Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ha egy 2 éves...

Mit lehet tenni ha egy 2 éves gyerek a darabos etelt nem hajlandó megenni csak forgatja a szájába végül pedig egy nagy gombócba kiköpi?

Figyelt kérdés

Igen érdekes módon a csokit,pufit es egyéb nasikat lenyeli

De a rendes etelt nem hajlandó

Ha éhes akkor sem!

Igy bébietelt kap

(Gyümölcsöket is egybe kiköpi)

Reggel kavarós(kutyulós ) ki hogy ismeri...tojást csinaltam és szinte pép volt már mert villával osszetortem de aztis kikopte


2023. febr. 22. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Ha az orvos nem talált nála gondot, a fogai is rendben, ha a nasikat rágja, akkor a "ha éhes akkor sem" csak a gyengeséged megnyugtatásara szolgál. Mert adsz neki mást, hiszen kihisztizi. Nem hal éhen kaja mellett egy gyerek sem.

El kell neki magyarázni, hogy szomorú leszel, ha nem eszik, mert akkor nem fog tudni játszani és szereted nézni, amikor boldogan rohangál. De ez csak egy példa a következetességre. Lényeg, hogy ne úgy állítsd be, hogy őt okold, vele van baj. Természetesen ez csak jó állapotú szülőnél működik.

2023. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom ugyanezt csinálta. A pufi más állagú, mint mondjuk egy sült hús, vagy sült zöldség. Mert ezeket sokkal tovább kell rágni. A pufira kétszer ráharap és szetolvad a szájában. 2 évesen a darabos bebietelt ette, vagyis a hipp gyereketelt leginkább. Amit rágni kellett azt nem ette meg. Fokozatosan lett jobb, de most 5 évesen is nagyon válogatós. Nem szereti ha össze van keverve pl. a tészta a szósszal, üres tésztát, üres rizst szeret enni. Az arcizmai renyhék, logopediara jár, nem jól ejti a szavakat. Ez mind összefügg az evessel, nem tud fújni, szívni rendesen.
2023. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:
78%

Már dokihoz kellett volna vinni, tuti az arc/nyelv izmaival is van gond,torna és/vagy masszázs kell neki.Nálunk pl 3 évesen vették észre(beszédkésés miatt),hogy hát a nyelve tényleg le van tapadva picit.

meg pszihésen is lehet,akár csak 1 alkalom is,mikor félrenyelt picit,és attól fél megint ez történik.

Én kb újszülött korától 2,5 éves koráig minden orvosságot,vitamint,halolajat a nurofenes fecskendővel adtam be, és mindig hagyta, megette.Akkor egyszer félrenyelt,és soha többet semmit nem tudtam beadni neki vele,konkrétan a halolajat(azt nyelte félre),semmi másban sem itta meg pohárból,cumisüvegből,kulacsból sem, köpte ki ahogy megérezte az ízét.

Jah, és addig legyél nyugodt,míg eszi a pépeset,mert ez nagyon hosszú idő lesz(szerintem, tapasztalatból mondom).Ne vegyél el tőle semmi olyan kaját amit megeszik.

Ha már látta szakember az arcizait,akkor kereshettek evésterápiát is.

2023. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
1-es, tök fölösleges ilyen hülyeségeket beszélni a gyereknek, hogy "szomorú leszek", ez nettó érzelmi zsarolás. Ne azért egyen, hogy a felnőtt ne legyen szomorú, hanem mert éhes és mert jólesik neki az étel. A megoldás a nasik megszüntetése illetve egészségesre és kevésbé laktatóra cserélése.
2023. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor kezdted el bevezetni neki a darabosat?
2023. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló okok miatt kezdtük el a TSMT tornát, szenzoros zavar miatt. Olvass utána, hátha segít egy kicsit. Ha pedig találsz benne hasonlóságokat, akkor keress egy gyógypedagógust, aki végez ilyen fejlesztést.
2023. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!