Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik az előnyei, hátrányai a...

Mik az előnyei, hátrányai a nagyon kicsi korkülönbségnek a testvéreknél (mondjuk 1 év)?

Figyelt kérdés

Jobb az, ha akkor születik a tesó, amikor még kicsi a gyerek, vagy inkább amikor már nagyobb?

Az igaz, hogy ez azért nem jó ötlet, mert amíg kicsi a már meglévő gyerkőc, addig igényli, hogy az anyukája nagyon sokat foglalkozzon vele, de a baba miatt megoszlik a figyelem, és ez rossz a nagyobb gyereknek?


Az egyik fiatal, (32 éves) tesi tanár most GYES-en van, van neki egy 1 és fél éves kislánya, és nemsokára érkezik a 2. baba.


2023. ápr. 26. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 1 év kell ahhoz, hogy az anya teste regenerálódjon és felkészülten nézzen a következő terhesség elé. Onnantól kezdve, hogy kinek jobb több kicsivel egyszerre rövidebb ideig vagy egyszerre csak 1 picivel, de mindig újrakezdeni, az hozzáállás kérdése.
2023. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legalább két év azért kell szerintem. Bár én két év korkülönbségnel is megőrülnék, de ez egyéni dolog. Minél kisebbek annál kevesebb dolgot tudnak megcsinálni, ha csak 1 év a korkülönbség akkor gyakorlatilag 2 babát kell ellátni, de az igényeik mások a koruk miatt, rosszabb, mintha ikrek lennének.
2023. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk 16 hónap van a két gyerek közt. Majdnem megőrültem az elején, szerintem ha nincs segítséged, ne vállald be. Aztán pár évig jó volt, mert szépen eljátszottak a kis korkülönbség miatt. Most kamaszok, megint rémálom, nem lehet őket egy szobában hagyni, úgy marják egymást.
2023. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Hát nem tudom, szerintem tényleg csak hozzáállás, tűrőképesség kérdése.

A tanárnő, akit írtam a kérdésem alá, elég nyugodt természetűnek tűnik, (ma is bent volt a picurral a tornatermünkben, irtó édes a kislány) szóval szerintem neki nem lesz ezzel gondja.

Végülis én jónak tartom, ha valakivel van 1-2 testvére, (persze, ha jó tesók).

2023. ápr. 26. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg csak hozzáállás, tűrőképesség kérdése."

Meg hogy milyen természetű a gyerek, és ez nem feltétlenül a szülőtől öröklődik.

A fiam pl. az elején felcserélte a nappalt az éjszakával. Egész éjjel fent voltam vele. A lányom meg szépen este 10-től reggel 6-ig aludt, mint a kisangyal. 6-kor viszont nem lehetett neki megmagyarázni, hogy aludjon még.

3 hónapig napi 2-3 órát aludtam. Senkinek nem kívánom. Azért mondom, ha van segítség, nosza, ha nincs, én meggondolnám.

2023. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

"szerintem tényleg csak hozzáállás, tűrőképesség kérdése."


Mondja egy tapasztalatlan gyerektelen. ;)

Köze nincs

Egyébként is, aki ilyen kis korkülönbséggel vállal eleve hazardírozik. Még fogalma sincs a gyereknevelésről, hisz alig bújt ki a gyereke, de máris másodikat vállal.

2023. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1 eves volt a tobbemberes gyerekem, aki ejszakankent 6-8x ebredt, mikor ugy dontottunk, johet a kovetkezo. Ugy gondoltuk, inkabb egyben letudnank, ha mar amugysem alszunk. En nem tudom, hogy eltem volna tul, ha rogton osszejott volna, mert egy rovid idoszakot leszamitva meg 3 evesenis 6-8x ebredt. Akkor jott ossze a kicsi, akivek szerencsere sokkal konnyebb volt mar babakent is, de 2-4x o is ebredt 3 eves koraig. Raadasul akiknel az elso gyerekkel konnyu, azok hajlamosak azt hinni, hogy a masodikkal is az lesz, ezert gyorsan bevallaljak. Aztan meglepodnek. Addigra a konnyutermeszetu gyerek is beleer raadasul a dackorszakba, es az addig kis cuki gyerek kifordul szepen magatol, amit a teso miatti kevesebb figyelem csak tovabb fokoz.


Ha valaki imadja a gyerekeket, es vegtelen turelme vagy segitsege van, annak persze mehet, miert ne. Mi eredetileg terveztunk harmadikat, ahol viszont mar fel sem merult, hogy 3-4 evnel kevesebb legyen a korkulonbseg. Vegul aztan a kis edibedi mindenkikedvence konnyu masodik gyerekem is belepett a dackorszakba, amikor is eldontottuk, hogy nem lesz tobb.


Most 3,5 eves, most kezd kijonni belole, illetve mar egy ideje jobb lehetne, csak nem tunt fel, mert sokat veszekedtek egymassal, ami jo hangos, es beleeg az ember agyaba. Mostanra mar akar be is lehetne vallalni egy harmadikat, de mentalisan elfaradtunk, amennyit nevelni kell, foglalkozni kell veluk. Teljesen megertem az egy gyerekes szuloket, meg ket szulo is keves egyre is, nemhogy tobbre.


Ahol meg az anya altatja, rendezi kis korkulonbseggel a gyerekeket egyedul, ott emelem kalapom, hogy nem kattan meg.

2023. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6, én nem magára a gyereknevelésre értettem, hogy a hozzáállástól és tűrőképességtől függ, itt a testvérek közötti korkülönbségről volt szó, nem a gyereknevelésről.

Ahogy az első válaszoló is írta, hogy: "Onnantól kezdve, hogy kinek jobb több kicsivel egyszerre rövidebb ideig vagy egyszerre csak 1 picivel, de mindig újrakezdeni, az hozzáállás kérdése."

:)

2023. ápr. 26. 21:48
 9/12 A kérdező kommentje:

#7, lehet, hogy van benne igazság, sőt.

Ma ahogy a tanárnő bent beszélgetett az én tesitanárommal a teremben, a kislány teljesen jó természetűnek tűnik, nem hisztizett, csöndben volt végig, (pedig feltételezem, nem voltunk sokan a teremben, hogy félt volna megszólalni) és szinte a sarokban megmarad.

Lehet, hogy már a második kislány nem lesz ilyen, de nem tudatjuk.

Viszont abban igazad van, aki ténylegesen imádja a gyerekeket, (egyik közeli ismerősünknek 4 van, és imádják őket, szeretnek velük időt tölteni) az biztos, hogy a nehézségek ellenére is bevállal több gyereket is. :)

A mostohanővéremnek van egy bátyja, akinek 2 gyereke van, a nagyobb idén lesz 5 éves, a kicsi 3.

Múltkor volt náluk, igazából gyakran megy hozzájuk meglátogatni a gyerekeket, és azt mondta, mindkét gyerek elég nyugodt természetű, a kislánnyal (5 éves) egész nap eljátszik a mostohanővérem, a kisfiú meg "cuki". 😄

2023. ápr. 26. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet fogni ket nyugodt termeszetu gyereket is, persze. Ismerek olyat, aki meg a harmadikon lepodott meg :D


Az en masodik gyerekem az a tipus volt 1,5 eves koraig, hogy leultel melle, es elszallt beloled minden stressz, annyira nyugodt volt. Radmosolygott, es elolvadtal. A bolcsiben is imadtak. Elkepesztoen konnyutermeszetu volt akkoriban meg. Kerdezgette is a bolcsis nenink, hogy ugye azert otthon dacol is neha. Hat, beindult a dacolas nala rendesen.


A csaladban is volt egy ilyen szobanoveny gyerek, meg a barati korben is. Brutal dackorszakuk volt. Van persze olyan is, hogy ez reszben vagy nagymertekben kimarad, de nem ez az altalanos.

2023. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!