Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kisfiam nem barátkozi...

3,5 éves kisfiam nem barátkozik. Valakinél hasonló? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az ovit, bár nagyon sokat volt beteg, összessegében eddig többet volt itthon,mint az oviban.

Alapvetően sem egy nyitott személyiség. (Az apja sem)

Az óvónő azt mondja, hogy a közös feladatokban egyre gyakrabban részt vesz, az udvaron szokott futkározni a többiekkel, de még nem játszik velük.

Volt valakinél hasonló?

Valami tanács? Vagy várjak, és idővel majd alakul?


2023. ápr. 2. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A kiscsoportos gyerekek NEM játszanak egymással. Csak egymás MELLETT.

Kis fejlődéslélektan olvasás nem ártana az óvónőnek....

Az egymással játszás középső-nagycsoportban alakul ki.

2023. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a leírásodban semmi, ami gond lenne. Nincs még abban a korban, hogy barátkozzon.
2023. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így szokott lenni
2023. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Hogyne játszanának már a kiscsoportosok együtt, szerepjatekoznak rengeteget, labdaznak stb. Ezek nem egymás mellett játszások.

Szerintem nem gond, majd felododik és megtapasztalja hogy jó együtt jatszani.

Vidd többet gyerekek közé esetleg és irányítsd úgy a játékot, hogy pozitívum jöjjön ki belőle ha osszedolgozik masik gyerekkel, nevessenek.

2023. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom a saját kiscsoportos fiamon (vegyes csoportba jár), hogy nagy részt egymás mellett játszanak pl a szőnyegen autókkal, játék konyhában. A szerep játék , bujocska stb ilyen klasszikus közös játékokban akkor vesz részt ha a nagyobbak bevonják, és őket utánozza mindenben saját ötleteket még nem tesz hozzá.
2023. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32 éves vagyok soha nem szerettem barátkozni .Picinek sem !
2023. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!