Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is ilyen a 2 éves gyereke?

Másnak is ilyen a 2 éves gyereke?

Figyelt kérdés
Fiam viselkedése alapbol nem veszes. De pl minden ebredesnel rosszkedvu, vagy sir, kb 1 ora mire eszhez ter, nagyon nehez ilyenkor vele, raneznise merunk, probalok enni adni neki, olyankor felelenkul, de azert is sit hisztzik ha megkinalom ennivaloval. Nagyon kényes, sertodos.. Sajnos en teljesen az ellentete vagyok, es neha nagyon nehezen jovunk ki ezmiatt, rideg velem nyilvan, en meg nek birom a nyafogast egyszerűen mar. Nek beszel, de egesz nap huzgal minket, vahy nyaffant ha vmi gondja van. Es talaljuk ki mi, a vegen mar sajnos ideges vagyok mikor mindemt vegigprobalok vele, ugyanmi a gondja. Van 2 parnaja, amuket rag, cumizik... Magatol szokott ra mikor elkezdett fogzani, de neha abbahagyja ha beteg. Most megint sokat van a szajaba, undorito.. Hiaba mosom. Neha mar eldugom, megtiltom. Foga felek elall, tonkremegy.. Lehet ezert nem beszel.. Nem tudom. De annyira belefatdtam ebbe a harcba vele, mindenben. Mindenert megsertodik ha picit is raszolok, egesz nap is haragszik ram, szopkodja csak.a párnát.. Ja ha ehes szomjas nem szol sehogyse elkezdi dobalni a játékait, csapkod, es ebbol nekem ra kell jönnöm mi baja. Vagy bekakilt, akkor is ezt csinálja? Elvigyem pszihologushoz vagy mit csinaljak? Minden nap felhergel, apjat is. Ha veletlenul nyugodtak is vagyunk vagy jol elvagyunk. De ha jo kedve van nagyon szépen elvan, jatszik, szeretget. Annyira nehez vele, en nem birom elfogadni h ennyire kényes sertodos sajnos.

2023. febr. 14. 05:28
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem. Kétévesen már egy ideje el tudta mondani, mit akar (számunkra érthetően), nem rágcsált dolgokat, stb. Persze, ha valami nem tetszett neki, akkor "megsértődött", de az tök normális. Most két és fél múlt.


Milyen a napi rutinotok? Esetleg félnapos bölcsi heti párszor nem jön szóba? Nekem eléggé úgy tűnik, hogy valami szigorúbb/kiszámíthatóbb rendszer kéne, mert szétestetek ti is, a gyerek is, azért nem értetek szót egymással.

2023. febr. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Lehet érdemes lenne beszédindításra elvinni.

lehet ez is fusztrálja, hogy nem tudja kifejezni magát.

2023. febr. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A lányunk két éves. Reggel ha megyünk érte akkor mosolyogva halandzsázik és mutogat Elzára. Az étkezéssel sincs gond, mert mindig ugyanakkor van.


Nem is gagyarászik?!

2023. febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 3 gyerekből 2 így ébredt.

A nagy 2éves 3hónaposan kezdett beszélni. A középső (ő fiú) 2,5 évesen A pici lány szintén 2 év pár hónaposan. Mind a 3 bölcsi kezdés után egy pár hónappal kezdte beszélni (mindegyikük mondatokban beszélt)

Egy TSMT szskembernek mindenképp megmutatnám a gyerkőcöt a helyedben

2023. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg hogy ne ő kérje a kaját napközben sem..legyen meg az 5 étkezés

A fiam is ígykel reggel mostanában és ő kakaót iszik ha megkapja már csendis van.

Arra jöttem rá valójában szomjas inkább..

A beszéddel nincselmaradva de szavakat se mond?

2023. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak több figyelemre vágyik, azért csapkod meg dobál mindent ahogy írtad.

Ha felébred feküdj mellé szeretgesd meg , mondd el neki hogy mit fogtok ma csinálni .

Mivel nem tud beszélni ezért nem tudja elmondani az érzéseit és a gondolatait, ezért is lesz idegesebb vagy feszultebb a gyerek. Ez neki is nehéz nem csak neked. Próbálj türelmes lenni ( tudom nem könnyű). Ha beszélni fog sokkal könnyebb lesz jobban megérteti majd magát.

2023. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Apja vele alszik. Van egy 7 honapos occse, tudom miatta is tortenik ez. De ezt mar nem birjuk. Fel napig jó minden, alszik es utana ebredestol kb 5 percenként uvolt, kiakad mindenen.. Szerintem tobbet foglalkozunk vele, mint ocsivel, pont, hogy ne erezze magat kirekesztve. Egyáltalán nincs, vannak kulon programok, egyutt is. Szereti az öccsét. Es nem szól, meg se nyekken h segitsek neki vmit, inkabb orjong bármin, kozelebe se mehetek kb, nehez neha meg ölelnem is, engem annyira elutasít. Neha mellé sem ulhetek.. Nen gondoltam, hogy ez ilyen trauma lesz neki, hogy testvere születik, ugyanúgy ő van középpontban. Jatszunk vele nonstop, eneklek, mondokazok, azokra nem is akar figyelni altalaban. Nem együttmukodo kb semmiben. Viszont szereti a gyerektarsasagot, szoktam vinni, eleg jol viselkedik. Levegozunk, mindig tartottam a napirendet. Masfel eves koraig annyira jokedvu, kisgyerek volt, szepen fejlődött, tanult uj dolgokat, ugyes volt mindenben, gyors utemben haladt. Most meg azt erzem sehiva nem fejlodik es lassan ovis.. Par szot mond, mostanaban talan egyre tobbet,anyat se mondja, apa vagyok en is. Kb 10 szot tud, azt se mind tisztan. Halandzsazik. Hallasvizsgalaton rendben volt. Logopedus azt mondta 3 eves kortol lesz vsak fejlesztés szamara... Nem ertem, valahol azt olvasom hamarabb is lehet.
2023. febr. 16. 16:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja meg most pl ferjem hazajott hamarabb munkabol, mar aludni szoktak mire jon. Teljesen kikel magabol, ugral, orditozik es az örömön ez már túl van nagyon, vagy ugralni akar vele otditozni jelenlétében sose mond ki szavakat csak ha velem van. Pedig engem szokott úgymond elutasítani, mert rn szigorubb vagyok ugye. A wc re sem mehet az apja mert akkor is kikel magabol neki folyamatosan hisztizik mindenert, amit el akar erni, nekem nem szokott ennyire kovezelozni. Ferjem is raszol sajnos mert hazaer leul 1 percre vagy vmi, fiam azonnal dobalja orjong ugral, tehát 1 percet sem ad neki ugymond. En mar ilyenkor elvonulok, mert nem bírom nezni hallani, kisbaba is sir, megijed. Engem ilyenkor kb ellok, leszar. Annyira unom mar ezt a helyzetet, szereti, oke.. De ez mar kicsit tulmegy mindenen.
2023. febr. 16. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Fejlesztés hamarabb is jár , az én kislányom is 2 éves kora óta kap fejlesztést . Nem beszél ő sem , és nem együttműködő sajnos . De már kezd jobb lenni a helyzet mióta járunk heti 2x fejlesztésre. Tudom h nem könnyű nekünk is volt ilyen időszak ami most neked van. H semmi se volt jó és sok volt a hiszti. Nálatok ugye az is befolyásolja h van kistesó.

Az az érdekes, hogy nálunk is kb 1,5 éves koráig nagyon szépen fejlődött, és aztán mintha megállt vna valami. A védőnő is csodálkozik mert nagyon szépen fejlődünk. Nálunk kiderult h éretlen az idegrendszere a lányomnak. Figyelemzavaros is . De hál isten már látom h kezd fejlődni .

Rengeteg mozgás az jot tesz az idegrendszernek.

2023. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!