Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válás/költözés tapasztalatok...

Válás/költözés tapasztalatok szerint a kicsi gyereket kevésbé viseli meg?

Figyelt kérdés
2 gyerekünk van, még 4 év alattiak. Nem hiszek már benne hogy javítható a kapcsolatunk. Azon gondolkodom jobb ha hamarabb kilépek egy kapcsolatból akár anyagi nehézségek árán is, vagy húzzam az időt, de akkor nehezebben viselik majd a gyerekek is. Ha már tenyleg nem látok eselyt semmire jobb szetmenni amig kicsik?
2023. jan. 3. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem javítható, menjetek külön. A költözés önmagában a pici gyerekeket nem igen viseli meg, a válás viszont igen. De ami a legrosszabb nekik és neked is, ha egy rossz kapcsolatban maradsz, ők pedig azt látják, hogy nem szeretitek egymást, esetleg veszekedtek is.
2023. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A válás így is, úgyis megviseli. Férjem akkor vált mikor 3,5 éves volt a kisebbik gyereke. Őt viselte meg a legjobban. Ma már 11 éves és mai napig viseli a nyomait - pl nem tud az anyja nélkül 2-3 napnál tovább meglenni.
2023. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Veszekedünk, sokat es attól félek hogy ez viseli meg őket a legjobban.
2023. jan. 3. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni, mert nekem most születik még a gyerekem és nem tervezünk elválni, de nekem a szüleim úgy maradtak együtt (mai napig), hogy már az én születésemnél is szar volt a kapcsolatuk, de még két gyerek lett. Egész gyerekkoromban azt kívántam, hogy bár inkább elválnának. Gyűlöltem a családi életünk minden pillanatát, utáltam otthon lenni, állandóan veszekedtek, tinikoromra már odáig fajult, hogy majdnem rendőrt is kellett hívni az apámra (vele van a baj, idegbeteg semmirekellő idióta volt mindig is), viszont összeköti őket a több milliós tartozás, egyik sem tudná saját magát eltartani. Ne maradj vele együtt, ha megteheted, hogy elválsz, mert a folyamatos veszekedéseknek a gyerekek isszák meg a levét. Ne kelljen ebben felnőniük, hidd el, sokkal jobban megviseli őket, és még ha nem is veszekedtek előttük, akkor is érzik az állandó feszültséget. Minél hamarabb, annál jobb.
2023. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Az egy tévhit, hogy a gyerekeket a válás viseli meg, sokkal jobban megviseli a válás előtti időszak, ezért jobb rövidre zárni. Biztos hallottad már gyerektől, ha mást nem filmben: Ugye, nem fogtok elválni? Ez nem egy filmes klisé, hanem a valóság. Lehet, hogy kimondatlanul, de a rossz házasságokban, mindig ezt érzi a gyerek. A bizonytalanság a legrosszabb a gyereknek, akinek pont a biztonság lenne a legfontosabb.
2023. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4# igen köszönöm hogy leírtad a szomorú tapasztalatod. Hallottam mar ilyen valakitől, hogy felnöttként kevés ember mondja azt hogy bárcsak ne váltak volna el a szüleim. Sokkal inkabb azt hogy bárcsak elváltak volna...
2023. jan. 3. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos elválni, ha tényleg menthetetlen a helyzet és folyamatos a feszültség.

De nem szabad elfelejteni, hogy a válás igenis megviseli a gyereket. Az meg végképp, ha utána a szülők nem tudnak civilizáltan kommunikálni egymással, egymásról pl a gyereknek.

Intelligencia kell, hogy a válás után a gyereknek a legkisebb sérüléseket okozzátok. Mert egyébként nem történik más, csak a más platformon kapja ugyanazt a nyakába.

Illetve az is fontos, hogy te mint anya, ne kapaszkodj a gyerekedbe a válás után. Nem az ő dolga támaszt nyújtani, vigasztalni, szeretetet adni a volt férjed helyett. A gyerek maradjon gyerek státuszban, még akkoris ha neked rohadtul nehéz is.

2023. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6! Igen, én sose értettem, miért gondolják azt emberek, hogy jó, ha a "gyerek miatt" együtt maradnak. Szerintem az csak kifogás, és baromi nagy terhet raknak a gyerekre. Ezekből lesz az, hogy a felnőtt gyerek fejéhez vágják, hogy bezzeg én mindent megtettem érted, még azt a hülye apádat is elviseltem! Ki kérte? Olyan, mintha a saját elcs@szett életéért a gyerekét tenné felelőssé.

Engem az erősített meg az elméletem helyességében, hogy az első osztálytalálkozónkra feltűnően sokan érkeztek úgy, hogy a ballagás óta elváltak a szüleik. Na, most nem gondolnám, hogy hirtelen mindenkinek a gyerek 18.szülinapján romlott el a házassága. Inkább azok lehettek, akik együtt maradtak a "gyerek miatt", aztán amikor megszűnt a kifogás, elváltak. Nos, azok a gyerekek azóta felnőttek, családot alapítottak. Kivétel nélkül mindegyikük elvált még a gyerekük kiskorában! Ha olyan jó lett volna az a minta, hogy minden áron együtt kell maradni, a "gyerek miatt", akkor gondolom ők se váltak volna.

#5

2023. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
az hogy sokat veszekszel az még nem ok válåsra.
2023. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: tök igaz, viszont mire a legtöbb ember azokat jelzéseket amik ahhoz veztenek, hogy egy kapcsolatban állandó legyen a veszekedés nem veszik észre vagy nem veszik komolyan, akkor amikor még tenni lehetne. Önmagában a veszekedés nem kéne, hogy válóok legyen, de legtöbben addigra annyi sérelmet és sebet hordoznak, valamint nincs mintájuk és megfelelő tudatosságuk sincs a konfliktushelyzetek - pláne családon belüli - rendezésére, hogy a gyerek és a magunk érdekében is a legjobb út a válás.

Vannak olyanok, akik felismerik, amikor kicsit is kibillennek a középpontjukból és külső segítséggel vagy kellő tudatossággal dolgoznak rajta. De általában a párok többsége belesodródik és addigra annyira eszkalálódik a helyzet, hogy már megoldhatatlan.

(Itt nem beszélünk se (testi vagy/és lelki) bántalmazó kapcsolatról, mert azoknál természetesen az első pici jelre menni kéne és nem megvárni, hogy rosszabb legyen, se megcsalásos történetről - bár az is már egy magasfokú eszkaláció, ahonnan a legtöbb esetben nincs visszaút.)

2023. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!