Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt?

Miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés

Lányom 18hónapos. Második gyerek, de meg vagyok lőve vele.

Kb 1 hete kezdte el, hogy éjjel köhög. Rohamokban jön rá, elkezdi és nem tudja abbahagyni. Szó szerint 2 óránként hányásig köhögi magát. Nappal pedig 1 köhécselés sincs.

Éjjeleink nincsenek, mert mire kiköhögi magát, eltakarítom a hányást, visszaaludnék, kezdjük előről. Nappal pedig nyűgös, hisztis mert nem aludta ki magát éjjel.


A dokink a hónapban szabadságon, ma elvittem a helyettesítőhöz.

Annyit mondott, nincs baja, adjak neki nyugtató teát este. Egy 1.5 éves gyereknek?!


Gondoltunk mar mindenre. Párásítottuk a lakást, adtam neki párnát, fajdalomcsillapítót, mindent kipróbaltam ami eszembe jutott.


Mi lehet ez?


2023. ápr. 12. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Krupp?
2023. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Elvinnem maganhoz is, nyilván oka van. Hatracsorog a váladék, a fekvés miatt jobban szoktak köhögni. A pszichés köhögés, krakogas az pont éjjel nincsen, csak nappal, amikor ébren van.
2023. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Reflux is lehet.
2023. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Reflux.
2023. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvossal egyeztetve a deadalon kúpot megprobalhatod, de mindenképp vizsgaltassatok ki.
2023. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha èjszaka jön elő, valszeg krupp, de allergiás is lehet valamire a szobában esetleg, nincs valami illòolaj, levendula párna vagy lyesmi? Ugatòsan köhög? A lègzèse ilyenkor tiszta, normális? Pròbáld ki ilyenkor kivinni vagy a nyitott fagyasztò elè lèlegezni agy a levegőre kintre, beöltöztetve jò 10 percre. Ha javul az állapota, kruppos. Reflux sem kizárt, de okvetlen utána kell járnia ennek. Ha ninca megfázva, betegsège, mitől lenne ennyi garat váladèka?
2023. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha kiságyban alszik, próbáljátok meg, hogy 1-1 könyvvel megemelitek az ágylábat, nekem is a reflux jutott eszembe. Lehet, hogy nappal is jön neki vissza, csak nem ilyen mértékben, mint fekve.
2023. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem alszik már kiságyban.

Kruppra én is gondoltam, mert kicsinek volt kruppos. De az nem egészen ilyen volt. Volt itthon még kúp, azzal is ugyan ezt csinálta. Illetve a hidegben is. Tiszta a légzése is ilyenkor.

Nem ugatva köhög, mint mikor kruplos volt, hanem inkább mintha valami ingerelné a torkát.

A reflux sem kizárt, pár hónapisan küzdöttünk azzal is, de a hozzátaplálással eltűnt. Viszont akkor pl sosem köhögött. Én is refluxos vagyok, de emiatt ha köhögök nem ilyen, hogy hányásig. Fene tudja.


Csak az a fura, hogy 1 hete minden éjjel, elötte sosem volt ilyen.


Mindenképp megyek vele tovább.

2023. ápr. 12. 16:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!