Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek viselkedésénél...

A gyerek viselkedésénél mennyire számít az adott személyisége és mennyire a nevelés és főleg a példa, amit lát?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a lányunk eléggé hisztérika és erőszakos (2 és fél éves), a férjem folyton azzal bánt, hogy azért, mert tőlem tanulja ezeket.
2023. febr. 12. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind benne van, és szerintem nehéz az arányokat megítélni. Egyénileg változók is lehetnek. Nagyon csúnya dolog a férjedtől, hogy ezzel bánt. Semmire nem mentek vele, ha belemerülsz az önhibáztatásba. Egy motiváció lehet az önfejlesztésre, hogy jobb példát tudj mutatni a gyerekednek, de ahogy a férjed áll hozzá, az szerintem nem segít. Ha esetleg tényleg "hisztérika" vagy, akkor is, ez egy olyan jellemvonás, amit nehéz megváltoztatni és időbe telik. Inkább a biztonságos, elfogadó környezet segít a változtatásban, nem az, ha hibáztatnak.
2023. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A legfrissebb tudományos megegyezes a 60-40%-os arany a veleszületett vonasok javára. De egyébként most ebben a korban van, nem tudja még egyedül szabályozni az érzelmeit, segítségre szorul hozzá. Majd változik meg sokat, de persze nem mindegy hogy reagaltok ezekre.
2023. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem vagyok hisztérika (szerintem) általában inkább a férjem passzív agresszivitása miatt szoktam már időközönként robbanni. És mostmár néha a lányom egész napos követelőzése meg hisztije miatt is van már, hogy ráordítok, hogy elég legyen.
2023. febr. 12. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én gyerekemnél 100% a veleszületett személyiség. Semmi nem ragadt rá se a nevelesbol, se a peldamutatasbol. Tökéletes ellentétem minden értelemben
2023. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik gyerek olyan, mintha a kórházban elcserélték volna, még a rokonságban sincs hozzá hasonló
2023. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!