Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a gyerekem más...

Normális, hogy a gyerekem más anyukákat ölelget?

Figyelt kérdés

Valaminek a hiányát mutatja ez, nem kap tőlem elég figyelmet? Vagy normális ez?

Járunk egy csoportos foglalkozásra, ahol van 5 másik anyuka is a gyerekeikkel, ott mindig beleül az egyik anyuka ölébe, meg simogatja, ölelgeti, csibészkedik vele. Felém nincsenek ilyen megnyilvánulásai. A játszótéren ugyanezt csinálja azokkal az anyukákkal, akiket már egy ideje ismer és akik a nevén szólítják, beszélnek hozzá. 20 hónapos.



2023. márc. 21. 22:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én is elég sok pszichológiát tanultam az egyetemen, de ettől még a fejlődéslélektani tapasztalatom egy gyermekkel közel sincs ott, mint egy védőnőnek, kisgyermekgondozással foglalkozó szakembernek stb. Azt viszont már tudom, hogy a tankönyvi példák az élet más területein köszönőviszonyban sincsenek a valósággal, ezért érdekel inkább a gyakorló édesanyák tapasztalata, mintsem egy eminens egyetemi hallgató “felelete”. ;) A “tankönyvek” alapján én úgy tudom, hogy önértékelési gondjai és kötődési zavarai elsősorban azoknak lesznek, akikre újszülöttként nem reagálnak, nem veszik fel, ha sír, nem akkor etetik, ha éhes, kisgyerekkorban nem magyaráznak neki, figyelmen kívül hagyják a fizikai szükségleteit, elbagatellizálják az érzéseit. Az ilyen gyerekek emiatt folyamatosan (még felnőttkorban is) az anya figyelmét próbálják megszerezni, akár kiprovokálni, nagyon függenek tőle, “anyásak”, nem mernek társas kapcsolatokat kialakítani, nehéz őket egyedül hagyni, általában már az óvodában is magányosak, egyedül játszanak, visszahúzódók, alacsony önértékelésükkel könnyen válnak iskolai abúzus céltábláivá.

Egyelőre nem tudom, mit csinálhatnék másképp, de kész vagyok rá. A mai napig igény szerint szoptatott gyerek, együtt alszunk vele, bevonom a házimunkába, igyekszem sokat beszélni hozzá.

2023. márc. 24. 23:10
 12/20 anonim ***** válasza:
57%

Nem eminens egyetemi hallgató vagyok, hanem 3 gyermekes édesanya, csecsemő-és kisgyermekgondozó végzettséggel dolgoztam 12 évet bölcsődében, időközben óvodapedagógus diplomát szereztem és 6 éve ezen a pályán dolgozom. Persze nem értek a gyerekekhez, bezzeg a műkörmös Ica, aki azt írta, hogy szerinte normális, mert az ő gyereke is ezt csinálta.

Most írom le utoljára: nem, nem normális dolog, hogy idegeneket ölelget a gyereked. Neked kell megtanitani neki a társas viselkedés alapjait. De nem ragozom tovább csak azért,hogy lepontozhassatok.

2023. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én meg úgy érzem, hogy nem megtanítani kell, hanem feltárni, hogy miért csinálja másképp, és ezeket az okokat kell kezelni. A tüneti kezelések csak további problémákat generálnak. Csak ehhez fel kell mérnem, hogy mennyire rendhagyó ez a viselkedés. Vagy ha egy kicsi egy adott felnőttől mindig menekül, akkor kényszeríteni kellene rá, hogy ne tegye? Mert rengeteg ilyen is van. Ha egy kisgyerek valamit “másképp” csinál, annak oka van, ezt nem tanították? Csak azt, hogy hogyan ignoráljuk ezt és erőltessük rá az elképzeléseinket?
2023. márc. 25. 00:58
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, nem érted meg hogy idegeneket nem kéne ölelgetni? Gyerekként én sem ölelgettem a barátaim anyukáit apukáit hiába kedveltem őket.

Nem gondolod h ha az egyik anyuka majd szépen leállítja, akkor az nem okoz a gyerekben valamit? Vagy ha esetleg rossz embert fog ölelgetni és az elrabolja nagyobb gyerekként akkor mi van?

Az én gyerekem se ölelgessen idegeneket...

Kaptál HOZZÁÉRTŐKTŐL válaszokat, miért nem tárod fel akkor a probléma forrását? Alapokat kaptál hozzá.

Vagy vidd el egy gyermekpszichológushoz, vagy akár 2höz hogy más véleményét is halld..

Én megkérdeznék valakit, ha a fiam másokat ölelgetne rajtam kívül, és nem szégyellném hogy gyermekpszichológushoz megyek. Azért van..

2023. márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%
Hadd ne mi mondjuk már meg, a te gyereked miért ölelget idegeneket. Azt neked kellene megtudni, vagy szakembernek, több alkalom után. De szerintem a lelked mélyén te is tudod, hisz fel sem tetted volna a kérdést, ha szerinted nem lenne gond ez a viselkedés. Lehet épp azért nem mered elvinni szakemberhez, hátha feltárná a gondokat.
2023. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, minek tudjam ezt be, a gyenge oktatás eredményezte funkcionális analfabétizmusnak, vagy egyszerű frusztráltságból fakadó rosszindulatú szövegértelmezésnek. A kérdésem az volt, hogy normálisnak tekinthető-e ez a viselkedés. Az, hogy mihez kezdek az esetleges nemleges válasszal, nem tartozik ide, tehát azon feltételezések, hogy mit (nem) fogok csinálni, tisztán spekulációk és a kérdésem offolását jelentik.
2023. márc. 25. 23:14
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem le a szakembereket, lehet nem normális, de lehet igen. Nem mindenki tankönyvszerűen működik. Lehet 10/9-nél nem normális, egynél az. Nem kell a kérdezőre rábélyegezni, hogy kb egy lelketlen anyuka, ha az lenne alapból nem is foglalkoztatná, hogy normális-e ez. Szerintem csak meg akart nyugodni, hogy más gyereke is csinál ilyet (enyém gyerekekkel, állatokkal, tárgyakkal csinálja ezt, felnőttekkel nem). Én azért a védőnőnél rákérdeznék, hogy szerinte normális-e vagy szükséges-e tovább vinned szakemberhez. Nem ez a szakmám, nem értek hozzá, de én szerintem azok alapján amit írsz nem egy leszarom, nem törődöm anyuka vagy, így szerintem ez nem kóros, de inkább járj utána.
2023. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Megnyugtatásképp jelzem, hogy már 5x voltunk egy tapasztalt gyermekpszichológusnál, aki még mindig úgy véli, hogy gyermekem egy “biztonságosan kötődő”, egészségesen fejlődő kisgyerek. (Szerinte az érdekesebb kérdés, hogy engem ez miért “zavar”, illetve meg kellene erősödnöm abban, hogy ahogy csinálom, az a gyermekemnek jó.)

#14: alacsony érzelmi intelligenciájú vagy idegbeteg emberek mindig lesznek a világban, én nem tartom egészségesnek ezekre, ill.az ilyenek által okozott esetleges károk megelőzésére fókuszálni. Feltűnésük ugyanis nem törvényszerű és túlélhető, ha alapvetően normális, felnőttként viselkedő felnőttek/gyerekek alkotják mindennapi közegünket. Hogy egy nálam bölcsebbet idézzek: “Nem az egészség mércéje jól alkalmazkodni egy mélyen beteg társadalomhoz.”

2023. ápr. 29. 17:17
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Egy időben találkozgattunk egy anyukával, az ő kisfia is ezt csinálta, bújt hozzám. Idővel beleláttam az életükbe és rájöttem, hogy az anyjával nincs olyan kötődése, mint nekem a lányommal, azért ölelget, mert vmi hiányzik neki. Tök mindegy volt, ki van bent vele elalváskor, akár az aznap megismert haver is bevihette, az is jó volt szegénynek. Hamar bölcsibe is dugta az anyja, ahol egy pillanatig nem sírt a kisfiú anya után, ez is sokat elárul. Biztos jönnek mindjárt az "az én gyerekem sem sírt de tökéletes a kötődés" válaszok, de vállalom, nem, nem az, hiába hiszik.
2023. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Diagnózist felállítani nyilván nem az én kompetenciám, de szerintem is különös a viselkedése, és a helyedben bennem is felmerülnének azok a kérdések, amik benned.

Azzal semmiképp se lőhetsz mellé, ha kicsit még jobban ráfekszel a kötődésetek erősítésére, pl. mesélj, mondókázz, énekelj neki sokat, játssz vele ölbeli játékokat (pl. cirókázd a hasát/végtagjait, a kis ujjain számlálva mondd végig neki az "ez elment vadászt"-t), mindig reagálj az érzéseire és szükségleteire, simogasd, puszilgasd sokat, alkalmazz rajta babamasszázst.

2023. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!