Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis ez vagy sem?

Normalis ez vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden felvázolom a helyzetet.

7éve vagyunk egyűt a párommal!

Neki előző kapcsolatából van egy lány aki most lesz 8éves!

7éve egyűtt neveljük.

Az anyja(párom) mindent ráhagy a lányra, semmiért nem szól neki, orditozik otthon, pl tegnap netes jatékkal játszik(én azt se értem miért engedi,hogy gépezzen), és akkor a szobájába elkezd csapkodni 7évesen,hogy nem tud ezzel a játekkal játszani, én meg rászóltam,hogy csend legyen!

Erre ő, elkezdett sirni orditva, megfogtam egy kicsit a bal kezet(megrángattam), és jön be a párom, és meg akart ütni,hogy én mit képzelek,hogy rángatom a gyereket!

Természetesen hirtelen megfogtam a kezét és belöktem az ágyba(nem bantottam)… és ez csak az egyik dolog. Lányánál egész ejszaka megy a tv… nem kapcsolják ki, szerintük ez teljesen oké… stb

Mi tévő legyek?


2023. márc. 19. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Egy hét éves gyereket (igazából egy gyereket sem, mindegy hány éves), nem ràngatni kéne, hanem nevelni. Nem az a megoldás, hogy te megràngatod. Nem értem hogy képzelted ezt.
2023. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mi van? Elolvastad amit írtam? Folyamat ez megy, en hiaba szolok neki semmi nem tortenik, az anyja meg ra hagy mindent….
2023. márc. 19. 08:25
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Hat figyelj,még ha a saját gyereked lenne is és így viselkedtél volna vele a szemem láttara(ha én lennek az annya)tőlem biztos hogy kaptál is volna egy pofont.

Egy gyereket nem rángatozással vagy ordítozással nevelünk.

Így meg hogy nem is a tiéd pláne semmi jogod nem volt hozza ahogy a neveléséhez sincs közöd,arra ott az anyja vagy az apja!

A buta viselkedésed helyet az anyával szépen megbeszélhetted volna a dolgot hogy szerinted ez nem okés...aztán majd ő cselekszik ahogy szeretne.

Elsösorban kérj bocsánatot és üljetek le normálisan ezt megbeszélni.

2023. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Vegem, ilyenkor nem vagyok az apja? Minden mas esetben meg az apja vagyok? :D

Kezdjuk ott en nem orditoztam… hiaba szolok barkinek barmiert is …

2023. márc. 19. 08:28
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

De miért rángatod a gyereket??? Te normális vagy???

Ha nem tetszik ahogy nevelve van a gyerek akkor ülj le az asszonnyal beszélni hogy neked ez nem tetszik. Ha ő nem hajlandó változtatni és te nem akarsz így élni akkor meg hagyd el és keress olyat akinek nincs gyereke.

De nem megoldás a gyereket rángatni.

2023. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Lol itt a rangatason annyira kattogtok, ezt nem ugy kell erteni hogy ugy rangattam meg hogy lebegett mint egy zaszlo hanem megfogtam a kezet hogy figyeljen ram mivel 363828x szoltam hogy haho figyelj ram egy kicsit es visitott tovabb….
2023. márc. 19. 08:37
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sem a párod sem te nem tudtok gyereket nevelni, ezért lett ilyen az a lány. Üljetek le ketten beszélgetni erről, edukáljátok magatokat gyereknevelés témában, és utána el lehet kezdeni szabályokat felállítani a lánynak (pl nem ordítozunk otthon).
2023. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Basszus hanyszor irjam le,hogy en tobb eve probalom ezt magyarazni egyszeruen mintha a falnak beszelnek…

Apanak a szolit a lany.

Ha mennem kell erte, ha vasarolni kell neki ker valamit akkor az apja vagyok, ha raszollok akkor mar nem? Mi a franc van ?

2023. márc. 19. 08:42
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen mindegy hogy csak kicsit rángattad vagy nagyon, akkor sem volt helyes, ez nem gyereknevelés. Attól hogy elkezded rángatni a gyerek csak még idegesebb lesz és még jobban üvölt, szóval a célodat hogy rád figyeljen, nem fogod elérni.
2023. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
8, írtam már, ha nem tetszik ahogy éltek akkor hagyd el. Nem tudsz mást csinálni, láthatóan ők nem változtatnak a problémán, semmibe veszik a kérésedet. Vagy élsz így tovább és tűrsz, vagy elhagyod őket.
2023. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!