Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke is így ölelgeti a...

Más gyereke is így ölelgeti a többieket?

Figyelt kérdés

A 2,5 éves lányom nem bölcsis, gyerek közösségbe nem igazán járunk, de játszikra igen. Ekkor minden neki szimpatikus gyereket megölelget. Állatokat is ölelgetni akar, sőt a boltban még a gyümölcsöket/zöldségeket is. Múltkor a ruhákat is meg akarta puszilni. Itthon főzni alig tudok, mert lelopja a zöldségeket és azokat is szeretgetni, játszani akar velük.🙃


A felnőtteket nem tartja cukinak.😁 Meg-megölel, puszilgat, de olyan átlagos szinten.


Más gyereke is ennyire ölelgetős? Mindig csak azt látom, hogy csak az enyém üldözi a többieket és az állatokat a szeretetével.😅



2023. márc. 26. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

Igaz itt anyukákat ölelget, de idegen gyerekeket sem kellene.

2023. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem.



Elsőszülöttem mindig mindenkivel tartotta a 2m távolságot, csak a szülk család, 1-2 szimpatikus ismerős. De ezek közül se ölelgetett akárkit.


Másodszülöttem túl barátságos, közvetlen, 0 félelem érzete idegenekkel, de ő sem ölelget csak úgy.


Harmadszülöttem meg tojik mindenkire és csak minket ölelget.

2023. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen gyerek, majd abbahagyja, mert nem fogja mindenki tolerálni.
2023. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%

Dehogy.. Mindenféle ok, érzelem, történés nélkül csak úgy, ilyen erős pozitív érzelem kinyilvanitas eléggé értelmetlen, sőt bocsi a szóért de debil viselkedés lenne.

Egy kis unokatestvere van őt már ölelte párszor, meg egy legjobb barátja őt is kb annyiszor. Ez 3 évesen osszesen kb 5 alkalom. Engem mindig , állandóan egesznap ölelget random, mondja, hogy mennyire szeret stb, meg az apjához rohan olelni ha hazaer, ezen kívül talán a 2 mamát párszor. Tárgyakat, ételt olelgetni, puszilgatni szerintem nem normalis dolog. Meg idegeneket, sőt az nagyon zavaró is, mikor egy levakarhatatlan, másik szferajat hírből sem ismerő és tisztelő gyerek ezt csinálja a te gyerekeddel, aki viszont nem érti, hogy az se tudja ki ez de hozzá nyulkal stb. Meg kéne neki tanítani a határokat, mert ha később ne adj isten valaki úgy közeledne felé, azt is normalisnak tartana, hiszen ő is ezt csinalja.

Megkap minden szeretetet a szűk családtól, ki vannak mutatva az érzelmek? Ez valami kompenzálásnak tűnik.

2023. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A lányom nem debil (szinte szobatiszta, régóta beszél, elég talpraesett, huncut, okos gyerek, régóta ismeri a színeket, a formákat, számol magyarul és angolul 10-ig és angolul is beszél jó pár szót, 2-3 mondatot), de ő erősen éli meg az érzéseit, mindegyiket, nem csak a boldogságot. A múltkor egy botot kitépett a játszin egy kisfiú a kezéből és álmában is azt mondta hajnalban, hogy "A kisfiú kitépte a botot a kezemből. Nem szabad." Anyukám szerint én is mindent intenzívebben éltem/élek meg, bár nem ölelgettem kb senkit, de a mai napig tisztán emlékszem mikkel bántottak meg az oviban... Ijesztő, mert 30 leszek.


Tőlünk rengeteg szeretetet kap. Egy nap elég sokszor lehajolok hozzá, megöleljük egymást, puszit is kapok tőle, én is sokat adok neki. Velem alszik egy ágyban egy jó ideje, úgy altatom el, hogy közben simogatom. Apukájával is jó a kapcsolata, bár ő nem egy nyali-falis, de az ölelés és játék ott is megy minden nap. Innen 1000%, hogy nem ered, de onnan eredhet, hogy a nagyszülők messze laknak, baráti társaságba nem járunk. A játszótérre heti 1-2x megyünk mióta jobb az idő. Télen alig látott szegény gyerekeket. (Az influenza és covid miatt nem akartam játszóházba vinni.) 3-4 hetente látott mamákat. Gyerekfoglalkozásra vittem egy ideig tavaly, de túl kötött volt neki, azt nem szerette, de a gyerekeket ott igen. Most baba-mama klubba akarom vinni. Állatunk sincsen. Szerintem kevés gyerekes/állatos inger éri. 3-4 ismerős "gyerekforrásunk" van, próbáltunk is több találkát összehozni, de vagy ők betegszenek le, vagy mi, felváltva.


Nehogy azt gondoljátok, hogy én halál nyugodt vagyok, hogy ölelgeti őket. Egyrészt nagyon cukik, mert sokszor visszaölelnek a picik és majd elolvadunk, mi szülők. Másrészt eléggé féltem a betegségektől (bár neki pitvari sövényhiánya van, így mióta ezt tudom a nagyon féltésemet még jobban fokoztam, de, ha nem kell még műteni közösségbe kell adnom ősszel, azt mondta az orvos, hogy emiatt nem igényel speciális bánásmódot, addigra le kell győznöm ezt magamban), minden gyereket egy kis baciforrásnak látok sajnos. Megfagy bennem a vér, amikor megindul egy gyerek felé, de nem fogom tiltani őt (ha szemmel láthatóan beteg gyerek felé menne azért igyekeznék elterelni a figyelmét, volt már ilyen is). Ha majd nem tetszik annak, akit meg akar ölelni jelzi én meg megmondom a lányomnak, hogy nem mindenki szereti, ha ölelgetik, ezt el kell fogadni. Szándékosan nem fogom őt lekorlátozni. Először tapasztaljon és utána beszélem meg vele.

2023. márc. 26. 23:19
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A miénk főleg a tőle kisebbeket ölelgette egy időben. Azokat akik elesettebbek voltak mint ő. Kinövi. Idő kérdése. A mi lányunk az ölelgetős korszakában egyszer ha volt beteg. Bekerült az oviba ,na ott aztán szinte feszt beteg. Pedig most már egyáltalán nem ölelget szinte senkit egy jó kis cimboráján meg rajtunk kívül.

Nem gondolom, hogy ettől debil volna egy gyerek.:) Viszont kifejezetten élvezem, hogy nem mindenkivel haverkodik, már megvan az elképzelés ami alapján ő osztályozza, hogy ki szimpi és ki nem. És nem kifejezetten szeretne már megfelelni akárkinek a barátságért cserébe. Tök jó,hogy fejlett ilyen téren. Mondjuk remélem ez később is megmarad.

2023. márc. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Milyen cuki lehet!🥰 Most mennyi idős?


Igen, nálunk is a kicsik a "menők" nála. Ma még segített is felállni az egyiknek a padról.😊 Olyan, mintha anyáskodni akarna. Rólam is le akarja néha a ruhát fürdés előtt, valamikor pedig megitat.😅 A nagyokat csak meg-meg simogatja, de az ritkább. Egyszer megindult egy kisfiú felé, de amikor odament hozzá látta, hogy a fiú magasabb, mint hitte. Ott megtorpant, láttam rajta, hogy elgondolkodik megölelje-e.😅 Végül jól megszerették egymást.

2023. márc. 26. 23:55
 8/16 A kérdező kommentje:

*le akarja venni a ruhát.


Ja meg etetni is akarja az apját is meg engem is.😁

2023. márc. 26. 23:57
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Ne hagyd neki, szolj ra, tanitsd meg, te vagy az anyja.


Egy ismerosom lanya volt ilyen (osztalytars, o 4 evesen csinalta ezt, naluk 4 evesen iskolasok), lehet elotte is ilyen volt, azt nem tudom, de UTALTAK a gyerekek miatta, annyira, hogy uj iskolaba irattak a szulok.

A privat szfera megserteset nagyon keves ember viseli el, en leszoktatnam rola, szelsebesen, mert utalni fogjak az ovodaban, kikozosithetik, nem jatszanak makd vele, stb.

2023. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Csak átmeneti úgyis (mint minden a kisgyerekeknél), nem kell túlizgulni. Az én kisfiamnak is volt egy ilyen időszaka, amikor pár hónapig fákat, oszlopokat, padot, itthon az asztalt, széket, kanapét stb ölelgette, és mondta, hogy "milyen kedvesz". Most két éves és kilenc hónapos.
2023. márc. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!