Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerkőcének is "fáj mindene"?

Más gyerkőcének is "fáj mindene"?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányom kb. 1 hete majdnem minden nap mondja (1-2-szer), hogy "fáj a kobakja". Most éli a "sebtapasz korszakát", minden fáj, minden bibis. Kérdem, hogy tényleg fáj vagy csak viccel, de nem vagyok egész biztos, hogy tudja mi a viccelés, így előrébb nem jutottam.

Miután panaszkodik a fejére, bagolydoktor jön és meggyógyítja, semmi baja, ugrál, rohangál, játszik,ebből arra következtetek, hogy csak úgy mondja, játék az egész.

Tavaly év végén dörzsölgette a szemét, hunyorgatott párszor, decemberben elvittük szemészhez, de semmi rendelleneset nem talált (enyhe távollátás). Tikkelt is 2 éves koráig (elmúlt). Utóbbiak fényében mégis nyugtalanít ez a vélt fejfájás.

Gyakran füllentik (nyilván nem a megtévesztés szándékával) az ilyen korú gyerekek, hogy fáj nekik valahol?


Előre is köszönöm!


2023. febr. 10. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom pont fordítva volt, ő is 2,5 éves lesz. Nagyon beteg volt, de sose fájt semmije, mert azt hitte, akkor nem kell bevenni a gyógyszert 😂 Ebből következtetve szerintem a tiéd biztos csak játszik, mert ha tényleg fájna, nyűgösködne, gyakran oda nyúlna, sírna. Még nem tudja, hogy azt is el kéne játszani 😁
2023. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek igen 😅

1 hete beverte a lábát. Most eszébe jutott valamiről, jött h "páájjjj" már nyújtotta puszira ☺️

2023. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan kamu. Legalábbis nálunk ez volt.


Volt egy seb a lábán, és képes volt előadni mindenkinek, hogy egy cápa harapta meg.

A sebtapasz. Na az meg a másik. Meg a plüssmacitól elkezdve a hintalóig mibdenkinek fájt mindene is.


Elnövi.

2023. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A cápa!!!!! Hatalamas 😁 Nálunk mindig "beverte egy hatalmas kőbe". A szobában a szőnyegen!


Mindenkinek köszönöm a választ, mentek a zöldek.

2023. febr. 10. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész 2,5 éves anyukája vagyok. A második szülinapjára kapott orvosos készletet, telitalálat volt, a leggyakrabban előkerülő játéka, amivel ilyen hosszan játszik, de ez ugye azzal jár, hogy valamije mindig fáj. És mutatja a bibit, hogy most a lába, most a térde, most az akármije. Amúgy nagy drámakirálynő, tényleg néha megtévesztő egy pillanatig, de azért hamar leveszi az ember, amikor műsírással jön, hogy ez vagy az fáj, és gyógyítsuk meg (majd ő gyógyít meg minket).


Amikor valódi sérülés éri, valami tényleg fáj neki, akkor az egyértelmű. Jó, amikor vér is folyik, az nyilván, de amikor csak elesik és tényleg megüti magát és/vagy megijed, az látványosan másfajta sírás, mint amikor játékból mondja, hogy fáj valamije. Szerencsére eddig még valóban komoly baja nem esett egyszer sem, de voltak már azért csúnya esések, sérülések (kinél nem), és szerintem ő ezekből is merít néha a játékhoz (na meg Bogyó és Babócából, rendszeres megjegyzése az "óóóó, ez bizony eltörött, be kell gipszelnem" - miközben nyomogatja a fenekem a játék sztetoszkóppal :D :D :D imádom).

2023. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyém sosem mondott ilyet, 4 éves
2023. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!