Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korára tudja...

Mennyi idős korára tudja megtanulni egy gyerek, hogy ne nyúljon a kutyához?

Figyelt kérdés

8 éves kutyánk sajnos harapós..

Ha nem próbálják megsimogatni, nem harap, de nem lehet hozzányúlni.

Akit elfogad, azt onnantól imádja, szót fogad neki és sírva örömködve üdvözli.

De a gyerekeket utálja, soha nem szeretett meg egy gyereket sem.

És... lett egy babánk.

Nyilván csak azért mert jön a baba, nem szabadulunk meg a 8 éves kutyától. + amíg nem volt képes a helyváltoztatásra, addig szerette a kutya, rendesen az volt a "baj", hogy folyton nyalogatta a babát.

De már totyog a kicsi és ez nem tetszik a kutyának.

Ha a bébi nem nyúlna hozzá, nem lenne baj, de persze 1 évesen ezt még nem tudja.

Visszük majd trénerhez, le van beszélve, hátha tud valamit segíteni.


De a kérdésem a gyermek felől lenne, hogy mennyi idősen lehet megtanítani arra, hogy ne nyúljon a kutyához?

Persze nem úgy értem, hogy kettesben maradnának felügyelet nélkül.


Köszi!


2023. ápr. 23. 20:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, én masszívan kutyás ember vagyok, de ez egy időzített bomba felállás. Három éves a lányok és nagyon szépen bánik az állatokkal (három kutya, három macska), de nem tudnám fizikális szeparacio nélkül biztosítani hogy tutira ne nyúljon hozzájuk.


Az egyik kutyus nálunk idős és kicsit demens, tőle 100%-osan szeparálva van, pedig amúgy nem harapós, csak már vak és siket, így nem tudok 100%-ig megbízni szegényben.

2023. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
*lányom
2023. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Mire 8 éves lesz ő is...
2023. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Szeparálva van most, de nagyon félek, hogy egyszer valaki hibázik (2 szobás panel lakás, nincs teljes szep. Csak ide oda csukogatjuk a kutyát).

Férjem szerint 2 évesen simán fogja tudni, de én ebben kételkedek.

2023. ápr. 23. 20:44
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, ha netán tudná is már a gyerek, hogy nem szabad a kutyához érni, véletlen megbotlik - ez akár 10-15 évesen is elöfordul - és véletlen hozzáér, akkor szerinted rendben van, ha a kutya megharapja????

Szerintem keressetek valami normális megoldást, mert így csak diö kérdése, mikor kerültök a napi hírekbe!

2023. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%
Őőő.Én is kutyás vagyok,de ebben az esetben menne a kutya.Mondjuk panelban nem is való szerintem,de ez már megint más téma.Nem,nem fogja tudni 2 évesen sem,sőt akkor lesz dackorszakos,aki nem biztos hogy szót fog fogadni.
2023. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 babyboom567 ***** válasza:
100%

A "visszük majd trénerhez", az már késő, már régen vinni kellett volna, mikor terhes voltál.Tudtad,hogy lesz egy gyerek,és hogy van egy idős harapós kutyád.

Ezzel a felállással,ami nálatok van, borítékolva van a baj vagy a tragédia.

És lehet,hogy azt várod, hogy megveregessük a hátad,hogy milyen rendes gazdi vagy,hogy nem dobod ki a kutyát.Közben pedig minden nap életveszélyben van a gyereked, amit te is tudsz.

2023. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

Szeretem a kutyákat, mindig is volt kutyánk.

Viszont amikor az egyiknél felmerült csak a gyanúja annak, hogy a gyereknek árthat, abban a pillanatban el lett 100%-ban szeparálva, és el is ment tőlünk. Lett neki új gazdája, olyan, ahol se másik kutya, se gyerek, se semmi nincs. Én még véletlenül sem vártam meg, hogy történjen valami.

2023. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát valamelyiket kenelbe kellene zárnod ahhoz, hogy biztos legyen, mert ez így életveszélyes.

Nem is értem hogy gondolod?

És nem, nem fogja betartani 2 évesen hogy ne menjen a kutya közelébe.

2023. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

Egy nemharapos, jatekos kutyanak, akihez hozza volt szoktatva a fulet varatlanul meghuzta a nagyobbik gyerekem 2,5 evesen majd 3,5 evesen is. A kutya megkapta mindketszer a kezet. Nagy baja szerencsere nemlett, picit verzett, gyorsan begyogyult. A gyerekem mar iskolas, a mai napig fel az idegen kutyaktol, ha az utcan megyunk. Szivesen, es nagyon ovatosan megsimogatja, ha ismeros kutya van, de egy kutya kivetelevel minddel tartja a tavolsagot. Nem velunk volt, mikor ezek az esetek tortentek, a masodik nemis ertem, hogy tortenhetett meg, mikor egy evvel korabban ugyanigy megtortent. Gondolom, akikkel volt ugy gondoltak, hogy 3,5 evesen mar eleg idos a gyerek ahhoz, hogy megertse, hogy nem szabad a fulet huzogatni.


En is azt mondom, amit a tobbiek, hogy ez irto para, es idozitett bomba. Konkretan veszelyezteted a sajat gyereked. Mivel tudsz a kutyanal errol, igy felelos vagy azert, ha barmi tortenik. Ertem, hogy a kutya volt ott elobb, es o is csaladtag, de ez a buntetojogi kategoria.

2023. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!