Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a gyerekem más...

Normális, hogy a gyerekem más anyukákat ölelget?

Figyelt kérdés

Valaminek a hiányát mutatja ez, nem kap tőlem elég figyelmet? Vagy normális ez?

Járunk egy csoportos foglalkozásra, ahol van 5 másik anyuka is a gyerekeikkel, ott mindig beleül az egyik anyuka ölébe, meg simogatja, ölelgeti, csibészkedik vele. Felém nincsenek ilyen megnyilvánulásai. A játszótéren ugyanezt csinálja azokkal az anyukákkal, akiket már egy ideje ismer és akik a nevén szólítják, beszélnek hozzá. 20 hónapos.



2023. márc. 21. 22:11
A kérdező szavazást indított:
Normális.
Rendhagyó, de nem kóros.
Más - hozzászólásban
31 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális. Az én kislányom is ilyen volt két évesen. Most 15 éves. Meg mindig normális.. És már csak az én ölembe ülne, ha elbirnam. 🙂
2023. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém 9 hónapos a szeparációs a közepén, és múltkor felkéredzkedett a védőnő ölébe és rálapult.

Szerintem az jó, ha nem csak veled érzi magát biztonságban és ott mer hagyni. Izgalmas neki, amit az a másik ember máshogy csinál, nem őt szereti jobban. :) Az ő és a másik anyuka kapcsolata alkalmi érdekesség, a tietek kevésbé látványos alkalmi szinten, de mély kötődés

2023. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekem fura lenne, egyik gyerekem se csinált sose ilyet.

Olyan volt csak, hogy bóklászott a játszótéren, majd véletlenül más lábát ölelte át. Ő volt a legjobban megdöbbenve, amikor rájött, hogy "upsz, ez nem apa/anya".

2023. márc. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Az óvodában van egy kislány mindig megölel,de ezt a kislányt elhagyta az anyja és a nagyija neveli. Szóval nem tudom biztos személyiségfüggő, az én gyerekeim nem ölelgettek idegen anyukákat.
2023. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
Az hiszi, hogy ez normális, akinek a gyereke szintén ezt csinálja és magát nyugtatja azzal, hogy ez rendben van. Pedagógusként mondom, nincs rendben! Ennyi idősen már tudnia kellene különbséget tenni idegen és családtag között. Az idegenektől pedog már kellene távolságot tartania. Márpedig akit heti egyszer lát, az "idegen" kellene hogy legyen számára. Azt nem mondom, hogy te hibáztál, de a szociális készségei elég fejletlenek. Magyarázd el neki ott helyben, hogy ezt nem illik, csald el onnan, hívd fel másra a figyelmét. Hidd el érti amit mondasz neki.
2023. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém most 2,5 éves és most rájött, hogy a felnőttek értelmesebbek (vagy hogy fogalmazzak, jobban, többet, gyorsabban reagálnak) mint a vele egykorú gyerekek, ezért sokszor hozzájuk megy oda incselkedni, játszani.
2023. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 NTBS ***** válasza:
53%
Barátságos másokkal.
2023. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

#5-nek van igaza. Ha az anyjátől, szülőjétől nem kapja meg a várt figyelmet szeretetet a gyerek, akkor keresi másik embernél. Sok ilyen gyerek van, ezért gondolják némelyek normálisnak, de az, hogy idegeneknél keres intimitást, az annak a jele, hogy a szüleitől (főleg az elsődleges gondozótól, általában az anyjától) nem kapja meg.

Az ilyen gyerekeknek lesznek felnőtt korban kötödési problémái.

Lehet engem is lepontozni, de ez az igazság. Olvassatok utána pszichológia könyvben.

2023. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom h mi van a háttérben de engem nagyon zavarna. Tuti nem hagynám.
2023. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

#5 vagyok

Mindig az van itt lepontpzva,aki esetleg ért is ezekhez a dolgokhoz. Aki beszél össze vissza sületlenségeket az meg 100%os, mert az ugye jobban hangzik. Az igazság meg fáj.

Én is barátságos vagyok másokkal mégsem ölelgetek mindenkit aki tudja a nevem. És esetleg a főiskolán elég sok pszichológiát tanultam, de nem baj...

2023. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!