Hasonló helyzet?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Nem tudom miért, de nálam valahogy kiskoromban teljesen kimaradt a dackorszak, ami állítólag minden kicsinél kell hogy legyen, kb 2-3 éves korban. Én viszont sohasem hisztiztem, (max 1-2x) ezt anyukám mondta. Nagymamám is nagyon sokat foglalkozott velem, mikor anyukám visszament dolgozni, de nála is mindig nyugodt voltam, azt mondta.

Nem törvényszerű, hogy minden gyereknél előjöjjön ez az időszak? Tapasztaltatok ilyet esetleg másoknál, hogy teljesen csendes, szófogadó, nyugodt gyerekeik voltak?


2023. febr. 3. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez gyerek vérmérsékletétől is függ. Meg azért az idő sokmindent megszépít ám!
2023. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád már nem emlékszik. A legkönnyebb, legsimulékonyabb gyerek is teszteli ilyenkor a szülei türelmét, határait. :)
2023. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Én sem voltam hisztis, ahova tettek, ott maradtam kb. Viszonylag normális felnőtt lettem, ha kell, tudok a sarkamra állni, bár tény, hogy a háttérbe húzódó típus vagyok, de jobb is, nem kedvelném magam, ha egy törtető nagyszájú ember lennék.
2023. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg én sem voltam hisztis (a férjem sem), és a lányom sem annyira vészes szerencsére.
2023. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A családi fáma szerint egyetlen egyszer hisztiztem, válaszul anyukám sose vitt boltba.

Mivel a második fele se igaz a történetnek (nagyon is emlékszem, hogy rendszeresen jartunk ovi után vásárolni), ezért az első felét se hiszem.

Megszépíti az idő.

Normális fejlődési szakasz, nem maradhat ki egy ép gyereknél sem. A mértéke viszont változhat. Egyik gyerekem brutális volt ilyen tekintetben. Másik hozzá képest szinte át se esett, pedig de. De ő nagyon könnyen kizökkenthető.

2023. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-3 éves korban történt dolgokra nem emlékszik az ember. És vannak olyan gyerekek, akik kevésbé hisztisek, így náluk könnyebben feledésbe merül a dolog. Vannak viszont kifejezetten hisztis gyerekek, az ő dolgaik sokkal jobban megmaradnak az emberben.
2023. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom se hisztizett jobban 2 évesen, mint most 5 évesen. Néha rájön a hiszti, de nem sokszor, főleg ha fáradt. Én is vártam a dackorszakot, de igazából nem volt nálunk.
2023. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!