Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon miért nem eszik?

Rakottkrumplistészta kérdése:

Vajon miért nem eszik?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodom azon, hogy vajon mivel is él a gyerekem.. olyan szinten keveset eszik, hogy az hihetetlen. Nagyon aggasztó és borzasztó érzés. Próbáltam már mindent de tényleg, vitaminok, étvágyhozó italok.. tanácsolták azt is( mivel blokk lakásban lakunk) hogy minden étkezés előtt vigyem ki egy kicsit sétálni mert állítólag úgy jobb lesz az étvágya a friss levegő miatt. Nem vált be.. El panaszoltam az orvosnak is, hogy szinte semmit nem akar meg enni csak annyi volt a válasza, hogy itassak sok vizet vele. Jóóó, és mi van, ha azt sem hajlandó meg inni? Nem tölthetem le a torkán.. szóval nagyon tanácstalan vagyok. Eddig még volt 1/2 dolog amit szeretett és mindig meg evett ha nem is sokat de egy keveset belőle .. bár az is aggasztott, mivel egyoldalú táplálkozás sem egészséges ugyebár de legalább evett valamit.. de most már azokat sem eszi és egyszerűen nem tudom már mit adhatnék, hogy el fogadja. A leves ételeket még csak meg sem kóstolja. És sajnos a székletén is meglátszik.. olyan kis bogyókat kakil, mint a birka kaki. Kissé sápadt is a gyerek.. tehát aggasztó a helyzet és ahogy már említettem, a doki nem igazán mondott semmi értelmeset. Van valakinek ötlete hogy hogyan bírjam rá az evésre vagy valami jól bevált étvágyhozó esetleg? Kérlek mondjatok valamit..

(3 éves kisfiúról van szó. Jelenleg 15 kg.)



2023. márc. 23. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

De akkor mit eszik? Azert azt a 15 kilot valamibol csak osszehozta.

Hogy nezett ki pl a mai napotok?

2023. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éves gyerek 15kg akkor biztos eszik...


én 15.5 kg voltam amikor elkezdtem az iskolát, a fiam meg 17 most hogy hat éves..


Esetleg adj neki vasat, a vashiány okozhat étvágytalanságot. (lehet előtte nem ártana egy vérvétel)

2023. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Megértelek. 13-14 kg között van a 2,5 éves kislányom. Nem tudom hogyan. (Lehet a pajzsmirigy problémája vagy a pitvari sövényhiánya miatt.) Már a cicit, majd a tápot is elutasította. 2,5 éve csak a töméséről szól szinte az életem. Étvágyfokozót sosem kapott, mert az orvosaink szerint nem kell (akkor etessék ők őt... a véreredménye és a fehérjeszintje is rossz... Magamtól nem mertem elkezdeni adni neki, mert a hormonjaira jódot kap és félek kölcsönhatádba lép vele) Szerintem nézessetek vérképet, ha az jó vidd el a biztonság kedvéért egy gyermek kardiológushoz is. Bár ez csak magyarázatot ad, enni nem fog tőle szerintem (kivéve pl, ha vashiánya van és vasat is kap).


Így próbáltam etetni őt eddig, hátha segítek vele:

- vele ültem le enni az asztalhoz én is, tv és tablet nélkül * nem evett csak játszott az étellel, dobálta a kanalat

- csak magamnak szedtem, hogy megkívánja és egyem az én tányéromról * le sem szarta

- mintás tányérra szedtem neki és mondtam, hogyha mindent megesz róla láthatja a tányéron Minnie egeret * nem érdekelte őt

- felnőtt evőeszközöket kapott, de hiába

- gyerekasztalt vettem neki kis székkel * ott hagyta és ment játszani

- tabletet kapcsoltam neki vagy tv-t és a háta mögé bújtam a tányérral, úgy etettem, hogy ne lássa az ételt, közben óvatosan támasztottam a fejét hátulról, hogy ne fordítsa el. * Na ez bevált egy ideig, utána rájött a technikámra és elutasítotts úgyis

- csak kiraktam elé az ételt, hogy egye egyedül, én meg jó ízűen ettem mellette * hát felőle bombládnak indulhatott volna a kajája...

- édességgel ősztönöztem * néha beválik, de nem akarom ezt túlzásba vinni, ő sem mindig hajlik rá meg én sem akarom hogy cukros legyen kb

- próbáltam ösztönözni, hogy a Télapó boldog, ha megeszi és ajándékot hozhat, ha így folytatja * ritkán ez is bejött

- előbb kapott "rossz" ételt (pl Dörmi) és így megjött a "jóhoz" az étvágya (pl banán) * ez is bevált néha, de nem akarom ezt sem nagyon alkalmazni

- nem adtam neki semmi màst, csak az itthoni egészséges ételt adtam volna, ha elfogadja, 2 napig szinte semmit nem evett... inkább nem is eszik ilyenkor


Összességében a gyerekem válogat és borzasztóan lassan eszik. A csokis fánkot pl 6 perc alatt, a sült krumplit 20 perc alatt megeszi, még a rántott húst/főzeléket/leveseket stb 1,5-2 óra alatt eszi meg, ha éppen megeszi.

2023. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó vagyok: bocsánat, mindent elírtam, amit el lehetett. A szíve miatt biztos nem hízik az étvágytalanságot gyanítottam egy ideig emiatt, de tényleg válogat nagyon inkább, a hülyeséget mindig enné.


+ még tipp:

- azt mondtam neki, hogy játszunk olyat, hogy ő egy kis nyuszi, aki répát eszik * na ez is néha bevált, ezt pl úgy is szoktam, hogy ő egy krokodil, aki csirkét eszik vagy egy muslica😅, aki karfiolt (nem jutott más eszembe)

- mondtam azt is, hogy ő nagylány, majdnem ovis és az okos nagylányok pl a brokkolikrémlevest megeszik az oviban, amitől boldog az óvónéni, mutassa meg milyen ügyes, hagy legyen én is boldog * megérti, elgondolkodik rajta, visszakérdez, max 2 falatot eszik, majd nem érdekli

2023. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves első! Valóban úgy tűnhet, hogy eszik, ha ennyi kiló 3 évesen. A védőnő is azt kérdezte amikor mondtam, hogy nem eszik, hogy akkor hogy nőtt ekkorára?? És már többen megjegyezték, hogy a korához képest jó húsban van. De ha egyszer ez az igazság, hogy szinte semmit nem eszik.... A mai napunk .. Reggelinek próbáltam sok mindent végül egy kis vajas kenyeret evett kb 5-6 harapás.. uzsira kapott almát de épp csak megkóstolta a többivel csak eljátszadozott. Ebédre tyúkhusleves volt de amint említettem azt abszolút meg sem kostolja semmilyen levest. Viszont készítettem még krumplipürét fasirttal. Na a krumplibol evett körülbelül 4-5 kis villányit.. rá 1 órára kb megint próbálkoztam de sírni kezdett hogy ő nem éhes nem akar enni. Vacsorára pedig felvágott, stb.volt ő Szintén 1 kis darab vajas kenyeret volt hajlandó csak meg enni. Szóval ennyi volt a mai étkezése
2023. márc. 23. 22:57
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Még mindig a 3-as vagyok😁:

- a rokonságban minden gyereket így etettem és imádták: azt mondtam nekik, hogy a szájuk pl a leszállópálya/garázs/kikötő, az étel pedig a repülő/autó/hajó. A lányomnál ez sem vált be😄

- huhhogtam és ugráltam, mint egy majom, kezemben egy banánnal és azt mondtam én vagyok majom anya és szépen kérem a kismajmot egyen egy kis banánt. Ezt a lányom imádta, de 4 alkalom után rájött mire megy ki a játék és a hangszálaimat is megterhelte már😅

2023. márc. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Nagyon köszönöm a sok tippet. Mindet ki fogom próbálni (amit még nem próbáltam) mert én is próbálkoztam már rengeteg mindennel. Köszi szépen tényleg és neked is kitartást kívánok.
2023. márc. 23. 23:00
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Köszönöm szépen! Remélem te nagyobb sikerrel jársz, mint én.🙃 Azért jelezz légyszi, hogy bevált-e valami. Vérképen nem gondolkodtál még?

Amúgy még annyi, hogy nekem a védőnő javasolta, hogy ne csináljak az evésből kötelezettséget, csak rakjam ki az ételt a gyerek elé és ne éreztessem vele, hogy milyen fontos lenne, hogy megegye. Értem a logikáját és próbálkozni fogok még vele, hiába, hogy régen nem vált be.

2023. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiben a 3 évesek átlag 13 kg.

A fiadnak elég amit eszik, lehet ha elengednéd a dolgott, jobb lenne a helyzet. Rokon gyerek 4 évesen 14 kg.

Egy igazán fényevőt ismertem őt is a bölcsiben 3 évesen 9 kg volt, már iskolás nem vastag, de ő ilyen.

Ne pakolj oda minden vackot, tudod mit szeret abból tegyél és ne tukmáld.

Mit iszik?

A rokon lánynak olyan kicsi volt a gyomra, hogy az édes lötyik eltelítették.

Hát ez az itasd jó szomjan ne haljon, de aki diétázik annak is azt mondják igyon sokat, teljen a gyomra, ne érezze az éhséget

2023. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik barátunknál kisebb korában azt javasolták a szüleiek, hogy hagyjanak elöl ételt és amikor nem nézik, akkor enni fog. Nála ez bejött, de ki tudja, másnál segít vagy árt-e.
2023. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!