Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egészséges, ha egy gyerek...

Egészséges, ha egy gyerek ennyivel nagyobb a kortársainál?

Figyelt kérdés
Szomszédunk gyereke 2,5 éves kisfiú, de kinézetre van 5-6 is. Tegnap mesélte az anyukája, hogy 21kg és 116os ruhákat hord minimum. Emellett nagyon nehezen kezelhető, hiperaktív. Nem mertem megkérdezni, hogy van-e vele valami probléma, mert tudom semmi közöm hozzá. Mégis most foglalkoztat a dolog, hogy ez vajon mennyire normális? Simán csak alkati kérdés lehet? Vagy összefügg a viselkedése azzal, hogy valamiféle problémája van?
2022. aug. 2. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Ne foglalkozz a szomszedod gyerekevel, mert az tenyleg nem egeszseges. Meg jo, hogy nem kerdezted meg.
2022. aug. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Nagyon stresszelő lesz majd neki, amikor úgy nézel majd a szomszédból, ahogy most beszélsz róla. Az csak egy 2,5 éves kisfiú. Ha egy ponton el tudsz valamit szúrni ezzel kapcsolatban, azok a feltételezéseid lesznek.

2022. aug. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezért kérdezek anonim, hogy ez egy létező probléma lehet, amiről tapintatosan kell beszélni, mert érzékeny téma?

Vagy csak alkati dolog? Az hogy nehezen kezelhető a kisfiú az elég egyértelmű, bárki látja aki a játszótéren megfigyeli, mert tényleg nagyon sok energia van benne, félnek tőle a kicsik, tör zúz maga körül, ezt nem bantasbol írtam.

Sajnálom, hogy úgy gondolják itt egyesek, hogy csámcsogni akarok az ügyön, akkor megkérdezném az utca pletykás tagjait. Én azt szeretném tudni, hogy normális -e ilyen testalkat ekkora gyereknél

2022. aug. 2. 05:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nincs összefüggés.

A méret meg genetika.

116-ost egyébként hordthat a szélessége miatt is. 🙈 116 centihez nem lenne sok a 21 kg.

2022. aug. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem alkati kérdés. A mi legnagyobb csemeténket mindenki 16-17 évesnek nézi, miközben csak 12 éves. 176 cm magas (nálam 2 cm-el magasabb), kövérkés, igaz mikor gyorsabban nő akkor hirtelen mindig arányos lesz. Most még 44-es a lába, de már van cipő, amiből 45-ös kell, hogy kényelmes legyen neki. Mikor a tesóival együtt látják, azt hiszik, hogy legalább 6-7 évvel idősebb náluk, pedig csak 2-2 év a korkülönbség. Teljesen más alkatok. Mégis mit kellene vele csinálni? Tegyük présbe, mert egy ennyi idős gyerek nem lehet ekkora? Egyszer, mikor a játszótéren játszottak, volt aki megszólt, hogy nem egy lassan fenőtt fiatalemberre kellene rásóznom a kicsiket, magamnak szültem, ne őt fogjam be csősznek... Mikor elmondtam, hogy csak ennyi idős és nem csőszködik, hanem játszik, akkor még engem küldtek el melegebb éghajlatra, hogy ne nézzem őket bolondnak.
2022. aug. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves lehet nem is olyan gáz a viselkedése csak mivel kinéz 6 évesnek nagyobb az elvárás tőle, és mivel nagyobb az ereje is amire más gyerek ennyi idősen ráüt nem törik, de neki már igen.
2022. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem 116 centihez sok a 21 kg, szerintem is inkább a kövérsége, mint a a magassága miatt hord ekkora méretet. 116 centis kétéves az óriás kategória, suliba mennek ekkora gyerekek, ekkora súllyal meg 128 centi körül vannak.


Szerintem valami baja van a gyereknek, de tényleg nem a szomszéd dolga, viszont csendben lehet véleményed, hisz neked is van szemed, meg eszed.

2022. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

7-es, ne viccelj már! :)

116-hoz a 21 kg pont az 50-es percentilist jelenti, azaz ehhez a magassághoz a gyerekek fele több, fele kisebb súllyal rendelkezik, azaz pont átlagos.

A 4-es úgy értette, hogy 116-nál sokkal alacsonyabbként is hordhat 116-ost, ha a szélessége felveszi a ruhát.

2022. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem kövér a kisfiú, oké nem vékony de egyszerűen csak úgy néz ki, mint egy nagycsoportos. 2,5 évesen szerintem nem 50-es percentilis valaki ekkora méretekkel.

A tör zúzt úgy értettem, hogy agresszív, odamegy, leveri, összerombolja, amit mások csinálnak, meglöki a többi gyereket stb. Láthatóan nagyon "eleven". Nem arról van szó, hogy kicsit ügyetlen és károkat okoz vele, hanem hogy megállás nélkül randalírozik.

2022. aug. 2. 20:53
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

"2,5 évesen szerintem nem 50-es percentilis valaki ekkora méretekkel."


Értő olvasás: 116-hoz a 21 kg az 50 percentilis. Magassághoz viszonyított súly.


Percentilisből rengeteg van:

Korhoz a súly (de ez se értelmezhető a magasság nélkül, hisz ha valaki kilóg magasságra, akkor nem fog passzolni az életkorhoz viszonyított súlyhoz sem);

Korhoz a magasság

Magassághoz a súly


2,5 évesek átlagmagassága 92-93

Az ehhez tartozó átlagsúly 13-14,


2,5 évesek 97 percentiliséhez meg: 102cm/17 kg tartozik.


DE tegyük hozzá, hogy a who táblázatai elég elavultak. Gyerekeim pl: a who szerint messze 90 percentilis környékén vannak, közben mindketten kicsivel átlag alattiak az ovis csoportjukban:

Azaz ténylegesen jóval magasabbak a gyerekek, mint amit a who közzétesz.

2022. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!