Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hiperaktiv lehet?...

Szerintetek hiperaktiv lehet? Vagy csak ilyen a dackorszak?

Figyelt kérdés

Lassan 3 eves a lanyom es a csaladom folyton azzal jon, hogy hiperaktiv, eddig nem figyeltem oda, de mostanaban komolyabban elkezdett aggasztani.

Nagyon nagy mozgasigenyu, szeret ugralni, sokat beszel es allandoan enekel, 1 honapja kb szinte mindig 100%-on porog. Nagyon onallo, majdnem mindent o akar egyedul megcsinalni. Vasarolni nem lehet vele, mert allandoan elszalad, itthon folyamatosan rosszasagokon tori a fejet. Ha leallitom akkor hatalmas cirkusz lesz.

De kozben minden nap modja, hogy olvassak neki, es fel oran keresztul nezzuk a konyvet, festeni, rajzolni, vagni es ragasztani is szeret ezekkel eltud lenni orakat is, lego duploval is eljatszik sokaig, babahazzal is. Tarsasjatekozni es kirakozni is nagyon szeret, igaz a tarsasjatekai mar kicsit unalmasak neki. Viszont egyedul nem szeret semmivel jatszani. Evesnel sokszor beszel vagy felall es kozben csinal valamit. Aludni nappal mar regota nem alszik, ejszaka is sokat forgolodik.

Ezek a tulajdonsagok hiperaktivitast mutatnak vagy ilyenek a 2-3 evesek? Eddig nem gondoltam volna, hogy baj lenne, azt hittem eletkori sajatossagok. Allitolag az en csaladomban mindenki nyugis volt ennyi idosen, akit ha leraktak valahova kb szo nelkul ottmaradt es elvolt magaban.



2017. dec. 18. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem minden gyerek ilyen, lehet, hogy hiperaktív, de az is lehet, hogy csak aktív.
2017. dec. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy az, a hiperaktivitás egyik jellegzetes tünete, hogy nem képes órákig egy helyben ülni, és egy dologra koncentrálni, viszont te azt írtad, hogy a lányod igen. Csak 3 éves, nagy a mozgásigénye, sok az energiája, ennyi.
2017. dec. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, annyira bírom, mikor 30-40 év távlatából (teljesen más életkörülmények között) oktatják ki az anyákat, hogy "bezzeg a mi gyerekeinket csak le kellett tenni és ott maradtak"... Elnézést, ezt nem sértésnek szántam egyáltalán, csak hát egyrészről idővel sok mindent elfelejtünk, másrészt régebben azért ennyi inger sem volt körülöttünk. Na mindegy.

Szerintem igaza van az előttem válaszolónak, az unokatesóm bizonyítottan hiperaktív volt, és úgy derült ki, hogy általános iskolában a 45 perces tanóráról (mindegyikről) kiment wc-re, de csak elfutott a wc-ig és vissza, mert nem bírt megülni. Ezután kezdték el kivizsgálni.

De egy 2-3 éves gyereknél szerintem teljesen normális. :)

2017. dec. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!