Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit gyalogolhat egy két éves?

Mennyit gyalogolhat egy két éves?

Figyelt kérdés
Kicsit furán hangzik így a kérdés tudom. De lassan itt a jó idő és gondoltam elhagynánk majd a babakocsit és gyalog mennénk majd a nagytesóért az oviba. Viszont 1,5 km tőlünk az ovi. Odavissza az 3 km. Persze nem egyik napról a másikra, hanem napról napra növelve a távot. Nem lenne az túl sok neki? Itthon folyamatosan szaladgál, sokat vagyunk az udvaron,de az ugye mégsem ugyanaz, mint a monoton gyaloglás.

2023. febr. 24. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg sok lenne neki. Főleg az elején. Esetleges kismotor nem lenne jó? Azt sokszor jobban szeretik, mint gyalog. Meg elég lassan is mennek még, azt is bele kell kalkulálni az időben, hogy sokkal hosszabb lesz az út babakocsi nélkül. Persze akkor meg arra is lehet számítani, hogy megunja a motort és vinni kell. Nem könnyű, én háti hordozót használok, ha esetleg elfárad, nem akar tovább jönni.
2023. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez gyerekfüggő, de szerintem 3 km túl nagy tàv egy 1,5 évesnek.


Az én fiam még nincs 2, vele már sok helyre elsétálok messzire, de szerintem ez a 1,5 km volt a legtávolabbi, ahova egyszer eljutottunk gyalog, akkor pont buszmegállóba mentünk, amúgy ha onnan haza kellett volna menni, nem tudom, mit csinálok. Akkor már nyűgösködött, hogy vegyen fel, meg kérlelni kellett, hogy menjünk tovább, pedig tényleg edzve van a sétára :D


Szerintem 3 km sok neki, arról nem szólva, milyen sok idő lenne oda-vissza menni vele gyalog.

2023. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ez nagyon függött attól, hogy épp mihez volt kedve. Egyszer zokszó nélkül gyalogolt órákat, máskor már 20 perc után cipeltetni akarta magát. A motor és a futóbicaj nálunk is nagy segítség volt. Én viszont mindig csak egy gyerekre kellett figyeljek, neked hazafelé így kettőre kell. Nem tudom milyen nagy a nagyobb, de úgy sejtem nem egyszerű rá is és a száguldozó kistesóra is egyszerre figyelni. Azért próbáljátok meg lassanként növelni a távot gyalog, hátha belejön. :) Az elején talán nem árt a babakocsit is vinni vész esetére, vagy ha elviseli a hordozást ( a miénk utálta), akkor egy választott eszközt arra.
2023. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
nálunk km-re pontosan ez a helyzet. 2 évesen nem nagyon ment, majd egy óra volt oda és visszafelé már nem akart jönni. 2,5 éves múlt, mikor eljutottunk oda, hogy csak az út végén panaszkodott. mondjuk mi ebéd után mentünk, lehet már fáradt is volt addigra. akkor kapott futóbiciklit és az szuperül bevált
2023. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Sok az nagyon.

Induljatok el úgy, hogy a babakocsit üresen tolod, ő meg jön melletted. Amikor elfárad, beleül és onnantól abban utazik tovább. És lesznek olyan napjai, amikor hamarabb beleül, máskor később, szóval hangulatától, pillanatnyi állapotától is függni fog.

2023. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyelőre akkor még viszem a babakocsit és mellette gyalogolhat, ha szeretne, közben csak belerázódunk majd.
2023. febr. 24. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves múlt a fiam, fizikailag képes lenne ekkora távot megtenni, de közben kb 150szer állna meg bodobácsot, katicát, csigát, kavicsot, botot, füvet, virágot stb stb gyűjteni. Kb 10 órakor el kellene indulni vele, hogy délre odaérjünk. Motor, futóbicikli egy fokkal jobb, viszont ott hazafelé esélyes hogy a gyereket és a járgányt is cipelheted. Legalábbis nálunk így szokott lenni.
2023. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Probáld ki egy hétvégi napon hogy bír e ennyit gyalogolni.ha nem akkor maradhat a babakocsi ha igen akkor nem.

Lányom simán jött velem ennyit haza a bölcsiböl .

2023. febr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!