Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek egy ilyen kisgyere...

Mit tehetek egy ilyen kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
A kisfiunk lassan 4 éves lesz. Sajnos az óvodában problémás. Vetekszik, dobál, kiabál. Mindketten diplomás intelligens tanárok vagyunk a feleségemmel és egyszerűen nem bírunk vele. Eszméletlen erős akaratú kisfiú mellé hatalmas fizikális erővel. Sosem lett megütve de olyan rúgásokat mutat be az óvodába hogy szinte életveszélyes. Félő hogy eltanácsolnak minket, már nem aludhat bent. Kérlek segítsetek

2023. febr. 21. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Otthon hogyan viselkedik? Vmi oka kell legyen, hogy így viselkedik. Esetleges nem javasoltak kivizsgálást pedagógiai szakszolgálaton? Az óvónők mit mondanak, hogyan látják, miért, mikor csinálja ezt? Erre így elég nehéz válaszolni, tudni kéne hogy máshol, más környezetben is így viselkedik-e, mi vagy ki váltja ki ezt nála.
2023. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Otthon is nagyon eleven és rossz. Van egy kisöccse nagyon sokat bántja. Rengeteget foglalkozunk vele, szépen neveljük de otthon is tombol. Nem lehet lekötni, ha valami nem sikerül neki dobál mindent
2023. febr. 21. 08:52
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Hogy nevelitek? Ha beszélgetősen megoldva, akkor váltsatok szigorúbbra, ha szigorúan, akkor lazítsatok kicsit, és próbáljátok átbeszélni a dolgokat.


Én ezzel a nevelés dologgal úgy vagyok, hogy nincs egy formula, ami fixen helyes. Más temperamentumú gyerekkel másképp kell megközelíteni a dolgokat, és én azt mondom, hogy minden gyerekre személyre szabott nevelést kell alkalmazni. Szóval amit most csináltok, lehet papíron működik, vagy a barátnőnek működött, de nálatok nem, és más eszközök kellenek.


Nálunk pl kell a szigorúbb megközelítés, következményekkel, nem működik a megbeszélés, mert makacs a fiam és csak azért se úgy csinálja ahogy kérem, hiába magyarázom.


Vannak barátai?

Esetleg elmondhatod neki, ha rugdosórik, meg bánt másokat és eltanácsolják, akkor nem látja majd őket minden nap, csak ritkán.

2023. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt két lehetőség van:


Vagy mégse nevelitek olyan szuperül. És itt megjegyzem a diploma nem jelent itt senkit. Rengeteg tanult embert látok, akik a gyerekükkel nem jutnak dűlőre. Meg aztán a gyereknevelés nem is könnyű dolog. Nincs egy biztos recept.


Vagy a gyereknek van valami olyan idegi alapú problémája, amit szakembernek kéne kezelni.

2023. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Ez tanárszidó kérdés. "Diplomás intelligens tanárok" hát ilyet nem ír le valódi tanárember. Amúgy meg az óvodában az óvónők tovabbküldik nevtanba vagy kivizsgálásra az ilyen gyereket, és ott adnak tanácsot a szakemberek. Szóval hagyjuk ezt.
2023. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

"Otthon is nagyon eleven és rossz."


Már ebből a mondatból egyértelmű, hogy fogalmad sincs a nevelésről.

Nem a gyerek rossz, hanem az, amit csinál.

Te meg a gyereket ítéled el, és nem nézel a tett mögé.

Amíg ennyit nem látsz be, esélytelen vagy.

A másik. Férjemmel összesen 4 diplománk és 7 nyelvizsgánk van, MÉGIS tudom, hogy nem a diplomán múlik, hogy ki hogy nevel.

Nyilván nem neurológus, pszichológus, gyógypedagógus... vagy. Ezekben az esetekben érne valamit a diplomád a gyereknevelésben.

2023. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Én sem kajálom ezt be.



Nincs tanár aki ilyet írna.


Az ovi meg kapásból elküldené a pedszolgálathoz, nevelésibe.

2023. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Pedagógusként azért csak tudod mi q teendő egy problémás gyerekkel, bakker. Vagy ennyit romlott a pedagógus képzés????
2023. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is verekszik, de mindig csak egy gyerekkel, mindig valami játékon kapnak össze. Vele van más gond is, de főleg emiatt, kértek neki vizsgálatot. (Helyben az oviban nézi először egy szakember.) Titeket nem küldtek? Nem mondták, hogy vizsgáltassátok ki? Szerintem ez lenne az első.
2023. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az oviból pedig nem tanácsolhatnak el senkit..


Gyenge kamu

2023. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!