Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tsmt torna bevált nektek...

Tsmt torna bevált nektek beszedinditas szempontjából?

Figyelt kérdés
Másfél éves múlt a kislányom, mondta a védőnő, hogy érdemes lenne elmennünk. Háp-háp, brümm-brümm, nem. Ennyit mond eddig, 20 honapos lesz, mire kaptunk időpontot.

2023. máj. 12. 15:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem
2023. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Másfél évesen ennél nem is kell több. A védőnő nem ért hozzá. Akkor vidd ha szükséges. Most felesleges. Az én lányom csak 3 éves kora után csinálta meg a tornát, hatott. De két és fél évesen egyáltalán nem csinálta meg.
2023. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Barátnőmék kezdtek járni (2éves a kislány, anya, baba. Ez a két szó megy)

2hónap alatt semmi haladás, elvitték fül orr gégészetre, kiderült, hogy meg van nagyobbodva az orrmandulája (ehhez nem nyúlhatnak 3éves koráig) illetve minimális folyadék van a fülében, kb mintha víz alól hallana.

Esetleg ha nem okoz gondot, nézessétek meg ti is, hogy a szervi problémát kizárják.

2023. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
3 éves korig kell megindulnia a beszédnek. Az enyémek nem sokkal előtte kezdték, addig semmit nem mondtak, aztán pár hét alatt már összetett mondatokban beszéltek. Nem volt semmiben lemaradásuk és jó tanulók. Biztos jó a torna, de ha látod a gyereked, hogy érti, mit mondasz és kommunikál mutogatva, halandzsázva, akkor félelemből nem kell vinni szerintem.
2023. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mindent megért, amit mondunk neki, ő is megerteti magát, látszólag a hallása is nagyon jó, persze nem vagyok szakember, de sok dolgot hamarabb meghall, mint én .

Apukája is csak 3 évesen szólalt meg először, akkor viszont rögtön egy egész mondatot.

Igazából hallom-olvasom, hogy sok gyerek ilyenkor már mennyi mindent mond, azért is aggódtam egy kicsit. A védőnő sem azt mondta, hogy nagyon le lenne maradva, csak, hogy érdemes kipróbálni, hátha.

2023. máj. 12. 15:45
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

4, azért elég meredek 3 éves korig tétlenül várni, mert ha tényleg baj van, olyan lemaradásra tesz szert amit nem könnyű behozni, ha csak 3 év felett kezdenek el foglalkozni vele.

Ehhez viszont nem védőnő által ajánlgatott tsmt kell, hanem 1, fül-orr gégész/audiológus (többek közt BERA vizsgálat), 2, neurológus, akik ténylegesen eldönthetik, hogy várhat vagy baj van.

2023. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen. 1 évig csináltuk.
2023. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves korban még nem lehet megkésett beszédfejlődésről beszélni.

Egyébként attól függ a tsmt hatásossága, hogy mi okozza a beszédkésést. Pl az én kisfiam autista. Nála abszolút nem használ eddig a tsmt,pedig màr évek óta csináljuk.

De pl egy hallássérült gyereknél sem indítaná be a beszédet, amíg nincs az alapproblémája kezelve.

Szóval szerintem még ráértek, pláne ha érti amit mondasz és nonverbális módon kifejezi magát, illetve halandzsázik a saját nyelvén.

2023. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Másfél évesen kell 5 szó, de azok is ilyen mama, baba, nem, vagy halandzsa szó, amit mindig adott dologra használ. Két évesen kell 20 ilyen szó. És utána kezd el mondatokat alkotni. Szerintem az, hogy valaki 3 éves koráig meg se szólal nem valószínű, rosszul emlékeznek. Ott azért általában már probléma van, ha 3 éves és nem beszél semmit. De a másfél éves kicsi, ezzel nem kell tsmt-re menni.
2023. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen


De 1,5 évesen nem vinném még


Korai

2023. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!