Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostanában miért van ennyi...

Mostanában miért van ennyi "neveletlen" gyerek az éttermekben? én gyerekként nem rohangálhattam meg visíthattam, mert voltak szüleim akik rámszóltak és én is ezt követelem a gyerekemtől. Csak engem zavar ez?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Változik a világ
2011. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Hidd el, hogy régen is voltak neveletlen, kerge gyerekek, csak most, hogy neked is van, jobban figyeled mások gyerekeit, jobban figyeled őket.
2011. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy az én tűréshatárom a negyede a többieknek:-)
2011. aug. 7. 22:21
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Én se szeretem őket, mert előfordulhat hogy túlzásba viszik, azt hiszik mindent szabad, aztán ha rájönnek, hogy nem, akkor meg te vagy a csúnya, gonosz bácsi vagy néni. Na adnék neki olyat hogy egyből megtanulná mi merre mennyi
2011. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Nemrég elmentünk egy bababarát étterembe, mivel nekünk is van gyerekünk. Számomra a bababarátság azt jelenti egy vendéglátóhelyen, hogy van a gyereknek etetőszék, megmelegítik a bébiételt, ha kérem, illetve van hely, ahol kultúráltan szoptatni lehet. De nem jelenti azt, hogy a gyereknek rohangálni kell a pincér lába között, kiabálni, kismotorozni a többi vendég nyugalmát, szórakozását zavarva, és azt sem jelenti, hogy abban a térben, ahol idegen nők-férfiak-gyerekek esznek, valaki szoptasson. Persze a kisbaba is eszik ilyenkor, viszont láttam én már olyan embert, aki ezt nem találja természetesnek, és a "csomagolást" bámulja gátlástalanul. Na, ez zavar. Amikor a felnőtt ember, vagy a kiskamasz nem éri fel ésszel, hogy másfelé kellene néznie. No, mindegy.

A lényeg az, hogy a 3 kisfiú kergetőzött az asztalok között, miközben a szüleik beszélgettek. Lökdösték a székeket, arrébb tolták a babakocsit. Ekkor szóltam, hogy kérjék meg a gyerekeket, hogy fejezzék ezt be. A válasz az volt, hogy azért jöttek bababarát étterembe, mert itt ez senkit sem zavar,és menjünk máshová, ha idegesít.

2011. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

A gyerekek ismérve, hogy nem tudnak sokáig egy helyben ülni, ez teljesen természetes az ő korukban.

Az a gyrek , amelyik kicsienk nem iylen, azzal vaélami nem stimmel

2011. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Megkérdezhetem, van-e gyermeked és mekkora?


Régen arra neveltek minket, hogy tisztelettudóak legyünk, ne mondjuk soha ellent, lehetőleg legyünk minél észrevétlenebbek. Ma ha erre neveled a gyerekedet, akkor biztos lehetsz benne, hogy a világon semmire se fogja vinni, mindenki meg fogja alázni és önértékelési zavarai lesznek. Ma arra kell őket nevelni (a tisztelettudás és az illendőség mellett), hogy nagyon is vetessék észre magukat, érvényesüljenek, legyen önbizalmuk, és ne fojtsák el mindazt, ami bennük van, hanem fogadják el és örüljenek neki. Egy kisgyerek, még egy alsó tagozatos sem tud órák hosszat egyhelyben ülni egy asztalnál. Ha van gyerektársasága, akkor még annyit se, mint egyébként. Ilyen a természetük. A miénk is ilyen volt, csak akkor más volt a norma, úgy kellett viseklednünk szinte, mint a kis felnőtteknek. Azért persze a szülőnek ma is meg kell mutatni a helyes irányt, meg kell szabni a határokat, de ne várjuk el, hogy fél napokat egy gyerek szótlanul egyhelyben gubbasszon, ha egy gyerek ilyet tesz, akkor az a gyerek beteg.

2011. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Hú, nagyon tudnék neki örülni, ha az én lányom meg tudna ülni a feneként 1 órát, de sajnos vannak olyan gyerekek, akiket ha agyon versz sem fognak egyhelyben ülni és csak enni, miközben valószínűleg más gyerek is van az étteremben. Én nem tartom neveletlennek a 2,5 éves lányom, sokat nevelem, nem engedek dolgokat, rászólok, de mikor együtt megyünk étterembe ne arról szóljon már az én étkezésem, hogy gyorsan bekapkodok valamit, hogy közben a páromnak és más vendégnek teljes legyen a nyugalma. Szerintem akinek gyereke van, azt nem kellene hogy idegesítse, ha a gyerekek mászkálnak és néha hangot adnak ki magukból. De komolyan, mit csináljon ilyenkor az ember, verjem meg vagy mondjam, hogy megyünk el és kész mert így nem lehet itt viselkedni? Én is szeretnék néha vendéglőben vacsizni, de nem tudjuk senkire sem hagyni a gyerekünket és nem is akarom, mert egy élmény neki is!
2011. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem meg csak masfel eves a kisfiam de nalla a maximum egyhelyben ules 40-50 perc egy etterembe. Ezert mindig ugy idozitunk, hogy 40-50 perc alatt eszunk. :) tehat nem rendelunk eloetelt csak fofogast es nem borozgatunk mellette vagy sorozgetunk (mert ez kenyelmet es idot igenyel) hanem rendelunk egy pohar gyumolcslevet. :) Mikor leulunk az asztalhoz mindig kap rajzolni, szinezni valot es 2-3 belyegzot (olyan vizzel tolthetot) ezzel elvan amig kihozzak a kajat. Persze meg nem tud rajzolni meg szinezni de nagyon szereti huzgalni a vonalakat a szines ceruzekkal meg a belyegezni a belyegzokkel kulombozo fomakat. Ez mindig nallunk van ha megyunk ettermbe bagy pizzazni. Ha megjon a kaja akkor mar az erdekli. Altalaban kap egy kis tal sultkrumplit vagy fuszeres burgony gerezet mert ezeket tudja egyedul eszegetni en meg vagok neki fel par darag husit es parolt zoldseget. Eszik-Iszik velunk gond nelkul. A pizzat imadja, megfogja es harapja. van 4 kedvenc ettermunk ahol tudjuk, hogy nem kell sokat varni a kajara es finom nagyon az eteluk. Ugyhogy dolgokat ki kell tapasztalni. $0-50 perc eltelte utan mar a kisfiam is kimaszik a szekbol, szaladgalni pakolni akar. Ilyenkor szoktunk eljonni.
2011. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A minap láttam egy családi videót, amin olyan 3-5 évesek lehetünk a tesómmal és van velünk egy másik család hasonló korú gyerekekkel. Egy étteremben vagyunk rajta a kerthelyiségben, és mi, gyerekek, a lépcsőn ugrálunk. Nem tudom, te mikor voltál gyerek, ez valamikor a 90-es évek elején lehetett.

Véleményem szerint a család intelligenciájától és fantáziájától függ, hogy találnak-e olyan megoldást, ami mindenkinek megfelel. Érthető, hogy a többi vendéget zavarják a székborogató, kiabáló gyerekek, azt azonban be kell látni, hogy csak kőkemény idomításal érhető el, hogy egy ovis vagy kisiskolás órákig egy helyben üljön néma csendben, miközben a felnőttek őt egyáltalán nem érdeklő témákról beszélnek. Nálunk ilyenkor rendszerint valaki kimegy a gyerkekekkel a játszótérre, vagy helyben elfoglalja őket. Meg lehet oldani.

2011. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!