Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek lehet étterembe...

Szerintetek lehet étterembe vinni kisgyereket vagy gyerekeket ?

Figyelt kérdés
Olvastam van ahol nem szeretik őket ha bent vannak akik hangoskodok
2023. febr. 15. 08:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%
Mi voltunk pàrszor a kisfiùnkkal ètterembe.Kicsivel több mint 3èves volt mikor először voltunk.Türelmesen vàrt.Gyerekfüggő.Most ùton a kistesò ès ha nyugis baba lesz vele is tervezünk menni.Pont a hèten voltunk pizzàzni,volt ott egy kisbabàs csalàd,pàr hònapos picivel,fèlèvesnèl nem volt több,de annak a babànak szinte hangja nem volt,pedig fent volt.Nèzelődött az apukàjàval nevetgèlt.Senkit nem zavartak ahogy mi sem.Kikell pròbàlni,legfeljebb elcsomagoltatjàtok.
2023. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektől függ, mennyire tud viselkedni. Az meg teljesen jogos, hogy nem szeretik a hangoskodókat. Engem is rohadtul zavar, amikor meditálnék, nyugisan enném az ételt, kikapcsolódva, de 2 asztallal odébb a gyerek sikít, meg üvölt...
2023. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
72%
21-es vagyok.De nem csak a gyerekek tudnak hangoskodni,elèggè idegesítő tud lenni mikor a felnőttek hangosan beszèlgetnek röhögnek.Az mivel jobb mint egy kicsit hangosabb kisgyerek?Semmivel,sőt rosszabb.
2023. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%
23-as, egyetértek, a röhögcsélő, dorbézoló tizen-huszonéves bandák se jobbak, de a kérdés feltehetőleg a kisgyerekekről szólt. 22-es vagyok.
2023. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
79%

23: tök független a kettő egymástól. Attól hogy tahó a felnőtt és nem tud viselkedni, nem kevésbé zavaró a rohangáló, tomboló gyerek.


Amúgy én tökre örülök hogy mindenki gyereke már magzatmázasan is fantasztikusan viselkedik az étteremben, mert annyira tökéletesen van nevelve, de sajnos napi tapasztalat a tömegközlekedésen és minden egyéb helyen, hogy az unatkozó vagy magát kényelmetlenül érzi gyerek idegesítő. Csak valami elkerülhető, valami nem.

2023. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy a szülőn múlik. Pl. Írta valaki, hogy nem lehet megmagyarázni egy két évesnek, hogy a helyén kell maradni a vacsora végéig.


1. Ha otthon is ez a szabály, akkor nem az étteremben fog valószínűleg eszébe jutni, hogy fel akar állni.


2. Pl. Unokahúgom otthon is folyton feláll (ahogy szerintem felénk sem volt kb. soha elvárás, hogy végigüljük az ebédeket - látogatóban is 1-1 kivételtől eltekintve, mi és a házigazda gyerekek is mehettünk játszani, még 10-12 éves korunkban is, ha a gyerekek végeztek az ebéddel).


Viszont ehhez az kell, hogy a szülők közül az egyik menjen vele ki a közeli játszira vagy a patakpartra és foglalja le, vagy tényleg olyan helyre menjenek, mint a meki, ahol amíg eszel van játék a gyereknek. Azt gondolom, hogy az tényleg udvariatlan, ha a gyerek az asztalok között rohangál, a többi vendéget zavarva.

2023. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
71%

Imadom mikor valaki azt írja fennhangon , hogy ő nem fog otthon ülni azért mert gyereke lett majd kiderül, hogy halál nyugis gyereke van … ez olyan degradáló…

Nekem folyton síró közlekedni, babakocsit utáló gyereket dobott a gép. Igy én nem járok étterembe és ja sokat vagyunk itthon vagy játszunk csak a kertbe mert ezt szereti erre van ingere én meg kibírom míg kicsit fejlődik az inger küszöbe, mivel egy felnőtt ember vagyok nem egy gyerek.

Ettől függetlenül sokat vendéglátóztam és semmi baj a gyerekekkel, csak azzal mikor anyuka apuka azt hiszi, hogy övék minden illetve, hogy a pincér (felszolgáló, pultos) az ideiglenes bébiszitter, aki majd szemmel tartja az ő gyerekét. Akinek nem inge nem veszi magára de tényleg sok ilyen van, ami számomra amugy elég felfoghatatlan volt akkor is meg most is, hogy már van gyerekem.

2023. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
71%

Pl. Írta valaki, hogy nem lehet "megmagyarázni egy két évesnek, hogy a helyén kell maradni a vacsora végéig.



1. Ha otthon is ez a szabály, akkor nem az étteremben fog valószínűleg eszébe jutni, hogy fel akar állni."


Én voltam az, aki ezt írta, és azt is hozzátettem, hogy itthon természetesen már tanítjuk neki, hogy evés közben nem állunk fel, nem szaladgálunk, de 22 hónaposan ezt még nem érti meg mindig.


Jó, tudom, ahogy itt valaki írta, sokaknak csodagyereke van és 2 évesen egy temetést is csendben végigülne, nekem nem ilyen a gyerekem, nyilván nevelési hiba, hogy egy majdnem 2 éves még szokott hisztizni és rohangálni és dacoskodni :D

2023. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi is visszük néha a lányunkat, mondjuk 2-3 havonta 1x elmegyünk enni valahová. Ha olyan helyre megyünk, amit ismerek, és van játék, akkor nem viszek, de amúgy mindig pakolok könyvet, kis duplot, aktuális kedvencet, ami lefoglalja. Amúgy az én lányom, ha foglalkoznak vele, képes 1-2 órát egy helyben ülni (pl. színezés, gyurma, matrica ragasztás). A kajálás meg sose volt gond, imád enni, szépen végigüli amíg eszünk. Ha mégis mászkálni lenne kedve, vagy sokat kell várni, valamelyikünk elmegy vele sétálni az étterem elé. Nekünk jól esik néha kimozdulni, és az estek 90%-ában jól szokott elsülni. Most 2 éves. Gondolom más habitusú gyereknél ez nem így lenne.
2023. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Szintén az elejétől úgy neveljük, hogy étteremben hogy kell viselkedni.

BLW-s baba volt, így szerencsére korán ehetett velünk.

9 éves, szeretünk vele bárhová is menni.

2023. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!