Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom ez is furcsa és különös...

Tudom ez is furcsa és különös kérdésem de hallottak már önök arról a kisfiúról aki 10 éves volt és sminkelte magát!?

Figyelt kérdés
Az szülei az anyukája és az apukája megvették ő neki a smink felszerelést!?

#kisgyerek #festimagát
2023. febr. 23. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
ő még nincsen 14 éves így várnod kell még
2023. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tessék?

Ez nem is a kérdésemre vonatkozik tisztelt felhasználó.

2023. febr. 23. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Több ezer ilyen fiú van. Véleményem szerint nincs vele semmi gond. Mindenki úgy fejezi ki magát ahogyan szeretné. A smink az csak smink mi alakítottuk ki hozzá azt, hogy csak a nők használhatják. De például színészek is használják szóval nem tudom miért lenne ezzel gond.
2023. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és nagyon ügyes. Van valami gond vele?
2023. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Az ókori Egyiptomban is sminkelték magukat a férfiak is. Én azt nem értem, hogy ez, hogy tűnt el a társadalomból.
2023. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Képzeld el a 4 éves fiam is sminkeli magát. Látja tőlem, és a nővérétől. Jajj annak aki nem pakolja el a szemhéj púderét. A kicsi kimaszkolja magát, de még az apját is tisztességesen
2023. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, hogy Magyarországon van-e ez az eset, vagy nem.


Erről nekem az a véleményem, hogy:

1. Ha a kiskorú gyerek (fiú vagy lány) ötlete, hogy sminkelje magát, akkor nem engedném neki, maximum egy vicces cica vagy mackó vagy nyuszi vagy tigris, stb. arcfestést, amit nem rendszeres jelleggel hordana, és nem iskolába.


2.

Írják itt előttem, hogy színészek is használják és az ókori egyiptomban is használták a férfiak a sminket. Itt csak az az egy probléma van, hogy egy 10 éves fiú se nem hivatásszerű színész, nem is az ókori egyiptomban nem élünk.


Egyszerűen a mai magyar társadalomba nem elfogadott, hogy egy 10 éves fiú rendszeresen sminkeljen pl. iskolába vagy utcára, és én semmiképpen nem tenném ki ennek a kiskorú gyerekemet, mert semmi jó nem ered abból, hogyha egy társadalmilag nem elfogadott dolgot csinál egy ekkora gyerek.


Ezzel csak a gyerekkel ba.znák ki, nem hinném, hogy jól tudná kezelni a megbotránkozást.


Ha nagykorúan úgy dönt, hogy sminkel, akkor abba már szülőjeként nincsen beleszólásom, felnőttként azt csinál, amit akar.

2023. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Sminkelős kisfiúk helyett szívesen ajánlok jó nyelvtan könyvet, kedves kérdező!
2023. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Iskolában a lányomnak sem engedném. Fiúnak meg főleg nem, ismerve a mai társadalmat, védeni próbálnám
2023. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Ha egyébként a gyereket ez, mint hobbi, nagyon érdekli, mi értelme tiltani, szégyenérzetet kelteni benne?

Mitől fél a kedves szülő? Hogy ettől lesz meleg/transz? Azon nem segít a tiltás, csak szorongást kelt a gyerekben.

Ha tehetséges, talán ezzel akar foglalkozni, mint pl. profi smimkes.

2023. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!