Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyirokcsomó duzzanat tarkótájé...

Nyirokcsomó duzzanat tarkótájékon: volt már a gyerekednél hasonló?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 éves. A koponyája tarkó felőli részén, a füle magasságában (de nem a füle mögött, hanem kb a nyak képezeletbeli vonalát meghosszabbítva a feje hátsó részén) találtam egy nagy borsónyi duzzanatot. Elmozdítható, nyirokcsomónak tűnik. A nyakán is van pár duzzadtabb, de mivel meg van fázva, gondoltam ez ennek tudható be.

A kérdésem: Van-e olyan köztetek, akinek a gyerekénél találtak hasonlót? Mi okozta? Mit kellett tennetek?

Természetesen elviszem orvoshoz ma este, nem diagnosztizálást várok (még mielőtt megkapnám a magamét) hanem egyszerű tapasztalatcserét.


Köszönöm szépen!


2010. okt. 8. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomók az immunrendszer részei. Ha a szervezetben valamiféle fertőzés van, természetes, hogy megduzzadnak. [link]

[link]

2010. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Augusztus végén volt a fiamnak hasonló. Már hetekkel előtte volt 1-1 napos hőemelkedése, majd egyszer csak lázas lett. Dokihoz elvittem, szokásos lázcsillapítás. Rá 2 napra mindkét füle alatt diónyi nyirokmirigy duzzanat. Az orvos megnézte, nem tudta, hogy vírus-e, vagy baktérium okozta, ezért vérvételre küldött. Kiderült baktérium miatt, így 10 napos antibiotikumos kúrán esett át a gyermek.

Jól teszed, hogy elviszed az orvoshoz, majd ő tudja laposan megnézni a gyermeket, torka, füle is okozhatja, annak ellenére, hogy a gyermek nem fájlalja.

Náthán kívül hőemelkedés, esetleg láz?

2010. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincsen sem láza, sem hőemelkedése. Természetesen viszem az orvoshoz, de csak este rendel. (4-7ig) ENgem az aggaszt, hogy NEM a fülénél van a nyirokcsomó, hanem a koponyájénál, a csontos részen...
2010. okt. 8. 13:03
 4/14 anonim ***** válasza:

szia!Két éves a kislányom,és neki is van,akkor is lehet érezni,ha nem beteg.Azt mondta az orvos,hogy ez nyirokcsomó,és ha huzamosabb ideig beteg egy gyerek,akkor ott maradhat.Nekünk is ugyan ott van,és ugyan akkora,mint nektek.Az én kislányom májusban megnáthásodott,és három hónapig náthás volt,gyógyszereket kapott és három hónap után derült ki,hogy allergia.Ugyhogy én annak tudom be.Remélem tényleg semmi komoly,mert sajnos egyre kevésbé bízom meg a gyerekorvosunkban.

Ugyhogy nagyon szépen kérlek ird le,hogy mit mondott rá a ti orvosotok,jó?

Előre is köszi,és minden jót.

2010. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nekünk is. Több dokihoz is vittem a biztonság kedvéért. A válasz egyöntetű volt: Nem probléma. Pont azt mondták, hogy borsónyi még lehet.
2010. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 eves, neki is pici baba koratol van, ha nathas vagy beteg, akkor megnagyobbodik, de egeszsegesen is ki lehet neki tapintani. Normalis teljesen.
2010. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ijen duzzanat töbször is amikor legelöször észrevettem teljesen kétségbe estem és azonnal orvoshoz vittem .Akkor szokott ijen lenni ha beteg és le van gyengülve az immunrendszere vagy gyulladás van a szervezetükbe ,Ne aggodj szépen lassan felszivodik.
2010. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Voltunk a gyerekorvosnál, azt mondta, hogy az a nyirokcsomó, amit én is észrevettem, valóban nagyobb, mint "illene", sőt, a többi is meg van duzzadva a környéken. A fura a dologban az, hogy csak egy oldalon, így elküldött minket vérvételre és fül-orr-gégészhez, mert egyelőre nem tudja mi okozza.


Hétfőn el is megyek a fiammal, kedves harmadik, jelentkezem majd és megírom mi történt.


Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 8. 21:45
 9/14 anonim ***** válasza:
szia!Harmadik vagyok.Remélem semmi komoly.Megköszönném,ha jelentkeznél.Minden jót
2010. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!Na mitmondtak?
2010. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!