Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldottàtok meg forgalma...

Eperlekvár8 kérdése:

Hogyan oldottàtok meg forgalmas helyen 3 évesnek autizmussal?? Hasonló tapasztalatok vagy ötleteket

Figyelt kérdés
A fiam késöbb kezdett hipotonia jàrni s magas vékonyka,cipöbe botladozó.Nincs sok beszédértése,de szépen fogva sétàl velem.Ammi aggaszt csak gondol egyet s kihuzta a kezét s elfut vagy elhuz.Ez azòta van elkezdett félni a jàrmüvektöl.Hosszabb uton sajna nem tudom elkerülni.Megszakadok a buggy-tòl:(

2023. máj. 14. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiba volt becsatolva. Vagy ölben.

Szintén autista, szintén hipotón. Kislány.

2023. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Mi az a buggy?
2023. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem neki megfelelő lenne a hátizsákos vagy csukló póráz, vagy babakocsi, tolhato tricikli. Egyik sem ciki főleg így hogy nehezebb gyerek, inkább bármelyik minthogy elusse az autó.
2023. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi brutál napokon újra befogtuk a babakocsit, normálnak tekinthető napokon a kézenfogva sétálás + gyerekhám kombináció volt a nyerő.

Egy darabig ő is szépen sétált kézenfogva, de mikor eljött az autósimogatós korszaka, akkor kiszámíthatatlanná vált. Egyszer kitépte magát a kezemből és egy szirénázó mentő után berohant a forgalomba. Utána tértünk vissza a babakocsira és a gyerekhámra. Sokan beszóltak emiatt, de mondhatott nekem bárki bármit, inkább tartsanak 💩 anyának minthogy baja legyen.

Én úgy csináltam házi gyerekhámot (a bolti kicsi volt rá), hogy gurtni anyagból varrtam egy 2 végű biztonsági karabíneres "pórázt" és csináltam hozzá 2 övet neki és magamnak. Az öveket kapcsoltam össze a pórázzal, így még kézfogás nélkül is volt egy kis szabadsága, de nem tudott elkapási hatósugárból meglépni.

2023. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

"Megszakadok a buggy-tòl"


Hát ne szakadj meg tőle, hanem tedd bele a gyereket és told. Ennyi.

2023. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Aki lepontozott, nyilván nem beszél angolul. Segitek: a buggy babakocsi. Nem kell megszakadni tőle, bele kell tenni a gyereket és tolni.
2023. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban még nem volt diagnózisunk, de nagyon szépen közlekedett és mivel ő is hipotón, könnyen utólértem. Na 5 évesen már nem volt könnyű, akkor kellett volna hám. Többször majdnem szívinfarktust kaptam, amikor teljesen nyugodt séta közben előjel nélkül kitépte magát, ha meglátott egy macskát, pillangót...stb.
2023. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekeknek is van ilyen hám/póráz, mint a kutyáknak. Azt add rá és nem fog elszökni.
2023. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

5-ös!

Te próbáltál már régi típusú buszra vagy magaspadlós villamosra babakocsit felpakolni miközben egy 3-6 éves üvöltve vergődik benne? Én igen és nem nagy élmény. Abba tényleg megszakad az ember...

2023. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

9!

Próbáltam. Meglepő, de mindig volt valaki, aki segített. Nem szakadt bele senki.

2023. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!