Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek lehet étterembe...

Szerintetek lehet étterembe vinni kisgyereket vagy gyerekeket ?

Figyelt kérdés
Olvastam van ahol nem szeretik őket ha bent vannak akik hangoskodok
2023. febr. 15. 08:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
39%
Nem csak gyerekfüggő, hanem nevelés függő is.. Mit is várunk attól a gyerektől akit évente 1x visznek étterembe? Nem is szokja és tanulja meg, hogy hogyan kellene viselkedni.
2023. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
74%

Lehetni lehet, az éttermekből (általában) nincsenek kitiltva a gyerekek. A kérdés inkább az: megéri-e? A gyereknek nem élmény, nem jó, az egészen biztos. Szülőként, hát, vitatható az élvezeti értéke :D A többi vendégről már ne is beszéljünk, a személyzetről meg pláne.

Mi szoktunk menni, főleg nyaraláson, teraszos helyekre, hogy legalább a hangzavar ne zavarjon másokat, de a helyén attól még nem ül meg nyugton, sétálgatni kell vele fel-alá valakinek végig, már csak azért is, hogy másokra vigyázzunk. Totál átlagos, normális 2,5 éves a nagyobbikam, nem is elvárható tőle, hogy amíg egy rendelést felvesznek, elkészítenek, kihoznak, addig ő békésen megüljön a hátsóján. Az étkezés teljes időtartamáról nem is beszélve, eszik átlag 3 falatot, és ő már jól is lakott, menne felfedezni, hiszen új és érdekes helyen van. Teljesen érthető is ez, de pont ezért nem való neki még az éttermezés. A kicsivel még csak-csak el tudnék menni, ő 3 hónapos, ha van hely babakocsit lerakni, abban végül is ellenne gondolom, de azért ő is inkább kézben szeret lenni, sétálgatva és ringatva, szóval nem igazán lenne élvezet nekem sem az egész.


De mint látod is, vannak, akiknek a gyereke más habitusú, ők könnyebben elmehetnek ilyen helyekre. Én inkább megvárom, amíg a kicsi is elég nagy lesz, hogy pár órára a nagymamára bízzuk, és inkább kettesben megyek a férjemmel, hogy igazán ki tudjuk élvezni az éttermezés örömeit. Az nekem speciel inkább csak extra stressz és fáradtság, hogy a gyerekekre kell figyelni, csitítgatni, vigyázni, hogy ne menjen neki a pincérnek, ne törje el a dekorációt, mittudomén, a kicsi meg ne sírjon, hát szóval egyelőre inkább itthonra rendelünk kaját, ha esetleg nem házi kosztra vágyunk, az mindenkinek kényelmesebb.

2023. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%

Havonta 2-3 alkalommal szoktunk menni. Van egy megszokott kedvenc helyünk, nagyon ritkán megyünk máshová.

Itt a pincérek alapból hozzák a szinezőt és a ceruzákat ha meglátják hogy gyerekekkel jössz. Van egy óriási játszórész, próbálunk mindig ez mellé helyet foglalni így ameddig várjuk az ételt ott tudnak mellettünk játszani de ha jön az ennivaló tudják hogy vége.

Szerintem ha hozzá vannak szokva és el van nekik magyarázva sok baj nem lehet. Persze minden gyereknek lehet rossz napja, nekik is volt hogy nem volt kedvük jönni, nem is úgy viselkedtek ahogy szoktak. De ez kb 10-ből talán ha egyszer előfordul.

2023. febr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat!

Én is voltam nem rég étteremben és voltak ott kis gyerekek is és jó volt látni hogy amúgy jól elvannak nem volt panasz rájuk

2023. febr. 15. 08:50
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekekkel olyan helyekre járunk ahol a gyerekeket is szívesen látják, pl Vakvarjú.
2023. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem kéne. Tegnap voltunk pont running sushi étteremben. Család pont melletünk a szalag túloldalán. Egy 7-8 évessel és egy fél év körülivel. Az étterem full tömve mivel Valentín nap volt ugyebár. A nagyobbik gyerek belenyulkált a tányétokba, összefogdosta a kajákat, de nem vették ki, a kicsi 10 perc után kezdett el bőgni. Anyuci- apuci meg vacsizott. A többi 100 vendég meg agyvérzést kapott.
2023. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Utazás alkalmával voltunk velük, de nem olyan nagyon hivatalos csicsás étteremben, hanem ahol van terasz is és ha nagyon unták magukat, volt látnivaló az utcán és mozgástér az asztalok mellett. Nem volt velük gond, szerintem kell is a "gyakorlás" nekik a megfelelő közegben, hogy megismerjék a szabályokat. Otthon ezt nem lehet úgy megtanítani.
2023. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
74%

Mi vittük, nagyon kicsiként nem, de ovis korától igen, nem volt vele viselkedési probléma.


Viszont azt is megértem, ha néha van gyerek, akinek még idegen a helyzet, és nem kezeli jól sem ő, sem a szülő. De ha nem vihetné, akkor mégis hogyan tanulja meg, mit illik ott és mit nem? Mert oké, elmondhatjuk neki otthon, hogy le kell ülni, csendben lehet beszélgetni, várni kell, stb, de egy dolog beszélgetni róla és egy másik ténylegesen benne lenni. Nyilván rohangálni és üvöltözni ilyen helyzetben sem normális.

2023. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

"Nem csak gyerekfüggő, hanem nevelés függő is.. Mit is várunk attól a gyerektől akit évente 1x visznek étterembe?"


Ez rendben van, csak ennek is megvan a maga kora. Egy eleven, felfedezős, szaladgálós 1-2 évesnek még hiába magyarázod, hogy nem kapunk hisztirohamot az étterem közepén, mert nem lehet felállni evés közben, ha ő már jóllakott, ezt még itthon sem érti meg, bár nyilván tanítjuk.


Mondom, az én fiam unokatesóját is el lehet vinni simán, de ő születése óta olyan, akit "szobanövénynek" szoktak titulálni, pedig ő aztán nincs nevelve, a sógornőmék simán bevonulnak ordítva-kiabálva 3 kutyával egy étterembe, lesz*rva, kit zavarnak, de a gyereket belereszik a székbe és az ott ül némán, míg el nem mennek.


Egy bizonyos kor után, 2,5-3 éves kortól már a mozgékonyabb gyerekekkel is el lehet menni nyilván, szoktatni velük, hogy egy étteremben nem ugrálunk, hisztizünk, stb., mert akkor már érti. Egy 18 hónapos nem, ez a hatalmas különbség.


Én semmi értelmét nem látom annak, hogy valaki ilodavigye a pici gyereket és evés közben ki kelljen menni, mert ordit, ebből senki nem tanul semmitm

2023. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Simán el tudunk vele menni. Először nyolc hónapos korában voltunk, most már 3 éves múlt. Nekünk az vált be, hogy kertes/udvaros helyre megyünk. Kikérjük az ételt, addig amíg kihozzák a gyerekkel megnézzük a kertet, udvaron elszöszölünk, vagy ha van jatszósarok, vagy zenész mégjobb, remekül elvan.

Így nem ül szegény egy órát a székben, utána már nem lenne türelme végigvarni az étkezést. Így meg van, szépen ül utána a helyén amíg befejezzük. Ha több gyerekkel, családilag megyünk még jobb, akkor a gyerekek elvannak együtt az udvaron. Nem tombol, rombol egyik sem.

2023. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!