Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy segitsek a kislanyomnak...

Hogy segitsek a kislanyomnak hogy konnyebb legyen neki kakilni?

Figyelt kérdés

Röviden a lenyeg

3 eves mult, mar bilizik jo ideje, de a kakihoz pelust ker.

Es mostanaban nagyon szenved szegeny mig kinyomja, pedig amugy nem olyan kemeny, csak ugy egybe all vagy nem is tudom hogy irjam le.

Nem birom ravenni hogy uljon le a bilire mert lehet konnyebben ki tudja nyomni, o inkabb allva nyomja a pelusba.

Rengeteg folyadekot iszik azzal nincs baj. Viszont kaja ugyileg brutal valogatos. Leveseket se nagyon eszi. Vedonovel beszeltem es o azt javasolta hogy kicsit cukrozzam meg a leveseket , persze nem agyon dehogy az izvilag kozelebb alljon az ő izlesehez es ugy meg fogja enni.


Szoval a lenyeg hogy nem ilyem brutal kemeny golyó kakirol van szo hanem normal kemenysegu, csak epp hat -bocsanat- nem kis darab kakirol.


Szivesen veszek barmilyen praktikat amivel konnyithetek kicsit neki ezen a kakilason.



2023. máj. 22. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Trambulin
2023. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
A megcukrozott levesnél rosszabb tanácsot ritkán hallani. Adj neki főzelékeket többször. Ha éhes, meg fogja enni. Mellőzd az étrendjéből a kekszet, kakaót. Joghurtok, kefír, sok gyümölcs.
2023. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok még annyi, hogy menjetek sokat sétálni, játszóterezni.
2023. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg rávenni, hogy guggoljon le. Ha van kedvenc játéka, vagy könyve akkor rakd elé a földre, hátha leguggol, akkor könnyebb neki.
2023. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bilin lehet könnyebb lenne. A fiam legelső bilizős kakija úgy sikerült, hogy kérte a pelust, mondtam, hogy a bili az egy nagy pelus. Csak kérte, erre fogtam egyet, beletettem a bilibe, hogy ott a pelus, üljön rá. Úgy már ráült. Utána már nem félt bilibe kakilni. Csak egy tipp, hátha esetleg segít.

Egyébként sok rostos segít lazítani, de tudom milyen válogatós gyerekkel.

2023. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Le lehet pontozni az egyesben, 10 évig szenvedtem a székrekedéses, nehezen kakiló lányommal, több orvos tanácsolta és tényleg jót tett.
2023. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat iszik, akkor nem a cukros leves hiánya miatt nehéz a kakilás. Hogy is javasolhat ilyen baromságot egy védőnő…🙈
2023. máj. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt. En senkit nem pontoztam le. Rengeteget mozgunk, abbol nincs hiany. Fokyadek mennyiseg is oke.

Az etkezessel vannak bajok, mert ugye valogatos, ami neki nem tetszik azt elutasitja. Leveseket főzelékeket sem eszi.vedonore nyilván nem fogok hallgatni.


Megprobalom valamilyen kis csellel ravenni hogy gugoljon le/uljon le bilire egyszerűen el nem tudom kepzelni hogy lehet allva kakilni. 🫣🫣🫣 hat ilyen nehezen. Koszonom a tanácsokat.

Egyebkent tegnap vegul sikerult, de hat ez igy nem mehet napi szinten, 2-3 oras program raadasul szenvedos. Szoval valamit ki kell talalnom.

2023. máj. 23. 16:52
 9/10 anonim ***** válasza:

A válogatás ilyen korban életkori sajatosság, nem kell nagy feneket keríteni neki, kínáld mindennel, amit ti is esztek, mert ha most nem találkozik ezekkel az ételekkel, esélyesen később is elutasítja majd. Nem kell erőltetni, hogy egyen belőle, csak legyen ott a tányéron, találkozzon vele. Ha van kedve, megkóstolja, de ha nem, az se baj.

Esetleg valami gyógyszertári székletlazítót bevethetsz, hogy ne legyen fájdalmas a kakilás, mert az is okozhat gondot, hogy visszatartja.

2023. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kakilj be te is, hátha attól kedvet kap hozzá.
2023. jún. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!