Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha verekedős a fiú olyan 10...

Ha verekedős a fiú olyan 10 éves kora körülig, azt érdemes kinevelni belőle?

Figyelt kérdés
Nem kezdeményez, inkább megvédi magát ha konfliktusba kerül. Csak hát ez ugye a tanárokat nem szokta érdekelni.

2023. ápr. 26. 10:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10es jól mondja. Verekedős gyerek anyjaként hozzátenném, hogy undorító feltételezni, hogy valaha is bárki megütötte. Egyedül neveltem, max erősebben fogtam meg a karját, ha kellett, de ennél többet sosem tettem, minden szrt néztem, táblázatok, napirend, kötődő nevelés ilyesmi. Aki verekszik nincs más módszere rendezni a konfliktust VAGY könnyen megy föl benne a pumpa nulláról 100ra. Elsőnek azért verekedett, mert másolt, majd azért, mert nem tudott beszélni, majd azért, mert kisebb a stressztűrése, pl odacsap, ha szivatják, nem pedig elsírja magát. Én ezt sosem láttam védekezésnek, akkor sem, ha nem ő ütött először. Az elejétől arra tanítottam, ami a helyes módszer. Szólni az óvónőnek, ha nagy gond van. Árulkodás és segítségkérés között hatalmas különbség van. Amiben erőszak van, ott segítséget kell kérni(meg ami fontos, veszélyes, megsérülhet valaki), de ha mondjuk sorakozni kell és a Pisti még nem sorakozik és bepanaszolod, na az árulkodás. Felnőtt létedre tudhatnád a különbséget. A való világban is így működik felnőttekként, ha meglöknek nem fenyíted be a másikat, hanem jelzed, hogy xy kollégád erőszakos, szóltál neki és nem hagyja abba, tegyen valamit a HR, mert nem lehet vele együtt dolgozni.


Utcán meg a rendőröknek szólsz, ha megütnek. Első körben biztonságba helyezed magad, nem pedig visszaadod a szemétnek, amit veled tett, majd szólsz a hatalmi szervnek, hogy járjon el szabályszerűen.


NEM verekszünk! SENKI sem érdemli meg! Akkor sem, mikor az enyémet verték, akkor sem, mikor az enyém verte a másikat. Ja és a nehezebb gyerekek szülei pont azért emelik fel a hangjukat, mert már évek óta csak ez hat, mivel a gyerek önszabályozó képessége egyszerűen szr, alulfejlett, de félelemre(erős hangra) azért reagál, az ösztön.

2023. ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Senior Séf ***** válasza:
47%
Semmiképpen. Tetszik, vagy sem, a mai ember ugyanúgy hierarchikus lény, mint Hiányzó Láncszem nevű ősünk volt emberi mivoltunk hajnalán. Egy-egy közösségben hamar kialakul a rangsor, és a kezdeti villongások után mindenki elkönyveli, hogy kivel nem érdemes kekeckedni. A fiú 10éves, tehát a pozíciója már rég megvan, semmi oka tehát, hogy visszaéljen vele. Az meg nagyon jó, hogy van érdekérvényesítő eszköze arra az esetre is, ha fizikai erőszakkal szembesül.
2023. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%

Tehát a gyereked MINDIG ártatlan és kizárólag önvédelemből verekszik.


Bocs, ilyen nincs, akik verekedősök azok oda-vissza meccselnek, amelyik épp olyan kedvében van felpiszkálja a másikat - ez lehet egyik másik is.


Voltak verekedős osztálytársaim, ott is az egyik "védte magát". Akkor épp, két nappal később meg ő kezdeményezett.

2023. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha csak megvédeni magát használja a fizikai erejét, akkor szerintem jó

hogy nem hagyja magát, nem hagyja magát elnyomni

szóval szerintem nem ő a verekedős, csak kiprovokálják, de ha ő magától nem tenné, akkor nem olyan. akkor nem kell kinevelni belőle, akkor nincs mit kinevelni belőle.

2023. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
* ha nem ő az agresszor, ő csak védekezik.
2023. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a jó bunyósokat pécézik ki a suliban, hanem azokat akik eleve kisebbek és a szüleik sem állnak ki értük.
2023. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!