Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek vele?Ez normális...

Mit tegyek vele?Ez normális náluk,más gyermek is csinálja ezt?

Figyelt kérdés
5 éves kislányom az utóbbi időben nem eszik meg szinte semmit.Próbálok a kedvében járni,rendelni is szoktunk,vagy étteremben enni,eddig semmi gondja nem volt.Megkérdeztem tőle,hogy akkor mi az amit szívesen megenne,de ő maga sem tudja.Azt hittem,hogy elő fog állni valamilyen édességgel,és majd megmondjuk neki,hogy nem kap,amíg nem eszik egy falatot,de ez nem így történt,még a cukrot,csokit sem eszi meg,tegnap óta a teán kívül semmit nem hajlandó fogyasztani,mit tegyek?
2023. márc. 19. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Van olyan nap hogy lányom semmit nem eszik szinte.

Semmit, eszik ha éhes.

2023. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd, majd jön ő, ha éhes. Ha nagyon kínálgatod, akkor lehet, hogy pont azért lesz elege az evés témából. Ha nagyon zavar, hogy keveset eszik, esetleg lehet többet kivinni, hátha a friss levegő kicsit kiszívja az energiáját és felgyorsul az anyagcseréje. De alapvetően szerintem ezzel nincs baj, amíg nem kifejezetten sovány.
2023. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat van friss levegőn,rengeteget szaladgál,trambulinozik,kerti játékokkal játszik.És el is fárad rendesen.
2023. márc. 19. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg mindent megteszel. Nem lesz semmi baja, ha most ilyen időszaka van. :)
2023. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam is ilyen "válogatós" lett hirtelen tavaly ősszel. Már teljesen ki voltam borulva, mert hónapok óta ez ment, erre most teljesen más miatt el kellett vinni vérvételre és ott kiderült hogy vashiányos. Kb 5 hete szed vasat (maltofer fol) és végre újra eszik.


Ha nálatok is elhúzódik akkor érdemes nezetni neki egy verkepet.

2023. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne kérdezdgesd, amikor evés van és asztalhoz ültök ő is üljön le zegyél elé ételt, amikor végeztetek mehet. Te rakd ki az ételt azt amit tudod hogy amúgy szeret, éhhen nem hal étel mellett.

Kezdjetek el egy vitamint

2023. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!