Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért szeretne sok nő kisfiút?...

Miért szeretne sok nő kisfiút? A fiúk jobban anyásak, kevesebb gond van velük?

Figyelt kérdés
Régebben azt hittem, a nők kislányt, a férfiak kisfiút szeretnének, de mostanában az ellenkezőjét olvastam sok helyen.
2023. máj. 4. 19:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyám pl azt mondta nekem, miköz közöltem, hogy én inkább lányt szeretnék, hogy egy fiúnak könnyebb lenne az élete, majd mikor felnő.
2023. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Ez mindig az adott egyéntől függ. Tény, hogy sokan azt hiszik, a kisfiúkkal könnyebb, de ez nem igaz.

Nekem személy szerint nem volt preferenciám, de örültem, hogy lány lett.

2023. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt szerettem volna, elsőnek fiút utána kislányt is, lett 3 fiam :-)
2023. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Azért szerettem volna kisfiút mert női dinasztia vagyunk, lányok mindenhol, nekem is lánytesóim vannak, gondoltam de jó lenne megtörni ezt, annál is inkább mert folyton valahogy beleakadt a család ilyen “a fiú gyerek a gyerek” típusú idiótákba és anyámnak érezhetően komplexusai voltak amiatt, hogy nem lett fiuk. Nekünk két kislányunk lett, nincs hiányérzetem 💕
2023. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azért akartam fiút, mert rossz nőmintám volt anyám személyében (neki szintén), és nem volt rendben a saját női énképem. Féltem, milyen anyja tudnék lenni egy lányna így.

Pszchológussal sikerült ezt feltárni, elindultam a gyógyulás útján, és már nem féltem, ha lányom lenne. De örülök, hogy végül fiam lett.

2023. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Én azért szerettem volna kisfiút, mert én is elég fiús beállítottságú vagytok. Úgy éreztem, nem igazán tudnék mit kezdeni egy lánnyal. Azt viszont én sem értem, egy cicababa típusú nő miért akar fiút, pont ő is rózsaszín világban él, öltöztetheti csinosan stb. De amikor először terhes voltam, éppen a terhes gondozóban vártam, mikor két fiatal kismama is ott várt és beszélgetett. Az egyik azt mondta a másiknak, hogy ő azért szetetne fiút, hogy Noel lehessen a neve. Ez így nálam kívágta a biztosítékot, de úgy tűnik, ilyen is van.
2023. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt szerettem volna. Sikerült.
2023. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Én azt gondoltam, hogy kislánnyal lenne könnyebb. Mikor mondták az ultrahangon, hogy fiú, rögtön az ugrott be, hogy most aztán felköthetem a gatyát. Ehhez képest egy rendkívül könnyű természetű, nyugodt, békés kisfiam van, bár tény, hogy erősen teng benne a felfedező és szétszerelő hajlam.
2023. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerettem volna mindkettot, de fiut elsore nagyon, masodjara meg kislanyt, de ott jobban mindegy volt. Fiu lett az elso, es a masodik is. En azert akartam fiut, mert szinte a legtobb cucc rozsaszin, poni, babazas, hosszu haj, amit fesulgetni kell, rendbentartani, csajos ruhakba oltoztetni, sminkelgetni, kormot festeni, stb. Ezek engem taszitanak mindennapi szinten, inkabb legozok, birkozok, futkarozok a fiukkal, gyerekkent is mar horgaszni akartam, nem barbizni, lenyiszaltam a szep sutibabam hajat, meg ilyenek.


Ezen kivul, mikor meglatom a buszon tavasszal-nyaron, hogy mikben jarkalnak kamasz lanyok, akkor meg inkabb orulok, hogy nekem nincs.


Nyilvan meg lehet oldani mas szinu ruhak vasarlasat, es ezek nagyreszenek kihagyasat, meg nem feltetlenul oltozik minden lany utcalanyosan, es mint irtam, szerettem volna megtapasztalni azt is, hogy milyen egy kislany anyukajanak lenni, de ez marcsak max. akkor kovetkezik be, ha esetleg becsuszik meg egy gyerek.

2023. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Mindkettő van, míg a fiút alig lehet észrevenni, addig nincs olyan aki ne akarna kirohanni a világból a lány miatt...

Határozottan milliószor könnyebb a fiúval, mondjuk szerintem ez inkább a természetük miatt van, nem a nemük miatt.

Soha meg sem fordult a fejemben, hogy lányom is lehet, teljesen elzárkóztam a gondolatától is. Szerencsére nem túl lányos, de azért megvannak azok a tulajdonságok amik ezt a nemet jellemzik és az nekünk rengeteg! :S

2023. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!