Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondod el finoman egy 3...

Hogy mondod el finoman egy 3 évesnek, hogy valaki meghalt?

Figyelt kérdés
Sajnos meghalt a második szomszédunk, akihez sokat jártunk át, és majd a 3 éves lányommal többet mennénk át az özvegyasszonyhoz segíteni meg társasága lenni. Tuti, hogy kérdezni fogja, hogy hol a bácsi, mert nagyon szerette. Mit mondjak neki, hogy meg is értse, és ne is ijedjen meg nagyon? (Kutya esetében tudja, hogy ha meghalnak, eltemetjük őket a földbe. Múltkor odajött, megölelt és azt mondta hogy félt engem, hogy nehogy meghaljak és el kelljen ásni...)
2023. ápr. 4. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
99%

Nekem 2,5 éves volt a kisebbik fiam mikor meghalt az apukája.A pszichológus azt mondta úgy kell elmondani,ami a valóság,és azt mondani,hogy oda "ment",amiben hiszünk.

Én azt látom,hogy (azóta eltelt egy év,most 3,5 éves) ,még mindíg nem igazán érti.Az 5 évesem már megértett mindent,tudott kérdezni is stb.

2023. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell elmondani, hogy meghalt. Fogalma nincsmi az a halál, ezért nem is fog megijedni. Ha te megijeszted, akkor fog félni. Amiben hisztek azt mond neki. Ha mennyország akkor azt, ha eltemették akkor azt. Gyujthattok gyertyát neki is neki, ahogy ti megélnétek. A halál az élet velejárója sajnos, megérteni egyenlőre nem fogja, de elfogadja, amit mondasz neki. Nem kell titkolózni, hazudni neki, mert megérzi és attól fog megijedni.
2023. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2hónappal a 3. Szülinapja előtt halt meg apukám. Én sem ferdítettem a valóságon, kerek perec megmondtam neki, azt is hogy miben halt meg. Megértette hogy meghalt nincs többé. Azt nehezebben hogy hogy lehet az hogy eltemettük a földbe de mégis azt mondom neki hogy felment a mennybe. Meg azt sem értette hogy az alkohol, az ivás miatt halt meg. Persze látta rajtam hogy szerettem apukának, mert gyerekkoromban nem ilyen volt, és csak a szépet mesélem el neki, nem azt hogy az utolsó 5-10 évében miket csinált és vált olyanná amilyen. De igen is tudja hogy az alkohol csak mértékkel jó. Utána mindíg érdekelte hogy ki miért és hogyan halt meg. Apa után 3 hónappal a párom 90éves nagyapja halt meg, őt sokkal többször látta, jobban is szerette. Sokkal jobban megviselte, többször kérdez róla a mai napig. Pedig már 3 éve lesz nyáron. Nem felejtette, ha te most kerítesz neki akkor sokkal nehezebb lesz.
2023. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán elmondod neki. Attól mert gyerek, még nem teljesen ostoba. Ha nem is érti mit jelent pontosan a halál azért valamennyit felfog belőle.
2023. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Vedd meg ezt a könyvet neki: az élet olyan mint a szél.

Nagyon szépen leírja mi történik az emberrel ha meghal.

2023. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit az 5 -ös ír könyv,tényleg jó!
2023. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!