Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 7 éves lányom...

Mit tegyek ha a 7 éves lányom nem akar fogat mosni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves lányom aki minden reggel és este amikor fogmosásra kerül a sor elkezd hisztizni és nem hajladó megmosni a fogát. Próbáltam már minden fajta fogkrémmel meg fogkefével nem segített. Próbáltam már azt is hogy ha fogat mos kap egy matricát vagy valami mást. Nézettem vele már fogorvosos mesét. Elmagyaráztam neki hogy fájni fog a foga ha ezt így folytatja. At is kipróbáltam hogy eggyütt mosunk fogat és közbe mesét nézünk. Kerestem neki ezzel kapcsolatos gyerek dalokat Semmi nem használt. Ugyanúgy hisztizik és óbégat mindig. Minden reggel kb fél óráig ordít mire mire hajlandó fogat mosni de van hogy ígyse hajlandó. Van hogy hagyja hogy megmossam neki de azt se mindig. Volt olyan hogy 3 napig nem volt hajlandó fogat mosni.


Ez már nem mehet tovább. Ki fognak lyukadni a fogai ha ráhagyom. Hagyjam rá? Ne hagyjam rá? Mit tegyek hogy ne hisztizzen?



2023. febr. 19. 11:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%

Esetleg egy nevelo celzatu pofon?

😁


Komolyan meg masold le a viselkedeset. Keress valamit amit ha o ker toled akkor te csapsz hisztit. Hatha leesik neki a dolog.


Ha nem akkor hagyd. Majd az osztalytarsai megoldjak a budos szaj problemajat.


Vagy hagy a fenebe ne eroszakoskodj vele, lehet h nem erolteted raall. Vard meg amig fajni nem kezd a foga.


Vegso elkeseredesben ulj le vele es kerdez meg h miert ???

2023. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Addig akkor maradhatna a fürdőben. Ha megunja, megmossa.
2023. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Azt mondja mindig hogy NEM AKAROMMMMM órdítva sírva. Akkor is ha épp nyugod. Mindig mikor kimondom azt a szót h fogmosás ordít. Nem akarom megverni. Próbaltam már énis hisztizni előtte de nem ment. Ugyanúgy ordít. Mióta kinőttek a fogai és fogat kell mosnia azóta ez megy.
2023. febr. 19. 11:15
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az együtt fogmosás oldotta meg. Együtt mosunk fogat reggel-este. Egy idő után már nem volt gond, rutin lett, ő mondta, hogy először fogmosás, utana öltözés stb. Lát titeket fogat mosni?
2023. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Megkerdezted már, hogy miért nem akarja? Lehet hogy túl kemény a fogkefe, nem szereti a fogkremet, vagy esetleg fáj valahol a szaja/foga
2023. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
29%

Nyugi a pofon resze a vicc volt 🤣


Ettol fuggetlenul derutsd ki h mi a fene sokkolta annyita h evek ota problemas a fogmosas


Esetleg gyermek pszichologus...

2023. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy én felnőtt vagyok és utalok fogat mosni. A hátsó fogak, különösen lent nehezen elérhetőek nekem, és 10 esetből 9nel oklendezessel jár a fogmosas. Az elektromos, kerek feju fogkefe javított valamit a helyzeten, de még így se egyszerű
2023. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
Mi megmondtuk agyereknek, hogy csak azokat a fogait kell megmosnia amelyeket meg akarja tartani. Mónika showból mutattunk neki részleteket, hogy mennyire hülyén fog kinézni hiányos fogsorral.
2023. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Ki kéne deríteni miért nem akarja.
2023. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Sokszor megkérdezem tőle. Mindig kiborul veri magát a földhöz és ordít h nem nem nem akarom. Lát minket fogat mosni. Mindig eggyütt mosunk fogat. Van egy bátyja aki most 9 éves. Őt is kiborítja a hiszti. Nála nem volt ilyen baj.
2023. febr. 19. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!