Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet kezelni a gyereke...

Hogyan lehet kezelni a gyerekeket a dackorszakban? Nálatok nagyon nehéz a helyzet? Megszépítette az idő az emlékeket?

Figyelt kérdés
Mi vált be amikor visszabeszélt, hisztizett, ordított, nem fogadott szót?
2023. febr. 3. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk a 2 éves dackorszakos lányomat, csak egyféle képpen lehet kizökkenteni a hisztiből. Eleinte ölelgettem, puszilgattam, dajkáltam, próbáltam mindent, volt, hogy annyira visított, hogy már hányt is. Semmit nem nyugtatta meg. Egyszer csak gobdoltam egyet és az apja tekefonján bekapcsoltam egy zenét. Fél perc múlva csönd volt. Azóta ha hiszti van és nem hat semmi, akkor bekapcsolom ugyanazt a zenét (csak az használ, másik nem jó..) és arra lenyugszik.
2023. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Megértettem, hogy a szülőnek nem feladata megakadályozni a hisztit, valamint a gyereknek ez egy szelep, feszültség leadásra, tehát ezért sem teszek “extra” erőfeszítést a legtöbb esetben. “Csak” támogatókat ott vagyok/unk mellette. Nem ölelhettem, amíg ő nem kéri. Csak ott vagyok, és amikor kész rá, kapcsolódik. Persze, van amikor én is próbálom elterelni, de csak olyankor, amikor szorít az idő vagy olyan helyen vagyunk. Most 3 éves és nagyságrendekkel jobb mint 1 éve volt. Ezen kívül a Dühös polip és Gaston dühös könyvek is sokat segítenek.
2023. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!