Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell gyakran pisilnie a...

Miért kell gyakran pisilnie a kisfiamnak, ha autóval utazunk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves és bárhova autózunk, 5 percenként rájön a pisilhetnék. És pisil is, mennyiséget, tehát nem csak megjátsza vagy csak úgy érzi. Nem izgul, nagyon szeret autózni, apa mindig megáll neki, soha nem csesszük le emiatt. Viszont hamarosan megyünk Horvátországba és kb sosem fogunk odaérni, ha minden bokornál meg kell állnunk... Már gondolkodtunk, hogy egy palackot viszünk és abba... Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni?

2023. máj. 28. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyetlen magyarázat lehet, hogy túl sokat iszik.
2023. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem iszik többet, mint amúgy szokott. Ezért is érthetetlen.
2023. máj. 28. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ül, meg a rázkódás lehet jobban nyomódik a hólyagja
2023. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a 46 éves férjem is ugyanilyen 😃 2 órás úton 4 megálló 🙈 máskor kb egész nap nem megy ennyit wcre🤣
2023. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet, hogy stresszes neki az út, már úgy értem ilyen alap-stressz, és emiatt a test természetes reakciója, hogy a felesleges tevékenységtől azonnal megszabadul, tehát arra nem akar koncentrálni, hogy bent tartsa.
2023. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 erogeen válasza:
49%
Ha visztek palackot és tudja, hogy abba bármikor pisilhet, attól lehet, hogy megnyugszik és majd később nem is kell neki annyiszor. Szerintem próbáljátok ki!
2023. máj. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem iszik olyant ami jobban pisiltetheti? Nem mennyiségben, hanem vizelethajtó hatású.
2023. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha lehet mellőzzék a cukros üdítőket, főleg a kólát! Azoknak van a legjobban vízhajtó hatásuk.
2023. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1.


Az étel is lehet vízhajtó. Például kígyóuborka.


2.


Van az autóban légkondi? Mert bizonyított tény, hogy hűvösebb helyen az embernek többször kell pisilnie, a hólyag "szűkebb", ezért az inger is hamarabb jön és erősebbnek érezzük.


3.


Indulás előtt akkor is pisil, ha nem kell neki?

Mert a gyerekeknél ez csalóka lehet.

Általában én akkor éreztem, hogy pisilnem kellett, amikor nagyon kellett.

Ha mégis megéreztem, hogy kicsit kellett, akkor sem tudtam mérlegelni.

Szerencsére mindig volt a közelben wc vagy nem kellett sokat várnom a pisilésre.

Ez úgy oldódott meg, hogy egyszer nem tudtam azonnal elmenni amikor már nagyon kellett.

Az iskolában úgy éreztem, hogy nagyon kicsit kellett, de olyan kicsit, hogy még felnőttként is azt mondanám, hogy én ezzel nem megyek el a wcre. Nem is mentem el és indulás után 10 perccel már alig bírtam visszatartani és amikor hazaértünk már úgy kellett, hogy bepisiltem.

Utána mindig odafigyeltem, hogy indulás előtt MINDIG pisiljek, ha nem kellett akkor is elmentem és SOHA nem volt ilyen gondom, hogy két wc lehetőség között kibírhatatlanul pisilnem kellett volna, nem kellett velem sosem rohanni a wcre és hazaérve sem kellett rohannom a wcre.

2023. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!