Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki gyerekként járt logopédush...

Aki gyerekként járt logopédushoz… Mi miatt kellett járnod? Segített vagy azóta sem tökéletes?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 9. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

R-hang. Segitett, Kazinczy szepkiejtesi versenyekre jartam nagyobbkent.


A gyerekeim mind jarnak/jartak. Poszeseg, inkonzekvens hangzocserek, megkesett beszedfejlodes miatt. Egy mar 12 eves, o nyom nelkul elnotte. A kozepso nehezebb eset, 6 ev logopedia utan sincs pl. r-hangja, velhetoen mar nem is lesz. A 8 eves most vegzett, ugy nez ki, neki sem marad beszedhibaja.

2023. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam megkésett beszédfejlődés miatt, 2 év logopédiai ovi, 4 év suli. Minden rendben vele, csak néha hadar.
2023. ápr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
R és sz hang miatt (lehet hogy volt más is). Sikerült kijavítani. Az s-t nem szabályosan ejtem, de nem vagyok se óvónő, se tanító, szóval nem zavar senkit.
2023. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lányom megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű. A beszédindítás után 5 éves korában kezdték a konkrét hanghibák, nyelvlökéses nyelés terápiáját. 18 hangja nem volt a helyén, szótahcserék, diszlexia gyanús, diszlexia prevenciós terápiát kapott. Most 7,5 éves és az R hang is megvan, még differenciálni kell, szépen olvas.
2023. ápr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dadogás miatt.

A környezetcsere 8. után (más iskola) többet segített, mint 2 év logopédus 3.-4.-ben.

2023. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Dadogás. Vegyes (tónusos-klónusos). Nagyon súlyos volt, normál iskolába nem akartak engedni. Azt mondták,megsérült az agyam.

Egy nagy frászt. Trauma miatt kezdtem dadogni 4 évesen. Ezzel senki sem törődött.

Azt mondták,sosem fogok helyesen szépen beszélni.


Nem jött be. Ma már 40 éves nő vagyok, tanár szakot végeztem. A beszédemmel semmi baj nincsen.


Nagyon-nagyon ritkán dadogok,általában a legnyugodtabb pillanataimban, otthon. Ha mások előtt beszélek, akkor nem fordul elő. Főiskolán se volt vele probléma soha.


Szóval ennyit a szakemberekről. Semmit se tudtak.

2023. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
29 vagyok, óvodásként kellett járnom,mert az R betű kiejtése nem ment. Teljesen rendbe hozta, diákként sokszor szépolvasási versenyen értem el 1-2. helyezést(nem egyszer voltam). Senki meg nem mondaná,de pont ezért járattak,hogy rendbe legyen.
2023. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az s betűt nem tudtam kimondani, T betűt mondtam helyette 😅

Természetesen segített.

A fiamnak az r és l hangok okoznak gondot, de még kiscsoportos, szóval majd ő is járni fog ha magától nem tisztul ki.

2023. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!