Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek ha nem akar...

Mit tehetek ha nem akar bilire ülni a gyerekem mert rászokott a hintalovazásra mese nézés közben?

Figyelt kérdés

Eddig bilizés közben nézte a mesét de mióta rájött hogy hinta lovazás közben is lehet nézni a mesét azóta nem akar ráülni a bilire, ordít, visít, nem marad meg rajta.

Egyébként 2 éves.

Az benne a borzasztó hogy mikor rá erőltetem a bilire akkor nincsen benne semmi,és hamar távozik is a biliről, és 1-2 percen belül valahol a házban a szőnyegre kiengedi a pisit.

Jobbik esetben az udvaron.

Már hetek óta nem kellett rá adni pelenkát nappalra csak ha hosszabb útra mentünk valahova, és éjjelre.



2015. júl. 10. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ott rontotrad el,hogy a bilizés közben engedted nézni.A bili nem játék.Gondolom,hogy úgy ültetted rá először is,hogy ha ráül,nézheti közben a mesét.És nála ez volt a motiváció,nem maga a szükségérzet.Ez hiba volt.Szerintem még nem érett rá,és csak ront a helyzeten,hogy erőlteted.Hogy én mit tennék?Pelenkát vissza nappalra,éjjelre egyaránt,majd ő szól,hogy kellemetlen neki,és a bilibe akarja.De a zsarolás,erőltetés nem jó,mert ez egy olyan dolog,ami érettségfüggő.
2015. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

NE haragudj, de milyen hülyeség, hoyg bilizve nézi a meséket?


HA bilizés, akkor arra figyeljen, a közben tv csak igen komoly problémákat okozhat a fejlödésében.


A bilizésnek nem az a lényege, hoyg a gyerek órákig rajta ül és esetleg véletlen sikerül valmai bele, hanem hogy ha a gyereknek kell, akkor ráül, elvégzi a dolgát és utána azt csinál, amit akar.

2015. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Igen, az volt a hiba, hogy a bilizést a mesenézéssel kötötted össze.... Hagyd, hogy mesét nézzen a hintalóról, de mikor bilizünk, akkor bilizünk, az azért van hogy pisiljen, kakáljon, nem azért hogy mesét nézzen.
2015. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem érett még a szobatisztaságra. Hisz nem azért ült a bilire, hogy pisiljen, hanem azért pisilt bele, mert épp ott üldögélt.
2015. júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ne erőltesd, szerintem még nem érett meg a szobatisztaságra, különben szólna ha pisilni kell és ráülne a bilire vagy a wc-re, de így csak véletlenül pisilt ott, mert ott ült a mese alatt.
2015. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

ez így azért elég beteg. ennek mi köze a szobatisztasághoz, hogy bilin ülve mesét néz és épp belepisil? és mennyi ideig ültetted ott, hogy egész nap nem kellett pelenka?

én annak vagyok híve, hogy vegyük le a pelenkát, na de ez amit te csinálsz az már túl megy egy határon

2015. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, felejtsd el a témát és a bilit pedig vidd ki a fürdőbe vagy a nappaliba, ahol nincs tv... Mellesleg tényleg ott lett elrontva hogy hagytad, hogy bilizés közben más tevékenységet végezzen. A fiam a szobánkban bilizik de soha nem engedtem hogy közben autót tologasson, mondjuk a tv szokott menni de nem kötötte össze a bilizéssel.

Amíg erőltetni próbáltam 2 éves fiamnál a bilizést addig csak sírás meg hiszti volt és mindig máshova pisilt a lakásban. Aztán hagytam a francba az egészet, gondoltam majd valaki más rászoktatja majd... :D 2 hét múlva (2 éves 2 hónaposan) magától szólt hogy pisi, aztán kaki, és konkrétan semmit nem kellett tennem csak aszisztálnom a bilizésbe (hozni-vinni a bilit, popót törölni stb...), nem kell azóta sem nyaggatnom és baleset sem volt. Megérett rá és látod, egyedül rászokott. Már 2 hónapja szobatiszta.

2015. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
próbálj meg adni neki valami gyenge hashajtót
2015. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!