Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez az általános...

Szerintetek ez az általános hogy az apukák nem veszik ki a részüket a gyerek nevelésben?

Figyelt kérdés
Miért írják itt többen hogy az apuka alig veszi ki a részét a nevelésben ez a megszokott dolog?
2023. febr. 11. 13:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%

Tobbnyire egy csaladban a ferfi dolgozik. Nyilvan a nore marad a tobbi. Nem ertem hol ezzel a baj.

Akinek baj ne vallaljon gyereket ennyi. En is no vagyok!

2023. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem, szerencsére. Csak azoknál van így, akik rosszul választottak párt
2023. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2023. febr. 11. 13:12
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Férjem reggel 7kor elmegy dolgozni, általában este 6es 7 között ér haza, hétvégén itthon van. Ha abban a napi 1-2 órában kellene megnevelnie én szégyellném magam.

Nem is értem mire gondolsz?! Én vagyok vele egész nap, nyilván a nevelés nagy része rám hárul. Hétvégén sok időt töltenek együtt, nyilván akkor neveli is.

2023. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Csak akik elégedettek és boldogok, azok nem írnak ki kérdést. De a férfiak többsége nem egy picsogó here, akinek derogál mosogatni, mert Ő Mennyit Dolgozik A Családért, hanem igazi férfi, akinek fontos a családja, a felesége boldogsága, nyugalma, fontos, hogy jó apa legyen és a gyerekei ismerjék, szeressék.
2023. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Értem hát van akinek összejön a boldog család harmónia van akinél nem akkor
2023. febr. 11. 13:15
 7/20 Derjaderja ***** válasza:
94%

Szerintem azok az évek és helyzetek, amikor az anyuka otthon van, egész mások, mint amikor mindkét fél dolgozik. Az első esetben normális szerintem, hogy valamivel több háztartás és gyerek jut a nőre.

Másrészt jó esetben egy apuka is örül ha munka után látja a gyerekeket és persze neveli őket.

A családok többsége hosszú távon kétkeresős, ezért az 1-gyeséhez hasonló felvéteseket nem is érzem.

2023. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Hol milyen értékrendet hoz a férfi a családba. Aki azt látta, hogy az anyja csinál otthon minden házimunkát, mert az a nő dolga, sőt, az anyja abban a szellemben is neveli, hogy neki férfiként meg sem kell mozdulni, az általában ezt várja a feleségtől is.

Aztán ha kifog egy olyan feleséget, mint az első válaszadó, akkor viszik tovább ezt az a mintát.

2023. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem felfogás, életszemlélet kérdése, hogy kinek mennyi segítség elég. Van aki nagyrészt megoldja anyaként a gyerekeket (mert mondjuk az apa sokat dolgozik, vagy egyszerűen nem vár el tőle többet), van aki szerint 50-50% a munkamegosztás gyereknevelés terén is.

Tényleg sok mindentől függ, de mondjuk azt én sem értem h ahol apuka 8 óra után leteszi a lantot és nincs más dolga miért nem foglalkozik a gyerekével egy órát, vagy segít be a háztartásba.

Én azt gondolom, a férfinak a szabadidejéhez mérten arányosan kellene kivennie legalább(!) a részét a gyereknevelésből.

2023. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegészítését h a gyerek első három évére gondolok, amikor az anya még otthon van #9
2023. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!