Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam januarba lesz 3...

Kisfiam januarba lesz 3 eves,2,5 eves kora ota kezdett szavakat mondani. Mostmar hirtelen egyre többet, es vegre kezdi elhagyni a mutogatast. Van esely ra, hogy behozza a többieket? Vagy mindenkepp 3 evesen vigyem logopediara?

Figyelt kérdés
amugy apuka is kesön kezdett beszelni,jo 3 eves kor utan beszelt csak mondatokba.szerintetek?

2012. nov. 8. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy behozza a többieket? Felénk nagy általánosságban, a 3 éves kisfiúk szavakban, max. 2-3 szavas egyszerű mondatokban beszélnek. A lányok a cserfesebbek.

3 évesen logopédián nem csinálnak semmit, főleg hogy fiú. Általában a fiúk később kezdenek beszélni. Nyugi, majd a közösségben megered a nyelve.

Az én fiamnak 2 évesen 16 szavas szókincse volt, 2,5 évesen már 300 szavas, de mondatokban még nem beszélt (vagyis 2 mondata volt, Anya, deje! Apa elment.) 3 éves még nem volt, mikor oviba került (szeptember elején kezdte, szeptember végén lett 3), féltem is, hogy még sokszor az apja sem tudja, hogy mit mond, mi lesz vele az oviban. De semmi gondja nem volt belőle. Épp tegnap mondta az óvónénije, hogy észrevettem-e, hogy milyen szépen beszél. Igen, főleg most az ünnep alatt vettem észre, mikor itthon volt 1 hetet. Ilyeneket mond: Bocsánat, én voltam, ne haragudj (véletlenül a lábamnak gurította az autót). Jaj, Anya, elfelejtettem mamának vásárolni. És még ehhez hasonlók.

Tud rengeteg egyszerű mondókát (legalább 15öt), meg egy pár bonyolultabbat is.

Szóval nyugi, fog beszélni!

2012. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugi a lányom három éves csak szavakat mond, sokat alig érteni, szinnte csak halandzsa ha nem figyelek nagyon oda... nincs lemaradva a gyerkőcöd.
2012. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!