Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezeket tényleg kell tudnia...

Ezeket tényleg kell tudnia egy 2 évesnek?

Figyelt kérdés
Lépcsőzés egyedül, ugrálás páros lábbal, 2 szavas mondatok. A fiam most a hónapban töltötte be a 2 évet, ezek közül egyiket sem tudja. Ez baj lehet? Védőnő nem mondott rá semmit.

#ugrás #2 éves #lépcsőzés #2 szavas mondatok
2023. jan. 20. 21:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

Igen


Ebből nem lépcsőzött a nagyobbik és nem volt 2 szavas mondata


Fejlesztőbe kezdtünk jàrni

Más hiànyossàgok is voltak ( amit a státuszon nem kérnek)

Ott felhozták szintre, odegrendszer eredetű volt a gond.


2. Gyerek màr mindezt hozza 1,5 évesen is

2023. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Az én lányom is most volt két éves státuszon, és én is néztem a páros lábbal ugráláson. Sose próbáltuk, fogalmam sincs, menne neki vagy sem.

Emeleten lakunk, ha nem fognám a kezét, párszor már végigborult volna. Két szavas mondat megvan, kb. 1-2 hónapja.

A védőnő szerint rendben van, nálunk fel se merült, hogy el lenne maradva, mert ezekre nem tudtam rábólintani.

2023. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Két és fél évesen kezdett ugrálni a lányom. Én több helyen azt olvastam, hogy 3 éves kortól kell ezt tudnia, én is be volt sz*rva, de közben meg csak félénk volt, nem mert elrugaszkodni a talajtól. 2 éves státuszon nem csak 50 szót kell tudnia? (Lányom már több szavas mondatokban beszélt mondjuk, de sok ismerősömnek a gyereke két évesen még csak szavakat mondott, és senkinek nem mondták, hogy baj lenne)

Egyedül csak mellélépéssel lépcsőzött.

2023. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%

Nekem kisfiam mindet tudta 2 évesen.

1,5 évesen már ugrált a trambulinban, ott tanult meg páros lábbal ugrálni. Az ágyunkon is sokat ugrált. Lépcsőzni is tud egyedül és be nem áll a szája. Nem csak 2 szavas mondatai vannak, ragozás egyáltalán nincs, de 4-5 szót egymás után fűz.

2023. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
A státuszlapon rajta van, de az enyém se csinálta egyiket sem. A védőnő azt mondta, ne izguljak, ez egy hülye kérdőív. Pár hónapon belül már ment mindegyik bármilyen külön fejlesztés nélkül.
2023. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem kellett annyi "nem" választ behúzni, mint a 2 éves státuszon. A gyerekorvos meg annyit mondott, hogy 2,5 évesen menjünk vissza. Addigra beindult a beszéd, meg egyéb hiányosságok is megvoltak már.
2023. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Az én fiam sosem ugrált páros lábbal Kérésre akkorban. De ha figyeltem a játszótéren gond nélkül megcsinalta. Nem tudta h képes rá, de attól még csinálta, ha csak simán élvezte a játékot, mozgást
2023. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%

Ezek simán mutathatnak több hónapos eltérést, a 1,5 éves és a 2,5 éves is rendben van.


Iskolaérettség sem 6 évesen következik be 1 nap alatt, nem véletlenül lehet kérni a halasztás. 5,5 évesen nyújtottam be, nyár végi gyerek. Akkor kizártnak tartottam h fél év alatt eljutunk oda,kerek 6 éves korára sokat fejlődött és most 6,5 évesen mondom azt, ha jövő hónapban kezdené a sulit, simán megállná a helyét.


Hát így működik ez.

2023. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Derjaderja ***** válasza:
73%

Az én lányom ilyen korában egész dalokat tudott és a halálról kérdezgetett, de nem lépcsőzött váltott lábbal (pedig lépcsős házban lakunk), és nem ugrált még páros lábbal. Pár hónap múlva ezek is kialakultak.


A fiam le van videózva, még nem volt 2 éves, amikor a lépcső második fokról páros lábbal távolugrott. Akkor már hónapok óta ez volt a hobbija, hogy honnan lehetne még leugrani és helyből is elugrált párosan. 2 évet betöltve a lányommal váltott lábbal lepcsőzve versenyt rohannak lefelé a 12 fokon. De ez egy horror amúgy. Beszél is teljesen normálisan, de azért ő nem egy ilyen mondókatár és benemállaszája típus.


Amiket leírsz, az mind lehet normális is ha még nem csinálja.

2023. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%

Mi a státusz kérdéseknél mindig azt tapasztaltuk, hogy a teljesen átlagos gyerekekhez mérten kérdezik és nem a zseni szint ezek időre tudása. Mindent időre vagy idő előtt tudott a lányom és senki nem tapsikolt csak kipipálták, hogy tudja.

A 2 éves státuszon is tudta ezeket, mert folyékonyan beszélt, lépcsőzött és ugrált a trambulinon páros lábbal.

Ha egy-két dolog nem megy a státusznál az nem gond szerintem, de ha semmi vagy szinte semmi az gond, mert az átlagot nem üti meg a gyerek és nem a zseni szintet.

2023. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!