Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez jele a hiperakt...

Szerintetek ez jele a hiperaktivitásnak?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislányom, nagyon okos, értelmes. Eddig éppen az ellenkezőjét állítottam, nagyon nyugodt, mindenki inkább azzal jött, hogy túlságosan is nyugodt. Mostanában már mozgékonyabb lett, és ami kicsit aggaszt, hogy az anyák napi ünnepségen ugrált és nevetgélt, mikor a többiek csak álltak. Vegyes csoportról van szó, így többnyire nagyobb gyerekekről van szó. Én még mindig úgy érzem, hogy minden rendben van vele, de azért ez engem zavart. Lehet, hogy tényleg csak az újdonság varázsa, izgatottság volt? Mi a véleményetek?
2023. máj. 25. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, Istenem, 3 éves, mit szeretnél? Gyerek, ennyi.

A hiperaktivitást sokan félreértik. Nem az a baj, hogy a gyereknek nagy a mozgásigénye, hanem az, hogy emellé járul még a figyelemzavar, az önkontroll, a szabálykövetés hiánya. Sokszor mindenért ellenkeznek, és ha nem az van, amit ők szeretnének dührohamot kapnak. Hamar túltelítődik az idegrendszerük.

Ha alapvetően nem nehezen kezelhető a gyerek, akkor nincs vele semmi probléma.

2023. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen kezelhető gyerek egyébként, meséket végighallgatja, figyel, stb. Lehet, ha mondanám neki, hogy legközelebb ne ugráljon, akkor nem tenné ilyen esetben. Csak azt a tanácsot kaptam anyósomtól, hogy eszembe ne jusson, hiszen boldog volt csak, és ne törjem le a kedvét, mert akkor gátlásos lehet később.
2023. máj. 25. 19:28
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem.


“Csak azt a tanácsot kaptam anyósomtól, hogy eszembe ne jusson, hiszen boldog volt csak, és ne törjem le a kedvét, mert akkor gátlásos lehet később.”

???

Hát pedig nyugodtan mondd meg neki, hogy ez másoknak zavaró lehet, maradjon nyugton. Attól nem lesz gátlásos, ha megneveled.

2023. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő arra gondolt, hogy legközelebb nem meri majd a "kötelező" ugrálásokat, tapsikolásokat se. Mert maga a műsor ilyet is tartalmazott. Ebbe többet most nem kell belelátni.
2023. máj. 25. 19:56
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem az anyák napi ünnepségen az óvónők felügyelnek a gyerekre. Te a vendég vagy, aki ajándékba kapod a műsort.

Én is kényes vagyok a viselkedésre, de utólag nem osztanam ki ilyen helyzetben, ilyen pici gyerek nem fogja érteni, mert nem jelent számára semmit a múltidejű általános kritika "túl sokat nevetgèltèl". Csak ünneprontás és szorongás lenne belőle.


Ha az én felügyeletem alatt így viselkedne, jelen időben rászólnék, érthetően.

2023. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Derjaderja, igen, neked lehet igazad. Azt mondanám, hogy értelmes, SZERINTEM megértené, ha mondanám neki, de azért akkor is még kicsi, még csak most volt 3 éves (előbb kezdte az ovit).


Esetleg azt fogom legközelebb, hogy a műsor/előadás előtt elmondom neki, hogy mi az elvárható ilyenkor. Tehát inkább előtte, mint utána.


Ami a többit illeti, senkit nem érdekelt/zavart a lányom "viselkedése", vagy fel se tűnt, vagy tényleg mindenki a sajátjával foglalkozott. Úgyhogy azért kirívó nem volt, integetett is nekünk meg puszikat küldött. 🙈 Jó, aranyos volt amúgy... De úgy, ahogy mondod, én is háklis vagyok a viselkedésre.

2023. máj. 25. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"meséket végighallgatja"

Nem gondolnám, hogy adhd-s lenne a gyereked ennyiből. De ez egy általános félreértés. Van egy kolléganőm, akinek teljesen egyértelműen adhd-s a gyereke. Folyton kiborult a gyerek mindenért, már a bölcsiben is aláírásokat gyűjtöttek a szülők, hogy tegyék ki a gyereket. Mindenért hisztizett, verekedett, kezelhetetlen volt. Amikor mondtam neki, hogy tipikus tüneteket mutat a gyerek, akkor anyuka kiakadt, hogy hát hogy lenne már figyelemzavaros, hiszen órákig elvan a legóval! (Persze később kiderült, hogy persze, hogy adhd-s.)

Másik ismerősöm meg úgy akarta fejleszteni a figyelemzavaros gyerekét, hogy elvitte moziba, mert ha végigül egy 1,5 órás filmet, akkor az fejleszt.

Hatalmas tévedés!!!

Minden figyelemzavaros gyerek tud koncentrálni olyan dolgokra amelyek érdeklik. A probléma ott kezdődik, amikor olyan dolgokra kéne koncentrálni, amelyek nem érdeklik. Ez persze minden normális kisgyereknek is nehéz, nincs még feladattudatuk, ezért is nehéz az adhd-t 5 éves kor alatt diagnosztizálni.

A lányomat 7 évesen diagnosztizálták, előtte semmi tünete nem derült ki. Mesét, verset első hallásra visszamond.

Szóval azért ez egy elég összetett dolog. Annyi nem elég, hogy a gyerek izeg-mozog anyák napján.

2023. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Próbákon sem izgett-mozgott,és egyébként sem jellemző ez azért rá, úgyhogy ennyiben is maradt a dolog, óvónők sem forszírozták a dolgot. Legközelebb műsor előtt elmondom én is neki, ennyi.
2023. máj. 27. 20:13
 9/9 Derjaderja ***** válasza:

7. Sőt lehet hiperfókuszàlt figyelem is amikor vmi érdekli.

Egy reggeli készülődés elég sokat mondhat még. Vagy ahol neki kell strukturálni az időt. Vagy az impulzivitás.

De ezek később derülnek ki egyértelműen.

2023. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!