Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy szülőnek meg kell tanítani...

Egy szülőnek meg kell tanítani a gyerekének, hogy hogyan kell rendesen kezet mosni,és hogy reggel is fogat kell mosni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 20. 07:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Persze. Mégis kinek másnak kéne?
2022. máj. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
5%
Reggel fogat mosni? Merthogy lehet álmában csokit evett? Vagy mire?
2022. máj. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen. Alap higiénia reggel-este fogat mosni, sok ember ebéd után is mos.
2022. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nos, az iskolában úgy tanultuk, alvás közben a szánkba mennek bacik, amiket ha nem mosunk ki, reggeli közben lenyeljük.
2022. máj. 20. 07:21
 5/29 anonim ***** válasza:
15%
Tehát akkor reggeli előtt és után is kell?
2022. máj. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
15%
3 informatikus cégnél láttam, hogy ők még sz@rás után is mostak. Ezt mondjuk nem igazán értettem soha.
2022. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

Igen, a szülők dolga. Fogat mosni már az első tejfogtól kezdve ajánlott. Itt meg nyilván nem kétperces suvickolásról van szó, csak a szokás kialakulása a lényeg. A bölcsibe, oviban legkésőbb mindenképpen meg fogják rá tanítani hogy ebéd utáni alvás előtt is fogmosás van. Nálunk amúgy is látja hogy én reggel mosom a fogam, így ő is kéri a fogkeféjét. 2 éves.

Kézmosás éves előtt és után még szintén a hozzátáplálás kezdete óta rendszeres kell hogy legyen, persze hogy a szülők dolga. Meg az is hogy ha hazajövünk valahonnan akkor szintén minél gyorsabban kézmosás, nem taperolunk össze mindent utcai kézzel. Ez szintén része a bölcsődei, óvodai nevelésnek.

2022. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Sajnos sok helyen nem alap dolog, lásd a 2-es válaszolónál sem. Reggel azért kell, mert tele lesz bacival a szád alvás közben plusz, hogy ne legyen büdös a szád. De már értem, hogy miért van ennyi büdös szájú ember.

Nekünk mindig úgy tanították, hogy reggel felkelés után egyből fog és arcmosás, én is ezt tanítom a kisfiamnak. A pároméknál ez nem volt szokás, rá sokszor rá kell szólni, hogy mosson fogat.

2022. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%
Mégis ki más tanítsa meg rá? A kutya vagy a szomszéd Juliska néni? Persze, hogy a szülő dolga. Nyilván egy 2 éves még nem úgy mossa a fogát, mint egy 6 vagy egy 12 éves, de azért már a szokást ki kell alakítani egyből. Na meg nem árt azt sem megerősíteni benne, hogy a kézmosás egy fontos dolog, mielőtt eszünk (sokszor miután eszünk is :D ), miután hazaérünk valahonnan, stb. Bölcsis a lányom, persze tanulják ezeket is, de nem hatékony ha azt látja, hogy ezt csak a bölcsiben kell, otthon meg senki nem várja el. Akkor otthon nem fogja mosni a kezét/fogát. Szóval igenis a szülő dolga ezt az intézményen kívüli életében is erősíteni.
2022. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%
Persze, ki másnak?
2022. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!