, kellemetlen nekik. Persze az ő szuleik soha sincsenek a környéken se, hogy észre vennék, hogy át lépnek egy határt.
2023. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"nagyok" 🤣🤣

Hogyne, a tiédhez képest biztosan. Ugyan az enyém csak 5,5 még, de szerintem átgondolod te még ezeket az elvárásokat, ha a tiéd lesz "nagy".

2023. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Hú a leírásból úgy jön le mintha molesztálni akarnák meg nálad akarná kihúzni a gyufát... ("tapizta, aztán nézett rám szemtelenül, hogy mit szólok hozzá")

Nem lehet, hogy arra tanították hogy legyen kedves a kisebbekkel és nem bántunk, hanem simogatunk? Valószínű azért nézett rád hogy lásd te is hogy ő "jó kisfiú", nem bántja a kisebbet, és megerősítést, elismerést várt érte, mint ahogy az anyjától kapott is korábban.

Szerintem nagyon félregondolod a helyzetet.

A higiéniás részét megértem de valóban ha közösségbe kerül akkor egy nagy oda vissza fertő lesz, nem lehet megúszni, mindent megfognak taknyos kézzel, egymásra köhögnek stb. :D

2023. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Amikor a két és fél éves lányommal voltunk a játszón, kijött egy elsős osztály is, a lányok teljesen odavoltak érte, körbeállták, hogy milyen cukiiiii, és simizték az arcát. Hát én elolvadtam, a lányom is vigyorgott. Szerintem ebben semmi rossz nincs. ☺️
2023. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Hát...én egyszer rajtakaptam a férjem öccsének a 6.5 éves fiát,ahogy konkrétan a 2 éves pelenkás lányomat tapizta.


Egyedül voltak a szobában,azt hitte,hogy nem látja senki.


El is szégyellte magát,mikor meglátott az ajtóban.


Mivel a lányom autista, az volt az első és utolsó alkalom, hogy ők ketten egyedül voltak hagyva.

2023. febr. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, hogy az akkor kb 2,5-3 éves lányomat simogatta egy ugyancsak 6 éves korú kisfiú a játszótéren. De ismerjük őt, az anyukájával is jóban vagyok. Ő azért csinálta, mert szerinte cuki volt. Semmi hátsó szándékkal, amikor nagyobb lett a lányom, már nem csinálta. Egy 7-8 év körüli kislány is mindig körbe rajongta, főleg az akkor fél év körül fiamat. A gyerekek általában szeretik a kicsiket, babákat. Viszont amit írtál, hogy az a fiú szemtelenül nézett rá, abból inkább az látszik, hogy direkt csinálja, provokál. Valószínűleg nem molesztálásból csinálja, de inkább résen lennék, ha túl megy a határon, biztos nem hagynám annyiban.
2023. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!