Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meztelenség gyerekek előtt,...

Meztelenség gyerekek előtt, hány éves korig egészséges?

Figyelt kérdés

4 és 5 évesek a gyerekek és külön neműek. Eddig gyakran előfordult, hogy együtt fürödtünk, de mostanra már egyre gázabbnak érzem, sőt már arra is gondoltam, hogy a gyerekeknek sem kéne együtt fürödni/meztelenkedni.

Van erre szabály vagy mondás?



2023. febr. 14. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez családi szokás kérdése. Vasárnap hol az elejétől fogva tabu, máshol soha nem válik azzá. Ezt a családnak kell kialakítania. Ha te így érzed, akkor tégy úgy. Mit számít mit mond Kiss Géza vízvezetékszerelő vagy itt bárki.
2023. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
#valahol akart lenni, nem vasárnap
2023. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Alul sosem látott minket a lányom direkt, csak ha véletlenül bejött zuhanyzás közben. Felül pedig addig, amíg szopizott. Nem csinálunk belőle ügyet, ha meglát, de direkt sem meztelenkedünk, főleg nem együtt fürdeni.
2023. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Semeddig, a fürdés meg pláne nem
2023. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ebben nincs egészséges vagy egészségtelen, ahogy érzitek. A gyerekek is jelzik majd, amikor valamit már nem akarnak.

Ha neked kellemetlen, ne fürödj velük, de ha ők még szívesen fürdenek együtt, ne tiltsd meg. Amikor nem akarják, maguktól le fognak szokni róla.

2023. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk öt éves a nagyobb gyerek, nem fürösnék vele már, két évesen ezt elhagytuk. A két tesó viszont együtt fürdik. Ezt szokták meg, egyedül nem is akarnak.
2023. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem tabu…

De nem is volt sosem.

Anyu előtt ma sem


De apuval sem csinálnék ebbôl gondod persze direktben nem mutatkozubk egymás előtt.

Tesómat amikor kamaszodott elkezdte zavarbi, ha engem meglátott.

Engem nem érdekelt ez sem ( én nyertem, ha fürdeni akartam, elkezdtem vetkőzni és feladta a vitát, mert kimenekült)


Én úgy vagyok vele hogy amîg láthatom a lányomat meztelenül, addig ő is engem.

Apjához is simán bemegy mind2 gyerek.

Lány 4,5, fiú 3 éves.

Mi fúrdeni nem szoktunk, csak zuhanyzunk, ezt van, hogy együtt.



Viszont vannak tabuk.

Nem nyúlunk a másik nemiszervéhez.

Én is megkérdezem, hogy kell-e segîtség, és rápirîtok ha nem mossa meg alaposan valamelyik.

Tabu meztelenkedni idegen előtt.

Tabu magához nyúlni úgy, hogy mi is ott vagyunk.

( szabad, de a szobájában.. )


Tehat szabunk hatârokat.

Én úgy vagyok vele, hogy amíg őt nem zavarja, addig engem sem fog


De itt nincs helyes/ helytelen… minden családban mások a szabályok és a hozott minta is más.

2023. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Nincs szabály, ahogy többen is írják, családtól függ.


Nálunk az a szabály, hogy direkt Peep showt nem csapunk, tehát egy szál csöcsben vagy kukiban nem rohangálunk napközben hobbiból mondjuk a konyhában, de vécé vagy fürdő területén ilyen előfordulhat és nem jövünk zavarba. Inkább arra törekszünk, hogy lássák, a meztelen test nem szégyen, közeli hozzátartozók között nincs szexuális töltete, viszont próbáljuk később az egyéni szemérmességet is figyelembe venni, mert az sem jó ha a gyerek már kínosnak érzi. Szerintem - ezzel nem muszáj egyetérteni - sem a teljes tabusítás, sem az exhibicionizmus nek az igazi.


Együtt fürödni más okból gyakorlatilag soha nem szoktunk velük és egymással sem, én ezt önmagában nem szeretem hiába láthatnak minket.

2023. febr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Sosem fürödtem egyik gyerekemmel sem. Nem tartom egészségesnek.

Nő létemre nem zavar ha a lányaink látnak meztelenül. De az apjuk 2 éves kor felett már mutatkozik előttük.

2023. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Kisgyerekkoromban anyával és apával is fürödtem együtt, apával tovább, kb. 5 éves koromig, talán 6.


Nekem akkor lett gáz a meztelenkedés, amikor letapadt a fitymám és a dokinak kellett helyre rántania. Elég kínos helyzet volt. Utána a folyamatos kamillázás, kenőcsözés és a folyamatos kuki-ellenőrzés fürdés közben nagyon kellemetlen volt, ezért alakult ki szerintem nálam a szégyenlősség.


Családja válogatja, hogy meddig, milyen mértekben meztelenkedünk, de szeritnem a kóros takargatás rosszabb. Nem szabad szerintem, hogy egy gyerek negatívumként kezelje a meztelenséget. Tehát ne egy takargatni való, rossz, káros dologként gondoljon rá. Ha kellemetlen lesz nekik, akkor azt úgy is jelezni fogják. Persze egy 8-9 éves gyerek már meg tud egyedül fürdeni. Ha neked kellemetlen, akkor mondhatod azt, hogy fürödhetnek már egyedül is.


A két gyerek meg majd eldönti, hogy meddig akar meztelenkedni a testvére előtt. Lehet, hogy még sokáig gond nélkül vannak egymás előtt meztelenül, de az is lehet, hogy pár év múlva már nem akarnak.


Hagyni kell úgy, ahogy nekik kényelmes. Egy a fontos szerintem, hogy ne legyen a takargatás kényszeres. Tehát ne az jusson eszükbe a meztelenségről, hogy az egy rossz, káros dolog.


Nyilván nem arról van szó, hogy a gyerek bárhol, bármikor vetkőzzön le pl a pláza közepén, de pl. egy strand vagy fürdő öltözőjében, zuhanyzójában, vagy majd az iskolai úszáskor, kollégiumban ne okozzon neki traumát mások előtt meztelenül mutatkozni.

2023. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!